Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako správne vybrať šatníkovú skriňu, aby bol dostatok miesta

Chystáte sa zaobstarať šatníkovou skriňu? Neviete si rady s jej správnym výberom? Dnešné rozprávanie bude o tom, ako správne vybrať šatníkovú skriňu, aby ste nielen vy, ale aj váš partner boli spokojní. Áno, dnešný článok bude o výbere šatníkovej skrine pre dve osoby, ktorej umiestnenie býva najčastejšie v interiéri spálne. Ponuka šatníkových skríň je naozaj rôznorodá a delíme je v podstate do dvoch kategórií. Šatňové skrine s klasickým otváraním dverí, krídel, alebo šatníkové skrine s posuvnými krídlami. Takže sú skrine s dvojitým spôsobom prístupu do vnútorného priestoru. Ďalej potom delíme šatníkové skrine podľa počtu krídel, od dvojdverových, až po treba päťdverové. Podľa rozmerov šatníkovej skrine. Delenie môže byť tiež podľa toho, či sa jedná o skriňu so zrkadlom, alebo bez, ale je tu celý rad ďalších rozdielov medzi nimi a preto je výber tak zložitý.

Zásadná chyba pri nákupe skrine je, keď vyberáme len podľa vonkajšieho dizajnu

A pritom členenie a rozdelenie úložného priestoru šatníkovej skrine je v podstate dôležitejšie, než samotný dizajn. Aj keď je určite správne, keď sa vám šatníková skriňa tiež páči. Ale vďaka tomu, že mnoho z vás vlastne opomenie sa zaujímať, ako skriňa vyzerá zvnútra, po jej zostavení a ukladanie vecí do nej, sme mnohokrát nemilo sklamaní. Každý dobrý predajca nábytku na internete musí dávať k dispozícii, najlepšie pomocou ilustračné fotografie k dispozícii, aké je delenie vnútorného priestoru skrine. Na predajni, kde šatníkovú skriňu môžete fyzicky vidieť je vec ďaleko jednoduchšia, pretože stačí jednoducho skriňu na mieste otvoriť.

 

Rozdielnosť v úložných priestoroch šatníkových skríň je naozaj veľká a vôbec nie je jedno, koľko má skriňa políc, kde sú umiestnené šatníkové tyče a podobne. Ponuka je ako sme spomenuli veľká a tak ideálne je už vopred vedieť, čo od skrine očakávate. Tiež môžete napríklad v spálni zo starej skrine vyskladať všetko na manželskú posteľ a zamyslieť sa, ktoré oblečenie chcete mať na policiach, ktoré zavesené na tyči. Podľa toho máte plán, či hľadáte šatníkovú skriňu, kde bude viac skôr políc, alebo šatníkových tyčí. A tiež je často súčasťou vnútorného usporiadania sada šuplíkov, či viacerých šuplíkov.Šatníková skriňa so sklenenou výplňou, trend tohtoročnej sezóny

Novým trendom v dizajne šatníkových skríň je presklené priečelie, ktoré je často ešte s vnútorného priestoru osvetlené led diódami. Musíme podotknúť, že takáto šatníková skriňa vyzerá v prítmí spálne naozaj úchvatne. Veľkou nevýhodou je, že v skrini je potrebné neustále udržiavať 100% poriadok, alebo do preskleného priestoru vystavovať skôr len pánske košele, ktoré vyzerajú v takej skrini najlepšie. 

Všetko má vždy svoje pre a proti a v mnohých prípadoch je nutné ísť pri výbere nábytku cestou kompromisov. Našťastie v dnešnej dobe a s tak širokou ponukou bytového dizajnu sú kompromisy medzi vkusom a praktickým využitím nábytku z roka na rok menšie. Šatníkové skrine sa samozrejme okrem interiéru spálne zaobstarávajú aj do ďalších miestností a najčastejšie potom do predsiene, kde často volíme skrine obdobné dizajnom tým, ktoré sú súčasťou spálne. Ale sú tu ešte šatníkové skrine do detskej izby vo väčšine kolekcií vo dvojdverovom, alebo aj trojdverovom prevedení. A posledná miestností, kde sa skriňa často kupuje je domáca pracovňa, ale také skrine do kancelárie sú napospol len s policami a v menších rozmeroch, môžeme a často je nazývame tiež "zakladače". Skrine a šatníkové skrine skrátka nájdu uplatnenie vždy a všade. Stačí si teda len správne vybrať.