Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


10 rád pre rodičov, ktoré zariaďujú detskú izbu pre školáka

Zariadiť detskú izbu pre školáka sa môže na prvý pohľad zdať celkom jednoduché. Chce to nejakú tú posteľ, stôl, stoličku a skriňu. Keď mu ale začnete vyberať jednotlivé zariaďovacie predmety a izbičku realizovať, môžete naraziť na rad problémov. Preto sme spolu s p. Barteckou, majiteľkou špecializovaného e-shope s dizajnovým nábytkom Nábytok Aldo, najmä potom tým detským, pripravili niekoľko cenných rád. Tie vám pomôžu zariadiť detskú izbu pre školáka tak, aby bol praktický, moderný a zároveň mal dostatok hracích prvkov.

1. Písací stôl

Písacie stoly sú neoddeliteľnou súčasťou izbičiek každého školáka. V prípade, že budete vyberať tento kus nábytku, máte hneď niekoľko možností. K zaobstaraniu je nespočetné množstvo modelov, ktoré môžeme rozlíšiť na základe prevedenia. Zaobstarať možno písacie stoly klasické, rohové, také, ktoré sú súčasťou multifunkčnej postele a obľúbené sú aj rastúce písacie stoly. Tie sú z pohľadu praktickosti aj úspory financií najlepšie. Porastú spolu s vašou ratolesťou a mnohé modely umožňujú polohovať písaciu plochu. Základom je, aby mal písací stôl dostatok priestoru na odloženie zošitov, kníh a učebných pomôcok. Výhodou sú zásuvky, do ktorých môže dieťa uložiť všetko, čo potrebuje. Výber konkrétneho modelu z veľkej časti záleží nielen na vašich finančných možnostiach, ale najmä veľkosti izbičky. Do väčších môžete zaobstarať samostatne stojaci, do menších sú vhodné už spomínané multifunkčné riešenie, ktoré ponúka posteľ, stôl a ďalší nábytok v jednom.

obrázok Detský rastúci písací stôl z masívu Baru

Detský rastúci písací stôl v zostave z masívu Baru, cena: 217,28 €

Stôl umiestnite najlepšie k oknu, nech na neho dopadá denné svetlo. Na ňom by tiež nemala chýbať lampička, u praváka vľavo, u ľaváka vpravo. V blízkosti stola by malo mať dieťa umiestnený odpadkový kôš.

2. Obrus na stôl

Aby mohlo vaše dieťa na stole tvoriť bez toho, aby povrch stola nejako zničilo, môžete naň umiestniť nejaký veselý PVC obrus alebo praktické podložky.

3. Stoličky

Nevyhnutným doplnkom každého stola je stolička. Pri jej výbere si nechajte obzvlášť záležať. Možno nakúpiť detské stoličky za pár korún, ale dajte radšej prednosť tým kvalitnejším a napríklad aj drahším. Dôležitým prvkom detskej stoličky je ergonomické tvarovanie sedadla a polohovateľnosť. Stolička by mala mať tiež opierky na ruky. Takú by mal školák každopádne mať. Okrem týchto stoličiek môžete zaobstarať aj iné stoličky a kreslá, ktoré môžu slúžiť skôr na hranie či relax.

obrázok detská stolička Bonnie

Detská stolička Bonnie, cena: 75,07 €

4. Priestor pre zošity aj hračky

Každé dieťa potrebuje rad úložných priestorov, ak začne potom dochádzať do školy, objem vecí sa znásobí. Kam zo zošitmi, knihami, hračkami? Praktické sú úložné boxy alebo krabice, ktoré môžete umiestniť na poličky, vložiť do skríň, či môžu byť poskladané len tak na zemi. To, čo je nutné schovať, sa vloží do boxov či krabíc a izbička je uprataná.

5. Posteľ

Medzi ďalšie nutné vybavenie detskej izbičky je posteľ. A školák už potrebuje mať spánok kvalitný, aby bol schopný v škole odvádzať tie najlepšie výkony. Už si po obede nemôže oddýchnuť ako v škôlke či doma a potrebuje byť čulý po celý deň. Posteľ by teda mala byť už skôr ako pre dospelého s kvalitným matracom. Dnešná podoba nádherných a funkčných modelov postelí vás iste milo prekvapí. Posteľ môže byť klasická, vyvýšená či poschodová. Najmä medzi deťmi sú obľúbené poschodové postele. Praktické sú potom postele multifunkčné, ktoré ocenia tí rodičia, ktorí majú viac detí alebo nemajú v izbičke toľko priestoru. Naozaj podarené nájdete na Nábytok Aldo, ktorý ponúka obrovskú škálu moderných lôžok pre deti.

obrázok detská posteľ Bibop pre 2 deti

Detská posteľ Bibop pre 2 deti, cena: 444,37 €

obrázok detská posteľ Folk multifunkčná

Detská posteľ Folk multifunkčná, cena: 384,20 €

6. Hracia plocha

Nezabudnite, že aj keď už máte doma školáka, stále potrebuje priestor pre hranie. Do izbičiek môžete zaobstarať najrôznejšie hracie prvky, ako je kĺzačka, hojdačka, domčeky pod. Tie sa umiestnia napríklad na posteľ, čím ušetríte miesto. Na Nábytok Aldo sú k dostaniu celé kolekcie detských izbičiek ladených do obľúbených detských motívov. Jedná sa o detské izby z masívu dánskeho výrobcu, ktoré sú naozaj štýlové, moderné a originálne.

obrázok Detská izba z masívu Indian Girl

Detská izba z masívu Indian Girl, cena: od 21,83 €

7. Koberec

Hoci sa v moderných domácnostiach čoraz viac ustupuje od používania kobercov a dáva sa prednosť iným podlahovým krytinám, v detskej izbičke by ho však malo byť aspoň kúsok. Koberec hreje a deti si často hrajú na zemi. Umiestnite ho napríklad uprostred izby, aby ste im priestor čo najviac spohodlneli. K dostaniu sú koberce s detskými motívmi, ktoré môžu zároveň využiť aj na hranie.

8. Vlastné výtvory

Ak máte dieťa kreatívne, veľmi pekne vyzerajú v izbičke nástenky, kam si môže svoje výtvory vyvesiť. Moderným riešením sú interaktívne steny. Jednu stenu v izbičke môžete vymaľovať špeciálnou farbou. Na trhu sú k dostaniu farby tabuľkové aj magnetické, aj pre chytré steny. Potom je možné na stenu kresliť kriedou, fixkou, hrať sa s magnetkami a pod.

9. Materiál

Pri zariaďovaní detskej izbičky je potreba dopredu takisto premyslieť, aké materiály využiť. Lacnejší je laminovaný nábytok, ktorý je riešením pre tých z vás, čo máte obmedzený rozpočet. Lepšie je však masív, ktorý je zdravotne nezávadný a vyznačuje sa väčšou trvanlivosťou. Veľmi pekne vyzerá použitie textilu v podobe dekorácií, ktoré izbičku zútulnia.

10. Zaangažujte vaše dieťa

Vaša ratolesť bude mať určite veľkú radosť, ak sa bude môcť na novej podobe izbičky podieľať. Dajte mu teda priestor, aby sa vaše dieťa vyjadrilo. Možno vás prekvapí svojimi nápadmi.

Veľké možnosti pri zariaďovaní detskej izbičky ponúka e-shop Nábytok Aldo, ktorý sa na nábytok pre deti úzko špecializuje. Preto si neváhajte pozrieť krásne kolekcie.