Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Aké kúsky nábytku vám pribudnú kvôli bábätku

Príchod bábätka zmení v živote rodiny veľa vecí. Okrem iného bude treba pre drobčeka pripraviť aj izbičku alebo minimálne nejaké tie kúsky nábytku, ktoré sú pre bábätká nevyhnutné, prípadne aspoň praktické. Nábytok Aldo vám ponúka širokú škálu detského nábytku.

 

Prebaľovanie

Jednou z najčastejších činností, ktorým sa po narodení vášho dieťatka budete venovať, je prebaľovanie. Samozrejme, je možné prebaľovať bábätko na posteli či hocikde inde a nevyžaduje si to žiadne špeciálne úpravy, no oveľa praktickejšie je investovať do „zariadení", ktoré vám túto činnosť uľahčia. Prebaľovacie pulty sú veľmi obľúbené a praktické. Spravidla sú kombinované aj s vaničkou, čo umožňuje pohodlné kúpanie i prebaľovanie. Všetky kúpacie i hygienické potreby majú svoje miesto a budete tak mať všetko poruke. Často býva prebaľovací pult súčasťou kúpeľne, no jeho miesto môže byť hocikde inde, kde vám to vyhovuje. Prebaľovací pult však nie je vôbec nevyhnutnosťou a dá sa zaobísť aj bez neho. Na prebaľovanie vám výborne poslúžia mäkké či pevné prebaľovacie podložky, ktoré sú praktické a hygienické. Mäkké podložky možno umiestniť na komodu, práčku či na stôl, sú ľahké a preto aj ľahko prenosné. Naproti tomu pevné podložky majú výhodu v tom, že ich možno položiť napr. na postieľku. Tieto podložky sú vyhotovené z ľahko umývateľných materiálov a pomôžu vám predchádzať „nehodám" v podobe pocikanej postele a podobne.

 

Detská komoda Bulles

 

Kúpanie

Na kúpanie možno využiť už spomínaný prebaľovací pult vybavený vaničkou. Pokojne môžete vaše dieťatko kúpať i vo veľkej vani. Ak si však chcete ušetriť zbytočnú námahu a bolesti chrbta, je lepšie zaobstarať si prenosnú plastovú vaničku či kúpacie vedierko, v ktorom aspoň v prvých mesiacoch ľahšie okúpete svojho drobčeka.

 

Miesto pre oblečenie

Dieťatko bude potrebovať aj nejaké miesto na uskladnenie všetkého oblečenia či plienok. Rodičia si zvyknú na tento účel často zadovážiť komodu, prípadne ak máte dostatok miesta vo vašich skriniach či šatníku, postačí bábätku vydeliť zopár poličiek.

Detská komoda Mont Blanc F1350.03

 

Kde bude spinkať

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorá čerstvým rodičom v byte pribudne, je aj postieľka prípadne kolíska. Kolísky bývajú naozaj krásnym kúskom nábytku, no treba rátať s tým, že väčšinou ich využijete len veľmi krátko, keďže dieťatko rýchlo rastie. Postieľky sa vyrábajú v mnohých farbách, dizajnoch a dnes už nájdete skutočne veľmi variabilné modely, ktoré napr. „rastú" s dieťaťom, takže ich možno používať skutočne dlhodobo. Pri výbere však venujte pozornosť nielen samotnej postieľke, ale i kvalitnému matracu.

 

Detská postieľka Bulles