Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


5 dôvodov, prečo pustiť farby do detskej izby

Rozhodujete sa, či detskú izbu zariadiť v neutrálnych farbách, alebo sa tu naopak vyblázniť? Hoci sa iste nájde nespočet praktických dôvodov, pre zvoliť nenápadné odtiene, sú aj dôvody, ktoré vás presvedčia, že pestrá izbička bude dobrý nápad.

Farby vaše dieťa rozveselí aj upokojí

Na ľudskú náladu majú farby vplyv. Tým, že sú deti vnímavejšie, je tento vplyv ešte intenzívnejší. Pokiaľ chcete mať veselé dieťa, vyberte do izby žltú farbu. Žltá je jasná farba, ktorá izbu prežiari a ocenia ju ako chlapci, tak dievčatá.

Ak máte rozverné dieťa, upokojí ho izbička ladená do zelena. Podobne pôsobí aj modrá, ktorá navyše podporí sústredenie malého školáka.


                                                                                                        Žltá detská izba 

Vytvorte izbičku snov

Má vaše dieťa obľúbenú farbu? Tak mu splnte sen a vytvorte izbičku snov tak, že ho zladíte do tejto farby. Môžete sa zamerať ako na steny, detaily, alebo farebné časti nábytku. Nie je nič lepšie, ako keď má dieťa svoju izbu zároveň aj ako najobľúbenejšie miesto.

                                                                                                       
                                                                                                  Detská izba pre slečnu 

Farebná izba znesie aj čarbance

Občas sa stane, že kreativita dieťaťa presiahne papier a pokračuje sa v kreslení aj po nábytku. Ak budete mať detskú izbu v sterilných svetlých odtieňoch, bude to pôsobiť ako päsť na oko. V pestrofarebnej izbe sa pár ozdôb od fix stratí a až sa objavíte, tak budú skôr úsmevnou spomienkou.


                                                                                               Detská multifunkčná posteľ 

Aj farby môžete kombinovať

Preferujete neutrálne odtiene kvôli tomu, aby ste mohli všetko ľahko kombinovať? Nemusíte. Kým sú deti malé, nebojte sa kombinovania farieb. Až vyrastú a budú túžiť po dospelejšie izbičke, tak stačí vymaľovať steny neutrálnou farbou a ponechať farebný nábytok. Izbička nebude vyzerať tak detsky, ale zároveň nestratí iskru.


                                                                                   Poschodová posteľ s prvkami v zelenom odtieni 

Podporte tvorivosť vašich detí

Vytvorte svojim deťom farebné prostredie, ktoré podporí ich kreativitu. Vo svojej izbe deti trávia veľkú časť dňa, preto by malo byť prostredie prispôsobené pre ich rozvoj. V izbe by mal byť priestor ako na učenie, tak i na hravejší a tvorivé činnosti. Skvele poslúži poschodové postele, pod ktorými je priestor na stôl. Oddelí sa tým priestor pre oddych a pre denné aktivity.


                                                                                          Poschodová posteľ so skriňou a stolom 

Inšpirácia zo Španielska

Španielsky výrobca Trasman, ktorého nábytok ste si v článku prezreli, kladie veľký dôraz na kvalitu a bezpečnosť nábytku. Nemenej veľký dôraz však kladie aj na dizajn, ktorý je u kolekcií detského nábytku flexibilný, praktický a dômyselný. Častým cieľom pri návrhu detskej izby je čo najväčšia úspora miesta v interiéri, takže aj menšia izba sa môže stať detskou izbičkou snov.