Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


10 tipov pre výber správnej postele

Kvalitného spánku by mal mať vo svojom živote dostatok úplne každý. Keďže v posteli priemerne strávime tretinu života, malo by nám na výbere správnej postele záležať ešte viac než známe princeznej na hrášku - spánok vo zle zvolenej posteli totiž nie je žiadna rozprávka. Ako teda vybrať to pravé lôžko? Inšpirujte sa našimi 10 radami a spite ako v bavlnke.

1. Roztrieďte si myšlienky

Nerozhodnosť stranou, ceruzku a papier do ruky! Ešte než sa pustíte do brázdenia internetovými vodami, určite si svoje priority. Spíšte, čo vám vadí a chýba na vašej súčasnej posteli a ako by vlastne vaša vysnívaná posteľ mala vyzerať. Vďaka tomuto kroku sa budete pri samotnom výbere ľahšie orientovať.2. Posteľ na želanie

Nezabudnite sa pri predchádzajúcom kroku opýtať na názor osoby, ktorá bude novú posteľ (spolu) obývať. Či už ide o vášho potomka, či partnera, na lôžku budú spať (tiež) oni - dbajte teda na to, aby posteľ vyhovovala všetkým zúčastneným.3. Vyladená (a dobre naladená) spálňa

Nebojte sa priučiť sa niečomu novému a zahrnúť do plánovania aj rady odborníkov na interiérový dizajn, či feng shui. Hoci sa môže zdať, že na kvalitu spánku nemajú poučky z týchto oblastí žiadny vplyv, opak je pravdou. Správne zvolené paleta farieb napríklad dokáže hotové zázraky.

4. Dvakrát meraj ... raz nakupuj

Okolo postele by ste vždy mali mať dostatok miesta pre čo najjednoduchší pohyb. Vezmite teda meter, zapíšte rozmery - a potom všetko premerajte ešte raz. Nezabudnite tiež zohľadniť atypické prvky miestnosti, ako je napríklad skosený strop.5. Šup do postele!

V múzeu by ste za dotýkanie sa exponátov dostali poriadnu pokutu; v správnom obchode s posteľami vás ku skoku strmhlav do postele priamo donúti. "Osahejte" teda toľko posteľou, koľko len budete potrebovať - a ak posteľ vyberáte online, prečítajte si čo najviac recenzií, nech viete, do čoho idete. Teda líhate. :)

6. Matrac: alfa a omega

Máte už vybranú posteľ svojich snov? Pozor, čaká vás ešte jeden oriešok: výber správneho matraca. Aj keď máte pocit, že presne viete, čo hľadáte, nechajte si poradiť odborníkmi, ktorí vám pomôžu zvoliť matrac s veľkým M - či už podľa vašej váhy, či individuálnych potrieb.7. Investícia, ktorá sa vám vráti

Je pravda, že kúpa kvalitné postele môže v peňaženke spôsobiť poriadny vietor. Verte však, že za investíciu do tohto kusu nábytku vám váš chrbát bude raz vďačný.

8. Kým nás smrť nerozdelí?

Vieme, že by ste svoje nové posteli najradšej sľúbili vernosť až za hrob, musíme vás ale sklamať: jej životnosť sa veľmi pravdepodobne pohybuje medzi 7 a 10 rokmi. Nebuďte však smutní - čaká vás predsa niekoľko tisíc spoločných nocí! :)9. Aké si to urobíš ...

... také to máš. Akonáhle budete mať svoje nové lôžko doma, neváhajte a dotvorte spálňu tak, aby ste sa v nej cítili pokojne a vyrovnane. Neutrálne farby, kvalitné lôžkoviny a dostatok čerstvého vzduchu povznesú kvalitu vášho odpočinku na novú úroveň.

10. Vyčistiť zuby, pomodliť a spať

Pravidelný spánkový režim a dostatok prespaných hodín sú pre vaše zdravie rovnako dôležité ako kvalitná posteľ. Nájdite si teda dostatok času na odpočinok; zaslúžite si to. Dobrú noc!