Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako správne vybrať posteľ

Je to v podstate veľmi jednoduché. Posteľ nesmieme vyberať len podľa dizajnu a odtieňa, aj keď sú tiež podstatné. Prvé je zdravie a s tým súvisiace pohodlie. A hneď vedľa toho je ďalším podstatným kritériom vzhľad postele. Ani ten by nemal byť zanedbávaný, vždy sa zamyslite nad tým, či sa cítite lepšie v pekných, alebo v menej pohľadných, ale aj pohodlných šatách. A s posteľou je to rovnaké. Keď vo vás bude vyvolávať pocity bezpečia, pokoja a čistoty, potom si v nej oddýchnete lepšie, než napríklad v čiernej robustné posteli, kde na vás bude padať pocit stiesnenosti a úzkosti.

 

Výber postele

Výber postele by mal zapadať aj do existujúceho interiéru spálne, ak už máte nejaké segmenty nábytku zakúpené. Posteľ harmonicky nadväzujúce na ostatný nábytok a bytové doplnky je určite príjemná. Iná kategória sú postele s originálnym dizajnom, alebo niečím iným odlišné, ktoré aj samostatne pôsobia veľmi harmonicky. Skúste sa v prvom rade zamyslieť nad tým, ako žijete a čo máte radi. Ako vyzerá napr. Vaša obývacia izba. Je moderne vybavená? A páči sa vám. Nie je to tak, že treba v kútiku duše inklinujete k rustikálnemu nábytku? Ak áno, potom sa nenechajte odradiť ohrnováním nosa nad vidieckym štýlom a rozhodne si niečo také kúpte. Nikde nie je napísané, že musíte mať modernu spálňu.

 

 

 

Výber matraca

Najviac podstatné sú zdravotné parametre. Skúste si prečítať pár rád na tému matracov a hlavne ako vybrať tú správnu matrac? Klíčivé sú zdravotné matrace. Matrace na Aldu, to je predovšetkým kvalita českých výrobcov s dlhoročnou tradíciou. Medzi najznámejšie výrobce matracov na českom trhu patrí spoločnosť Gumotex. Rovnako vám Nábytok Aldo, ponúka matrace ďalšieho kvalitného výrobcu Bradob. A opomenúť by ste nemali ani pevný kvalitný rám. Skúste napríklad lamelový, kedy sú lamely uložené v kaučukových puzdrách. V každom štúdiu zdravého spánku budú vedieť, čo pri vyslovení takého priania máte na mysli.

 

 

Bez čela a bez pelaste?

Zdá sa to možno nepodstatné, ale naozaj je to tak, že čelo postele, teda to, čo má spiaci človek za hlavou, môže byť pre niekoho úplne zásadný parameter ovplyvňujúce kvalitu spánku. Najmä ak máte posteľ umiestnenú priamo uprostred miestnosti tak, že zo žiadnej svojej strany nie je prisunutá k stene, môže byť absencia čela problém. Spáč sa môže podvedome cítiť ohrozený a nechránený. A navyše, keď sa budete chcieť v posteli treba posadiť a čítať si knižku? Ako a o čo sa oprite?