Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako správne vybrať posteľ do spálne?

Hľadáte vhodné riešenie miesta na spanie? Hľadáte posteľ do spálne len pre seba, pretože žijete "single", alebo hľadáte manželskú posteľ ako pár? Máte malý priestor pre vybavenie spálne či veľký? Potrebujete úložný priestor ako súčasť postele, alebo skôr túžiťe po luxusnom dizajne? Vybrať posteľ nie je ľahké a je potrebné k tejto úlohe pristupovať zodpovedne. Veď známe porekadlo "ako si kto ustelie, tak si taky ľahne" je úplne pravdivé. A ak je spánok nekvalitný, pracovné výkony a iné činnosti rozhodne nebudú patriť k tým najlepším. Nepodceňujte výber postele, je to dôležitá súčasť vybavenia vašej domácnosti. A v dnešnom rozprávanie sa budeme ponuke posteľou venovať trochu bližšie. Prinášame vám stručný prehľad dostupných možností na našom trhu pre váš kvalitný spánok.

 

 

Posteľ pre jednu osobu, 140x200 cm

Ak bývate sami a ešte sa zďaleka nechystáte zakladať rodinu pretože sa chcete venovať svojmu profesijnému rastu, kariére, potom posteľ s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm je pre vás úplne postačujúcá. Ľudia, žijúci single väčšinou začínajú na podnájmoch nie príliš veľkých rozmerov a tak je veľmi častým riešením posteľ s úložným priestorom. Tá sa do malej garsónky rozhodne hodí. A v dnešnej ponuke designov sú postele s úložným priestorom naozaj originálnym riešením a dokážu pojať až neskutočné množstvo vecí. Niektoré designy posteľou majú tak veľké úložné priestory, že vie nahradiť aj šatníková skriňa, naviac ešte s komodou. 

 

Postel pro jednoho Space up    Postel pro jednoho Tonight

 

Ponuka je naozaj veľmi široká a liší sa predovšetkým spôsobom riešenia úložných priestorov. V prípade, že nemáte ich veľkú potrebu, pretože vaša spálňa vám poskytuje dostatok priestoru aj na ďalší diel nábytku, potom vám stačí aj posteľ treba s dvoma zásuvkami. Ak sa v miestnosti len ťažko pohybujete, nieto aby ste ešte mohli do priestoru zaobstarať šatníková skriňa, potom je tu ponuka postelí s možnosťou zdvihnutia rámu s matracom. V priestore pod lôžkom, ostatne ako dokladá naše prvé ilustračné fotografie, nájdete alebo je vám k dispozícii až prekvapivé množstvo šuplíkov, zakladačov a políc. Posteľ Space Up je najlepším príkladom dômyselného dizajnu a riešení miesta na spanie v malom interiéri spálne.

 

 

Posteľ pre pár, 160x200 cm

Či ste alebo nie ste manželia, v každom prípade ak tvoríte pár a žijete už v jednej domácnosti, potrebujete posteľ väčšiu. Môžeme povedať, že klasickým rozmerom manželské postele je veľkosť 160x200 cm, brané ako čistý rozmer miesta na spanie a tiež potrebná veľkosť matraca. Manželské postele môžete tiež zaobstarať s radom úložných priestorov, obľúbené sú aj postele s nadstavcom, na ktorom sú zavesené nočné stolíky. V posledných rokoch sa hlási k slovu predovšetkým u moderných designov postelí ľad osvetlenie. je tu tiež ponuka manželských postelí z masívu, alebo v rustikálnom dizajne.

 

Manželská postel Alika   Manželská postel Confidence

 

Medzi veľmi obľúbené odtiene patrí prírodná imitácia dreva, alebo biely odtieň. Ak už tvoríte pár, pravdepodobne budete chcieť vybaviť celú spálňu, teda s ďalšími dielmi, ktoré už tradične do spálne patrí. Len málokedy v spálni chýba nočné stolíky, komoda a šatníková skriňa. Príklady celých návrhov zostáv spální uvádzame na ďalších ilustračných fotografiách. Výhodou kolekcií nábytku do spálne je tiež to, že nábytok môžete zhotovovať podľa finančných možností postupne. Začnete manželskou posteľou, potom napríklad nočnými stolíkmi a komodou a ako posledný môžete zaobstarať do vašej spálne šatníková skriňa.

 

 

Posteľ pre náročných spáčov, 180x200 cm

Ak máte to šťastie a vaša spálňa je väčších rozmerov, môžete si zaobstarať aj manželskú posteľ s rozmerom miesta na spanie 180x200 cm. Treba počítať s tým, že rozmer 180x200 cm je čistý rozmer miesta na spanie a podľa dizajnu je posteľ samozrejme ďaleko väčšie. Máme na mysli jej celkové rozmery a tam vám taká posteľ naozaj môže zabrať veľa miesta. Obstaranie tak veľké postele treba teda dôkladne zvážiť a určite bude aj vyzerať lepšie, keď vám okolo nej zostane ešte dostatok miesta.

 

 

Rozmerovo veľké postele naopak príjemne vyplní prázdny interiér veľkých miestností a nemusíte kupovať celý rad iných dielov nábytků, aby nebola spálne akosi prázdna. Ponuka posteľou väčších rozmerov nie je tak široká ako je menších rozmerov, ale aj tak je z čoho vyberať. Ani u tak veľkých rozmerov postelí nechýba možnosť obstarania úložného priestoru, napríklad v podobe šuplíku ako je tomu na fotografiu. Nech vyberáte akýkoľvek rozmer postele nezabúdajte, že posteľ je tak kvalitné, ako kvalitné do nej zaobstaráte matrac. Bez kvalitnej matrace to skrátka a jednoducho nejde.