Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Aké farby vybrať do detskej izby?

Ak sa chystáte práve k zariadeniu detskej izby pre vašu ratolesť či súrodencov, dnešný článok môže pre vás byť rozhodne inšpiráciou. Detská izba je špeciálnym miestom. V detskej izbe naše deti prežívajú hŕbu vecí takzvane prvýkrát. Detská izba by mala byť kráľovstvom i bezpečným prístavom. V detskej izbe by malo byť všetko veselé a farebné, tak ako to deti milujú. Ak máte tú možnosť zariaďte deťom miestnosť farebne a vôbec sa nebojte farby z rozdielneho spektra vzájomne kombinovať. Možno budete prekvapení, ako príjemne interiér bude pôsobiť. A ktoré odtiene zvoliť a ako vybaviť detskú izbu pre dievča, izbu pre chlapca či pre súrodencov o tom bude dnešné rozprávanie. A inšpiráciu tentokrát prinášame od dánskych dizajnérov detských interiérov.

 

 

Vyberáme odtiene do detskej izby pre dievča

Asi všetci tušíte, o ktoré odtiene sa bude jednať. Áno správne. Ružová, fialová a biela farba sú tie, ktoré malé, ale aj väčšie slečny do detskej izby chcú. A našťastie ponuka týchto odtieňov vôbec nie je zanedbateľná. Dánsky výrobca predstavuje v kolekciách detského nábytku z masívu široký výber odtieňov a tieto dievčenskú rozhodne nesmieju chýbať. Skúsme si ale priblížiť, ako zariadiť detskú izbu tak, aby nevyzeral prvoplánovo, tak nejako umelo až prehnane. Nemusí totiž všetko byť v ružovej, alebo fialovej. Môžete odtiene medzi sebou kombinovať, interiér jemne dopĺňať aj bielym odtieňom. Návrhov a možností je naozaj celá rada.

 

Dětská postel Pino pro kluka    

 

Ak sa nebojíte sýtych odtieňov určite vás osloví náš prvý návrh detskej izby, ktorý v sebe spája nábytok v ružovom aj fialovom prevedení. Návrh detskej izby pre menšie slečny, kedy nechýba vyvýšená detská posteľ a zostava detského nábytku z masívu stolík a dve stoličky. Vyvýšené lôžko je tiež ideálnym riešením pre zariadenie rozmerovo malého interiéru a celý návrh detskej izby je tiež s ohľadom na malý priestor navrhnutý. Pod lôžko môžete do voľného vzniknutého priestoru umiestniť celú radu ďalších predmetov či dokonca dielov nábytku a danej miestnosti tak uľahčiť.

 

Druhý návrh je pre menej odvážných rodičov a spája odtieň bielej so svetlo ružovou. Dánsky výrobca okrem detského nábytku z masívu ponúka aj celý rad detských dekorácií, ktorými môžete interiér príjemne oživiť. V druhom návrhu detskej izby je posteľ s nebesami, ktorá je u mladých slečien veľmi obľúbená. Spojenie bieleho odtieňa so svetlo ružovým je vhodné tiež pre zariadenie tmavších interiérov bez slniečka.

 

 

Vyberáme odtiene do detskej izby pre chlapca

Tu sú samozrejme v návrhoch detských izieb využívané úplne iné odtiene. A môžeme opäť povedať, že medzi najpredávanejšie patrí modrý a biely odtieň, či kombinácia týchto dvoch prevedení. Ale my vám chceme ukázať, že v detskej izbe chlapca možno tiež využiť rad iných odtieňov či ich kombináciou.

 

 

Prvý návrh detskej izby, to je kombinácia červenej s odtieňom antracit. Odtieň antracit je tmavý, nábytok je veľmi elegantný a tmavé odtiene sa veľmi hodí práve pre chlapcov. Ale aby miestnosť nepôsobila príliš smutne len vybavená tmavým nábytkom, dánsky výrobca pridal červenú, ktorá všetko rozjasní. Ak máte babu a chalana ak dispozícii pre zariadenia detskej izby len jednu miestnosť, tieto odtiene sa skvele hodia. Môžeme ich označiť za neutrálne. Alebo možno tmavé diely nábytku zameniť na biele. Možností a kombinácií odtieni je nekonečne veľa. 

Všetky návrhy, ktoré sme vám dnes od dánskeho výrobcu predstavili majú ešte jedno spoločné. Materiál, z ktorého je farebný detský nábytok vyrobený. Jedná sa o kvalitné drevo borovice. Výrobca používa drevo riadne vysušené a bez kazov, nedochádza tak k neskoršej deformácii nábytku vplyvom zmien v prostredí a navyše deťom zariadite ekologický, zdravotne nezávadný interiér.