Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako správne vybrať kancelárske kreslo?

Ako správne a dobre vybrať kancelárske kreslo? Kancelárske kreslo je nevyhnutnou súčasťou života, na ktoré väčšina z nás strávi denne veľa hodín. Všetci dobre vieme, že dlhodobé sedenie na nevhodnom kancelárskom kresle môže privodiť vážne zdravotné ťažkosti. Na aké kancelárske kreslo si sadneme, tak sa aj cítime. Ako si správne vybrať? Odporúčame vyberať kvalitu úmernú strávenému času v kancelárskom kresle. Čím dlhšie, tým viac dbáme na jej kvalitu. Vhodné do domácich pracovní i kancelárií.

 

Na čo sa zamerať?

Rozhodne sa oplatí výber dobre premyslieť, čo vlastne od kancelárske stoličky očakávame. Kancelárske stoličky je potrebné vyberať podľa funkcií, ktoré ponúka. Iné nároky iste budú na manažérske kancelárske kreslo, ktoré by malo tiež reprezentovať a iné kritériá budú nastavené pri výbere kancelárskej stoličky napríklad pre pracovníka prevádzky alebo účtovník. Pred výberom konkrétnej kancelárske stoličky vždy zvážime, koľko času na nej budeme pravdepodobne tráviť. Okrem klasických kancelárskych kresiel s opierkami a jednoduchších kancelárskych stoličiek sa do kategórie kancelárske stoličky počítajú aj stoličky určené na príležitostné sedenie, takzvané rokovacie. Pri výbere kancelárske stoličky sledujeme predovšetkým stabilitu, regulovateľnou výšku, sedadlo, operadlo, podrúčky a najmä jednoduché ovládanie.

 

 

   

 

Ako sedieť zdravo?

Najlepší kancelárska stolička s luxusným poťahom neposkytuje dostatočný komfort sedenia, ak nie je nastavená a správne používaná. Kancelárske stoličky a kreslá by pri dlhodobom sedení (4 a viac hodín) mali podporovať tzv. dynamické sedenie, ktoré poskytujú ergonomické stoličky. Ergonómia je celá veda, ktorá sa zaoberá vzťahom medzi človekom, prostredím a nástrojom (z gréčtiny ergo = práce a Nomoi = prírodné zákony). Jedná sa teda o stoličku, ktorá tvarom sedadla prinúti sediaceho sedieť vzpriamene a predchádza tak krivenie chrbtice. Pri dynamickom sedení by človek mal mať neustály pohyb. Pri takomto sedení sa telo neustále mimovoľne pohybuje a tak trochu cvičí. Okrem synchrónneho sedacieho mechanizmu by ergonomicky tvarovaná kancelárska stolička mala dovoľovať nastavenie sedadla, operadla i podrúčky presne podľa parametrov sediacej osoby. Bežné kancelárske stoličky umožňujú nastavenie len základných funkcií, spravidla výšku sedu. Moderné ergonomické kancelárske stoličky sú však vybavené synchrónnou mechanikou, nastaviteľnými podrúčkami, bedrovou oporou chrbta, hlavovou opierkou a majú nastaviteľný posuv sedadla atď. Sedenie v niekoľkých polohách ponúkajú aj kancelárske stoličky, ktoré v podstate napodobňujú obľúbený gymnastická balón. Stolička funguje na princípe neustáleho balansovanie všetkými smermi. Do aktívneho sedenia sa tak zapájajú do tej doby nepoužívané chrbtové svaly. Krvný obeh prebieha úplne neobmedzene a je podporovaný neustálym pohybom sedacej plochy. Sústavným pohybom nôh sa podporuje aj žilový obeh krvi.

 

Určite však pri svojom výbere nemusíte vykonávať osobné marketingový prieskum trhu a obchádzať jednotlivé obchodné domy s kancelárskym nábytkom. Z pohodlia domova alebo svojej kancelárie môžete v pohode vyberať s pomocou internetu, napríklad v našom internetovom obchode na nábytku Aldo, vás zaručene naučíme sedieť zdravo. Tieto výrobky nájdete na našich stránkach v kategórii Kancelárske stoličky a kreslá.