Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako málo stačí

Minimalisticky zariadené interiéry pôsobia na prvý pohľad jednoducho, no upokojujúco. Nemusíte sa koncentrovať na množstvo rozmanitých predmetov a ostrých farieb. V takomto interiéri si dokážete odpočinúť, zrelaxovať. Nezanedbateľná je aj jeho ľahká údržba. Nábytok sa zužuje len na najpotrebnejších pár kúskov, väčšinou s praktickými plnými dvierkami. Ponuka nábytku Aldo.

 

 

Nevyhnutné minimum

Ak sa chcete pustiť do premeny svojej obývačky v tomto duchu, redukcia starého zariadenia nepostačí. Aj v tomto prípade platí: Prvá dáma obývačky si potrpí na luxus. Ak sa teda máte sústrediť len na naozaj potrebné vybavenie obývačky, sedačku, konferenčný stolík a možno nízku skrinku pod televízor, kúsky voľte tak, aby očarili kvalitou vyhotovenia. Minimalizmus si hľadal svoju tvár v jednoduchosti a v prírode. Prvým vzorom v architektúre boli práve japonské interiéry. Farebnosť vychádza z nenápadných prírodných odtieňov, sivej, bielej či béžovej. Tvary sa koncentrujú len na najjednoduchšie línie s ostrými hranami. Plochy sú jednofarebné. Väčšmi im pristane matnosť než lesk. Aby nábytok pôsobil čo najjednoduchšie a nezapĺňal priestor ani počtom, ani tvarom, upevňuje sa priamo na steny. Sokle nábytku či ozdobné nožičky strácajú význam. Sedačky pôsobia veľmi stroho, nevynikajú ani farebne, ani materiálovo. Čalúnenie využíva príjemné prírodné textílie, zošité do jednoduchých tvarov. Samozrejmosť je však užívateľské pohodlie. Zopár skriniek a sedačku v minimalistickej obývačke dopĺňa konferenčný stolík. Ladí materiálovo aj tvarovo s ostatným zariadením. Ani on by nemal na seba pútať pozornosť. Má slúžiť iba na krátkodobé odloženie vecí, čo potrebujeme mať poruke.

 

Lacný nábytok do obývacej izby Infinity - káva

 

 

Scéna

Na vytvorenie relaxačnej oázy nie sú potrebné rušivé prvky. Stenám pristane biela alebo jemné zemité tóny. To isté platí aj pri podlahe. Vyhýbajte sa vzorom či nápadným krikľavým farbám. Minimalistický interiér vynikne najlepšie v priemyselnom dizajne. Často je v symbióze s pohľadovým betónom a liatou podlahou. Ulahodí mu hlavne sivá farebnosť. Ak hľadáte miesto na nevyhnutné doplnky, v minimalizme sa uberáte zlým smerom. Vhodného partnera nájdete iba v umeleckom obraze alebo fotografii. Aj tu platí pravidlo: Menej je viac. Postačí iba jeden výrazný doplnok. Maximálny počet sú dva. Ak si neviete narýchlo vybrať správneho spoločníka, skúste to na začiatok s jednoduchou vázou kvetov. Tiež upútajú a dajú sa ľahko obmieňať.