Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako správne vybrať písací stôl?

Hľadáte písací stôl, ktorý by vám po všetkých smeroch vyhovoval? Nájsť ten správny písací stôl po všetkých smeroch nie je vôbec jednoduché, pretože ponuka je naozaj veľká. A tak ako sa rozhodnete, radšej si prejdite všetky možné varianty. Výrobcovia ponúkajú najrôznejšie designy, ktoré sú vhodné napríklad pre umiestnenie do naozaj malých interiérov, alebo je tu aj ponuka písacích stolov spolu s ďalšími dielmi v identickom dizajne pre možné vybavenie celej pracovne a v neposlednom rade písacie stoly, ktoré sa sústreďuje predovšetkým na veľké úložné priestory . Písacie stoly sú dnes v ponuke tiež z najrôznejších materiálov a v najrôznejších odtieňoch. V dnešnom článku nájdete pár tipov, ako správne vybrať písací stôl. A do akého interiéru je vhodný daný dizajn písacieho stola.

Písací stôl, keď je málo miesta, písací stôl do obývačky

Najčastejšie kupujeme písací stôl práve do interiéru obývacej izby, keď nemáme k dispozícii samostatnú miestnosť pre vybavenie pracovne. A úprimne, koľko z nás má k dispozícii samostatnú miestnosť pre vybavenie pracovne? Ak teda hľadáte písací stôl do vašej obývačky, ktorý je navyše rozmerovo malý, potom je ideálnym riešením rohové prevedenie písacieho stola. Zaberie menej miesta a ponúkne väčšiu pracovnú plochu aj úložný priestor, než klasické prevedenie písacieho stola.

Psací stůl Seven   Rohový psací stůl Rox

Rohové písacie stoly ponúkajú väčšiu odkladaciu plochu, viac úložného priestoru a aj pracovná plocha je väčšia. Zaberie menej miesta ako klasický písací stôl, ktorý je dlhší a treba by vám vyčnieval do priestoru. Ak navyše vyberiete písací stôl, ktorý sa dizajnom hodí k ostatnému vybaveniu obývacej izby, môže to byť príjemné spestrenie interiéru. Na ilustračných fotografiách dva návrhy rohovej varianty písacieho stola, ktoré patria k veľmi obľúbeným. Ak sa vám však rohový písací stôl nezdá, dá sa ešte veľmi ušetriť písacím stolom, ktorého súčasťou je aj nádstavec. Aj vďaka tomuto spojeniu písacieho stola s nadstavcom môžete ušetriť nemalý priestor v interiéri a získať veľké úložné priestory naviac.

Psací stůl Gamming pro pány    Psací stůl Shadov

Písacie stoly s nadstavcom sa stávajú veľmi populárne a to aj do detskej izby. Je to ideálne riešenie už pre straší deti, kedy učenie len pribúda a dospievajúce deti potrebujú viac priestoru na učenie, školské pomôcky a knihy. Nádstavec samozrejme nezaberá žiadne miesto v priestore navyše a interiér môže príjemne oživiť. Môžete vyberať v identickom dizajne aj ďalšie diely a tak ak máte to šťastie a máte k dispozícii samostatnú miestnosť pre zriadenie pracovne, alebo zvažujete písací stôl s nadstavcom pre vybavenie detskej izby, nie je problém. Všetko môže byť v jednotnom, harmonickom dizajnu.

Písací stôl ako ozdoba vášho interiéru

Môžeme povedať, že osobitnú kategóriu tvoria rustikálne písacie stoly. Sú to originálne kúsky, ktoré môžu interiér úplne zmeniť. Rustikálny písacie stoly sú veľmi elegantné a keď správne umiestnite, nemusí byť ani ostatné vybavenie interiéru v identickom, rustikálnom dizajne. Rustikálny písací stôl môže byť individuálny prvok. Rustikálny písacie stoly sú však rozmerovo väčšie a tak ako po takom stola túžite, musíte mať pre neho miesto.Psací stůl LWD

Príkladom môže byť písací stôl v provensálskom dizajnu, kde elegancia je zrejmá na prvý pohľad. Rustikálne písacie stoly sú cenovo náročnejšie a to ako pre zložitosť výrobu, tak pre materiál, ktorým je v tomto konkrétnom prípade drevo mahagón. Rustikálny písací stôl je však veľmi kvalitný, takmer nezničiteľný a patrí do kategórie nábytku, ktorý sa naozaj môže dediť z generácie na generáciu. Biely odtieň je veľmi obľúbený a vhodný takmer do každého interiéru.

Ponuka písacích stolov je veľmi široká aj do detskej izby, ale práve vďaka tejto širokej ponuke o detských písacích stoloch a ich možnostiach zase v budúcom rozprávaniu. A nezabudnite, že písacie stoly dnes, to nie je len nábytok ako taký. Písacie stoly dnes sú často doplnené napríklad nabíjačkou na smart phone, či usb vstupom ľad osvetlením a ďalšími prvkami, ktoré dizajn posúvajú úplne inam, než sme boli doposiaľ zvyknutí.