Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako si zariadiť v spálni pracovňu?

V dnešnej dobe nie je nič zvláštne na tom, že práca nevyžaduje každodenné dochádzanie do kancelárie. Nie všetkým ale vyhovuje pracovať v rušných kaviarňach a mnoho ľudí uprednostní pokoj domova. Pokiaľ ale nemáte k dispozícii izbu, z ktorej si môžete vytvoriť pracovňu, častým riešením je pracovať v spálni.

Nepracujte v posteli, vytvorte si pracovný kútik

Ak pracujete z domu častejšie, pracovať v posteli nepripadá do úvahy. Nielen zo zdravotného hľadiska. Občas je hranica medzi relaxovaním a prácou tak tenká, že výkonnosť potom nie je najvyššia.

Vytvorte si preto v spálni svoj pracovný kút, v ktorom sa budete cítiť príjemne, ale zároveň si tu navyknete pracovať. Odporúčame miesto pri okne, aby ste mali dostatok svetla na prácu, prípadne kúpte kvalitné osvetlenie. Obzvlášť ak sa vám práca často pretiahne aj do večerných hodín. V ponuke máme aj stôl, ktorý má v sebe zabudované ľad osvetlenie, čo je praktické a zároveň aj veľmi dizajnové.Ak nie je možné postaviť stôl k oknu, vyzdobte si aspoň zaujímavo múr. Viac to motivuje k práci, ako keď pred sebou máte len holú jednofarebnú plochu.Investícia do nábytku je nutnosťou

K tomu, aby ste si z voľného miesta v spálni vytvorili pracovňu vám postačí viacmenej dve veci - stoličky a stôl. A práve preto je potrebné do týchto dvoch kusov nábytku investovať, predovšetkým do stoličky. Dnes nie je problém zohnať stoličky rôzne polohovateľné aj tvarované tak, aby ste sa cítili pohodlne po celom dni práce aj po niekoľkých rokoch, keď ju budete využívať.

Ponuka stolov je veľmi pestrá, a tak ľahko nájdete stôl, ktorý bude sedieť do priestoru, ktorý ste si určili ako pracovňu. Vyberať môžete medzi rohovými stoly, ktoré šetria miesto, tak i klasickými písacími. U pracovného stola je dôležité to, ako vám budu sedieť rozmery a ako bude ladiť s celkovým dizajnom spálne.

Pomocou skriniek opticky oddelíte pracovňu od spálne

Ak budete zhotovovať úložné priestory na úschovu rôznych materiálov, ponúka sa rovno dvojaké využitie. Ak máte v spálni viac priestoru, tak pomocou skriniek môžete opticky oddeliť pracovný kútik od zvyšku spálne. Ak zdieľate spálňu s partnerom, získate navyše potrebné súkromie a navzájom sa nebudete rušiť.

V akých farbách by mala byť pracovňa?

Studené odtiene upokojujú a povzbudzujú k činnosti - vytvorte si svoj pracovný kútik v týchto farbách. Tieto odtiene sú odporúčané do pracovne podľa Feng Shui. Samozrejme je ale dôležité, aby farebne ladil ku zvyšku spálne. Vyzerá dobre, keď zladíte písací stôl aj so zvyškom nábytku, napríklad so šatňou.Aké farby sú vhodné? Modrá podnecuje k produktivite, zelená upokojuje, žltá povzbudzuje a stimuluje intelekt, hnedá je zase symbolom spoľahlivosti. Ak máte svoju obľúbenú farbu, využite ju aspoň na doplnky.

Poriadok na prvom mieste

Aj keď vám v spálni nevadí mierna neorganizovanost, v pracovnom kútiku by všetko malo mať svoje miesto. Kúpte si preto organizéry aj rôzne zásuvky, aby ste zamedzili tomu, že sa vám na stole nakopia veci, ktoré práve nevyužívate. Akurát by vás to rozptyľovalo od práce. Alebo si kúpte stôl, ktorý má priamo nad pracovnou doskou nadstavec, na ktorý si pripevníte ako poznámky, tak aj veci, ktoré chcete mať po ruke.