Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako ľahko zútulniť spálňu

Myslíte si, že z izby vytvoríte spálňu tým, že tam presuniete posteľ? Miestnosť na spanie možná, ale spálňu rozhodne nie. K tomu, aby ste si vytvorili útulnú spálňu, kde sa budete cítiť príjemne, pomôže niekoľko vecí. Poradíme vám, ktoré veci behom chvíľky spálňu zútulnia. Uvidíte, ako sa vám bude príjemne zaspávať aj vstávať.

Zmenu začnite rovno od múrov!

Človeka ovplyvňujú farby oveľa viac, než si myslíme. Preto na stene voľte teplé, ale nie príliš krikľavé odtiene. Vhodná je oranžová, odtiene béžovej aj tlmená červená.

U tapiet sa vyvarujte ostrým geometrickým vzorom. Voľte skôr drobnejšie detaily, ktoré príliš nevyčnievajú.Ak máte biele steny, tak využite aspoň dekorácie. Príjemnú atmosféru navodí ako fotografie, na ktorých budú zachytené pekné okamihy z vášho života, tak obľúbené obrazy.

Posteľ z ktorej sa vám nebude chcieť a bude aj ozdobou izby

Základom spálne je posteľ, automaticky k nej býva priťahovaný zrak po príchode do izby. Aj preto sa na ňu zameriame hneď v začiatku.

Vankúše nemusí plniť len funkciu praktickú, ale aj dekoračnú. Vďaka rôznorodým obliečkam, ktoré sú navyše finančne ľahko dostupné, môžete v okamihu pozmeniť štýl vašej spálne.

Nie je potrebné mať všetky v jednej farbe, alebo vzoru. Hrajte sa s kombináciou vzorov aj materiálov, využite farby, ktoré sa objavujú vo vašej spálni - tu je mixovanie rozhodne povolené!

Ak cez deň perinu neschovávajú, ale necháte ju na posteli, nemal by vám chýbať prehoz. Spálňa bude pôsobiť upratane, a keď si dáte záležať na materiálu pri výbere prehozu, tak nadobudne luxusnejšieho dojmu.

Stačí nakúpiť niekoľko rôznych prikrývok a vaša spálňa môže vyzerať každú chvíľu inak a len tak vás neomrzí.

Závesy pre dobrý spánok aj ako dizajnový doplnok

Pre tkaniny ešte zostaneme, len sa zameriame na okná. Závesy sú okrem dekoračné funkcie aj veľmi praktické. Dobre zatemnená spálňa je základom kvalitného spánku, kúpte si nepriehľadné závesy a uvidíte ten rozdiel - oproti klasickým záclonám.

Materiál závesov by nemal byť príliš ťažký ani by nemal byť v tmavých odtieňoch. Izba by nepôsobila útulne, ale ponuro.

Teplé svetlo navodí pohodovú atmosféru

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako veľmi svetlo ovplyvní naše pocity? Studené jasné žiarivky máme spojené s návštevou doktora, teplé jemné svetlo zase s pohodou pri krbe. Nezabudnite na to myslieť, až budete vyberať svetlo do spálne. Pri nákupe žiaroviek môžete zvoliť ako intenzitu svetla, tak aj to, či bude studené, či teplé.

Veľkú službu nám urobia aj lampičky. Ich svetlo nebýva tak ostré a vďaka stínítkům si ľahko vyberiete tú, ktorá najviac ulahodí vášmu zraku.
Kvety dodajú život vašej spálni

Ak máte možnosť mať v spálni čerstvé rezané kvety, rozhodne ju využite - vyzerajú kúzelne, obzvlášť, keď ich doplní vhodná váza. Ale vyvarujte sa kvetinám s výraznou vôňou, ubrali by vám na kvalite spánku.

Všeobecne sa do spální odporúčajú zelené rastliny, ktoré podporujú psychiku človeka. Ale nie je to treba s nimi preháňať. Naopak sušené kvety by z vás mohli energiu naopak vysávať. Pokiaľ máte krásnu sušenú kyticu, ktorou je vám ale ľúto vyhodiť, nájdite jej vhodnejšie miesto než je spálňa.

Koberec zahreje nohy aj miestnosť

Útulné miesto by malo byť aj hrejivé. A nič nezahreje už od pohľadu tak, ako kvalitný koberec. Nebojte sa tých s vyšším chlpom, síce sú náročnejšie na údržbu, ale na dotyk sú veľmi príjemné. Ideálne je koberec rozložiť pred posteľ.

Vytvorte si zo spálne miesto, kde budete s obľubou relaxovať

Zapáľte si sviečku obľúbené vône, odsuňte elektroniku stranou, prebytočné veci schovajte do úložných priestorov a relaxujte. Kde inde mať svoje obľúbené miesto, než v spálni, ktorá je srdcom domova?