Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako správne zariadiť detskú izbu pre dve deti

Máte dve, alebo aj tri deti a pre vybavenie detskej izby len jednu miestnosť v mnohých prípadoch ešte rozmerovo malú miestnôstku? Ako všetky tie diely nábytku a predovšetkým detské postele a písacie stoly do izbičky naskladať? A zostane ešte deťom miesto na hranie? Dnešný článok bude o zariaďovaní interiéru pre viac detí a ako vlastne najviac miesto v detskej izbe ušetriť. Budeme sa venovať zariaďovaní malej izby aj zariaďovaní veľkej izby, kedy nemusíte, až tak miestom šetriť. Rady a nápady, ktoré prinášajú priamo dizajnéri. Nechajte sa inšpirovať, nechajte sa na chvíľu unášať predstavou, ako by to mohlo vyzerať aj u vás doma. Treba sa pre niektorý z návrhov rozhodnete aj vy.

Keď je pre zariadenie detskej izby dvoch detí málo miesta

Ak bojujete s nedostatkom miesta v miestnosti, ktorú ste určili vašim deťom, najviac samozrejme ušetríte správnym výberom detské postele. A mnohí z vás tuší správne, že najviac miesta v detskej izbe viac detí ušetríte poschodovou posteľou. Dnes je ponuka poschodových postelí naozaj veľká a vy okrem miesta na spanie zároveň s posteľou získate aj rafinovane skryté úložné priestory, alebo písací stôl a nezabúdajme na ponuku poschodových postelí pre tri deti, keď tretie miesto na spanie je riešené prístelkou v podobe zásuvky. Jedna poschodová posteľ vám zaberie v detskej izbe okolo 2,5 metrov na 1,5 metrov. Záleží samozrejme na dizajne a na tom, či sú lôžka umiestnená vertikálne, alebo horizontálne. V každom prípade si predstavte miesto poschodové postele dve, či dokonca tri samostatné klasické detské postele. Je to nepomer, že áno? Takže miesto na spanie máme vyriešené. Ideálnym a snáď jediným najrozumnejším riešením je naozaj poschodová posteľ, alebo možno ešte použiť detskú posteľ s prístelkou a jednu samostatnú posteľ, ak máte tri deti. Ak máte dve deti, potom detská posteľ s prístelkou je samozrejme riešením, ale neušetríte už toľko miesta, pretože neponúka toľko úložných priestorov ako poschodová posteľ. Takže za nás naozaj ideál poschodová posteľ.Prvé naše návrhy sú práve tým ergonomickým riešením, ktoré sme mali na mysli. Poschodová posteľ s prístelkou v dizajne pre chlapcov, malých pretekárov a poschodová posteľ Gravity, ktorá okrem miest na spanie ponúka aj rad políc, šatníkovú skriňu a úložný priestor pod schodíky. Každý z návrhov má niečo do seba. Poschodovú posteľ Champion pre chlapcov môžete časom rozložiť na dve samostatné postele a to sa hodí, keď jedno z detí už z domu odíde. Druhý návrh sa zase viac sústredí na veľkosť úložných priestorov. Miesto na spanie v podobe poschodovej postele sme vyriešili a čo písacie stoly?

Ak môžeme odporučiť, každé z detí by malo mať svoj vlastný písací stôl. Ale tri stoly, alebo napríklad aj dva písacie stoly? Máte miesto? Ak nie, je tu riešenie v podobe písacieho stola s nadstavcom. Opäť nejaké to miesto ušetríte vďaka nadstavcu a ten je umiestnený nad pracovnou plochou, takže nezaberie priestor na podlahe. Bohužiaľ, deti sa musia ale pri stole striedať. Pokiaľ ale miesto máte, je celý rad riešení ako stoly umiestniť, rozmiestniť, skrátka pracovný priestor vyriešiť.Všetky návrhy vždy patrí do danej kolekcie a tak k písacím stolom a regálom zaobstaráte v identickom dizajne tiež detské postele, komody či skrine, skrátka všetko pre vybavenie detskej izby dvoch detí. Na prvej fotografii uvádzame riešenie pracovného priestoru dvoch detí z kolekcie Trio, mimochodom veľmi nadčasová kolekcia a druhá fotografie predstavuje riešenie pre dve deti z kolekcie Dynamic. Páči sa nám obe riešenia rovnako, každé ponúka niečo iné. V každom prípad takto by mal vyzerať ideálne zariadený pracovný priestor dvoch detí. Ale, nie všetci si to môžeme dovoliť.

Keď je pre zariadenie detskej izby dvoch a viac detí dostatok miesta

Potom nie je vlastne čo riešiť. Ideálne je, aby každé z detí malo svoju vlastnú posteľ. Jej usporiadanie už potom závisí len na pôdoryse miestnosti a to kde je okno. Žiadna z postelí by nemala byť v blízskoti okná ani zdroje tepla, tiež nie je dobré keď je hneď pri vstupe. Takže ono to zase nie je, až tak jednoduché však? Ak je medzi vašimi deťmi veľký vekový rozdiel odporúčame rozhodne zaobstarať študentskú posteľ s prístelkou. Starší z detí z domu odíde a vy potom môžete zásuvku ďalej využívať ako klasický úložný priestor a zostane vám len jedna posteľ v miestnosti.Na ilustračných fotografiách sme uviedli dve rozdielne riešenia a schválne v identickom dizajne, teda riešenie z jednej kolekcie pod názvom Trio. Môžete sami posúdiť, ktoré by vám vyhovovalo viac. Za nás pre deti s veľkým vekovým rozdielom prvá varianta a deti takmer rovnako staré druhá varianta. Možností je celý rad a dnes už našťastie nie je problém zariadiť interiér ani dvoch, ani troch detí.