Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako si poradiť s vybavením naozaj malé predsiene

Tiež máte problém s vybavením predsiene, pretože jej rozmery sú miniatúrne? Chcete predsa len miesto v predsieni využiť aspoň na niekoľko párov topánok a odloženie pár kabátov či iných potrebných vecí po ruke pred odchodom z domu? Dnes si niečo málo povieme, ako čo najefektívnejšie využiť malý priestor v predsieni a ako taký priestor čo najlepšie zariadiť, vybaviť nábytkom. Našťastie ponuka dnešných výrobcov nábytku pamätá dômyselným dizajnom naozaj na všetko a tak dnes hoci aj malý priestor a nemusí to byť len predsieň, môže byť veľmi príjemný a prakticky vybavený.

 

 

Zariaďujeme miniatúrnu predsieň

Začnime tým, že vaše predsieň má naozaj rozmer nie väčší ako dva metre na šírku i dĺžku. Je to vlastne len taký vstup do bytu za ktorým je už ďalšiu miestnosť. Ak je to aj váš prípad, je najlepšie predovšetkým využiť prázdne steny. Dnes môžete vyberať z radu rôznych typov skriniek s možným zavesením na stenu, nebojte sa ani zavesenie nábytku až po strop. Ideálne je aj kabáty a bundy vešať na nejaký praktický vešiak zavesený na stene, topánky rozhodne môžete ukladať nad sebou do výšky.

 

 

Ďalším riešením môžu byť predsieňové steny, ktoré sú vysoké a úzké. Príkladom takýchto stien môžu byť naše ilustračné fotografie. Všetko na jednom mieste, v jednom diele nábytku, ktorý nezaberie veľa miesta. Nechýba botník, zrkadlo, šuplík na najrôznejšie drobnosti a nechýba ani časť určená pre zavesenie ošatenie. ponuka predsieňových stien je veľmi široká a rôzni sa ako rozmery, tak tým, čo je ich súčasťou.Ak máte v byte v niektorej z miestností veľkú šatníkovú skriňu, je lepšie predsieň využiť na topánky či iné drobnejšie predmety. Nie je nutné za každú cenu mať v predsieni šatníková skriňa. Aj napriek tomu, že je predsieň malá, malo by pre každého z členov domácnosti byť pohodlné sa v nej obliecť a obuť. Pokiaľ sa vám teda skriňa do predsiene nezmestí, alebo vojde ale za cenu veľkých strát priestoru, potom využite predsieň radšej na viac páru topánok a kúpte si veľký botník.

 

      

 

Ponuka botníkov je rozmanitá. Pokiaľ máte zaobstarať botník do miniatúrne predsiene a chcete naozaj uložiť väčší počet párov obuvi, potom platí jednoduché pravidlo. Čím vyššia, tým lepšie, pretože využívate inak prázdny priestor do výšky. Botníky do malej predsiene potom najlepšie s vyklápacím mechanizmom.

 

 

Zariaďujeme malú predsieň

Pokiaľ máte malú predsieň, ale už to nie je miniatúrny priestor, samozrejme môžete kombinovať a dovoliť si viac. Možno vám zostane miesto aj na nejakú šatníkovú skriňu a ideálná je dnes ponuka úplne nových dizajnov, takzvaných šatníkových stien. Sú veľmi praktické a navyše lacné. Jedinou nevýhodou je, že sú otvorené a tak sa musí udržiavať poriadok.

 

 

Šírka týchto šatníkových stien je regulovateľná a tak každému môže vyhovovať. Šatníkovej steny majú najrôznejšie designy, ktoré sa najviac líšia vlastne usporiadaním. Niektoré šatníkovej steny uprednostňujú väčší počet šuplíkov na úkor šatníkovej tyče a naopak. Sú tiež multifunkčné systémy, kedy po jednotlivých dieloch vy sami si vyberáte, ako bude stena vyzerať a aké bude mať rozmery. Zostavovanie šatníkovej steny výberom z ponuky dielov patrí k veľmi obľúbeným, každý si zariadi predsieň podľa vlastných potrieb a variabilné sú aj rozmery. Šatníková stena z dielov sa tak zmestí do najrôznejších tvarov a rozmerov miestnosti, stačí len zaobstarať viac či menej dielov.

 

 

Či už ste majiteľmi veľké, alebo malé predsiene pamätajte na skutočnosť, že predsieň je prvou miestnosťou, s ktorou sa návšteva stretne. Ale aj vy sami. Predsieň je takou vstupné vizitkou každého bytu či domu. Predsieň by skrátka mala reprezentovať ostatné vybavenie interiéru, každý by mal mať chuť vstúpiť ďalej. Prakticky vybavená predsieň, ktorá je zorganizovaná vám však pomôže tiež mať prehľad vo vašich veciach, nebudete neustále niečo hľadať. Pre kľúče si vyhraďte jedno miesto, ktoré nemeňte, rovnako tak ako pre poštu či odkazy rodinným príslušníkom. Aj predsieň môže byť príjemným a praktickým miestom vašej domácnosti.