Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako prevoňať izbu

Človek je veľmi citlivý na vône, aj preto je pre nás dôležité, aby domov príjemne voňal. Nie nadarmo sa používa spojenie "vôňa domova". Koľkokrát v nás príjemná vôňa vyvoláva príjemné spomienky. Ako prevoňať dom bez využitia chémie? Máme pre vás niekoľko tipov pre voňavý domov.

Zabudnite na chémiu

V obchodoch nájdete veľký výber osviežovačov vzduchu s niekedy až podivnými vôňami. Pekné obaly aj názvy vôní sú jedna vec, ale ich zloženie zase druhá. Ak nechcete svoj domov zbytočne zaťažovať chémiou, zamerajte sa na prírodné vône. Nielenže je to lacnejší variant, ale svoj domov prevoniate aj dlhodobo.

Prevoňajte si domov prírodou

Čerstvé kvety majú nielen krásnu vôňu, ale zároveň budú potechou pre oko. Každá kvetina má ale špecifickú vôňu i intenzitu. Napríklad ľalie, ktorá je povestná svojou vôňou, nebude vhodná do spálne, ale skôr do obývacej izby. Pokiaľ chcete do spálne živé kvety, voľte skôr tie lúčne. Medzi vhodné vety do spálne patrí tiež levanduľa a jazmín, ktoré sa postarajú o dobrý spánok.

Podobnú službu vám urobí sušená levanduľa. Ak nemáte k dispozícii čerstvé kvety, tak sušené vydrží dlhšie a tým pádom sú aj ekonomicky výhodnejšie. Usušené voňavé bylinky ako je medovka, eukalyptus, či rozmarín môžete dať do vrecúšok a rozmiestniť po byte, alebo je rozvesiť a využiť ako dekoráciu.


 

Sviečky vytvoria hrejivú atmosféru na jeseň aj v zime

Voňavé sviečky sú už klasikou, ktorá je dostupná vo väčšine obchodoch. Sviečky izbu prevonia a zároveň na jeseň a v zime vytvorí doma príjemnú hrejivú atmosféru. V zimných obdobiach voľte sviečky s vôňou škorice a iného korenia.

Majte doma kúsok exotiky vďaka vonným tyčinkám

Ak máte radi exotické vône, tak vás určite zaujmú vonné tyčinky. Podľa Feng Shui môžu rôzne vône podporiť rôzne pocity. Nech tomu veríte, alebo nie - byt budete mať krásne prevoňaný a zlepšená nálada môže byť len príjemným bonusom. Môžete vyberať z vôní ako je céder, šalvia aj rôzne kombinácie exotických prísad z Indie a ďalších krajín.

Aromalampa poslúži aj ako štýlový doplnok

Aromalampy sú skvelé pre rozpúšťanie vonného vosku, či pre uvoľňovanie esencie z vonných olejov. A jediné, čo je na to potrebné, je čajová sviečka.

Môžete si vybrať z rôznych vôní, alebo si z niekoľkých môžete namiešať svoju "vôňu domova", ktorá sa stane charakteristickou pre váš dom. Vďaka rôznym typom aromalámp si môžete vybrať taký dizajn, ktorý bude ladiť s vaším interiérom.

Babské rady sú stávkou na istotu

Chcete narýchlo prevoňať dom, ale nemáte zrovna nič po ruke? Zvarte v kastróliku s vodou niekoľko kusov celej škorice s troškou mletej škorice. Ako sa bude voda odparovať, tak izba získa jemnú škoricovú vôňu.

Šupky z pomaranča, či mandarínky sú osvedčenou klasikou, ako izba získa citrusovú vôňu. Len teda nevyzerajú práve vzhliadne.

Pokiaľ máte radi vôňu kávy, tak čerstvo pomletá kávové zrná budú to pravé pre vás. Nevýhodou je, že táto vôňa dlho nevydrží.

Alebo rovno upečte jablkový štrúdľa, či inú dobrotu, lahodná vôňa sa rozvinie po celom byte a navyše budete mať ešte niečo dobré na zahryznutie - dve muchy jednou ranou!