Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako v detskej izbe ušetriť miesto deťom na hranie?

Je niekoľko spôsobov, ako vybaviť detskú izbu tak, aby deti mali aj dostatok miesta na hranie. Ak sa práve chystáte zariadiť dieťaťu alebo deťom detská izba majte na pamäti, že by daná miestnosť nemala byť preplnená nábytkom. V takomto prostredí by sa rozhodne deti necítili dobre. Ak máte pekné podlahy, prečo dávať do detskej izby koberec plný roztočov? Je lepšie mať detskú izbu bez koberca a je to tiež jednoduchšie na údržbu. Dnes je rad podložiek miesto koberce, ktoré deti môžu využiť aj na hranie. Ale to sme odbočili. Dnes budeme samozrejme najviac hovoriť o správnom výbere detského nábytku. Ak máte k dispozícii pre vybavenie detskej izby len veľmi malú miestnosť, potom najviac miesta ušetríte správnym výberom detské postele. Pre jedno dieťa to môže byť napríklad multifunkčná detská posteľ s písacím stolom na vysunutie, pre či dokonca tri deti potom poschodová posteľ, ktorú dnes už tiež zoženiete s radom ďalších doplnkov. Čo dnešný trh ponúka pre úsporu miesta v detskej izbe?

 

 

Zariaďujeme malú detskú izbu pre jedno dieta

Ak je detská izba rozmerovo malá či má netradičný pôdorys, potom zariadiť takúto miestnosť hoci aj pre jedno dieťa môže byť oriešok. Našťastie ponuka detského nábytku je dnes už tak dômyselná, že aj tento problém sa dá vyriešiť. Už sme naznačili, že najviac ostane deťom miesto na hranie v prípade správneho výberu detské postele. Ponuka detských postelí pre jedno dieťa, ktoré majú za cieľ svojim dizajnom šetriť miesto na hranie je široká. Pre jedno dieťa to sú multifunkčné postele, ktoré pod vyvýšeným lôžkom ponúkajú písací stôl na vysunutie, v mnohých prípadoch tiež komodu a police. To všetko je v podstate súčasťou vybavenia jednej postele. Ďalším možným riešením je poschodová posteľ, ktorá ponúka jedno miesto na spanie a opäť pod vyvýšeným lôžkom je písací stôl, niekedy aj šatníková skriňa. Funkčnosť týchto dvoch typov postelí je v podstate rovnaká, rozdiel je predovšetkým v spôsobe riešenia úspory miesta, v dizajne.

 

Multifunkční postel Swan pro holku    Patrová postel Cascina antique pink

 

Na prvej fotografii je návrh detskej izby pre dievča s multifunkčnou posteľou z kolekcie Biotiful od francúzskeho výrobcu. Posteľ okrem miesta na spanie ponúka písací stôl na vysunutie, police a regál. Navyše je tu veľmi elegantný dizajn, posteľ je so strieškou, ktorá dodáva posteli niečo naviac. Druhá fotografia predstavuje poschodovú posteľ z masívu z kolekcie Pino od belgického výrobcu. Pod vyvýšeným lôžkom je po celej jeho dĺžke písací stôl, nad ktorým je ešte police. V oboch prípadoch tak ušetríte miesto za písací stôl, ktorý by musel byť v detskej izbe niekde umiestnený a regály. Úspora je teda značná.

 

Ďalším riešením, ale už pre dospievajúce dieťa, ktoré potrebuje väčší rozmer miesta na spanie ako je u klasickej detskej postele, sú veľké úložné priestory. Opäť je tu využité vyvýšeného lôžka a v priestore pod ním naozaj až prekvapivo veľké množstvo miesta pre uschovanie najrôznejších vecí. Najlepším príkladom môže byť posteľ Space up, takisto z ponuky francúzskeho výrobcu.

 

Studentská postel Space Up s největším úložným prostorem na světě

 

Posteľ ponúka matrac na zdvíhacím rošte, aby bol pod posteľ ľahký prístup. Vo vnútornom priestore postele sú šuplíky, police a regály, ktoré majú za cieľ nahradiť šatníková skriňa. Rozmer miesta na spanie je 140x200 cm, ktorý je plne vyhovujúce pre dospievajúce deti. Po jednej strane postele potom výrobca umiestnil ešte police, ktorými nahradíte treba knižnicu.

 

 

Zariaďujeme malú detskú izbu pre dve či tri deti

Ideálnym riešením sú samozrejme poschodové postele, ktoré dnes svojim dizajnom naozaj prekvapí. Poschodové postele ponúka šuplík s možnosťou využitia ako klasický úložný priestor, alebo ako prístelky pre tretie dieťa. U poschodových postelí dnes nechýba police, regály, alebo dokonca šatníkovej skrine. Ponuka je veľmi rôznorodá a možno si vybrať aj najrôznejšie tvary postelí. Existuje možnosť, kedy lôžka sú umiestnené do pravého uhla, alebo nepravidelne pod sebou a v neposlednom rade lôžka pod sebou. Najvyššie nové možnosti znázorňujú fotografie.

 

Patrová postel B grafit    Patrová postel Bibliobed pro tři děti

 

Obstaraním poschodovej postele samozrejme najviac miesta ušetríte tým, že nekupujete dve či tri samostatné lôžka, ktoré by samy o sebe zaplnili celú detskú izbu. Využitie priestoru do výšky je tak ideálnou cestou. Súčasťou poschodové postele je vždy rovnako zábrana okolo horného lôžka, pre bezpečnosť vášho dieťaťa, ktoré spí hore. Dnes sú poschodové postele tiež vždy súčasťou nejakej kolekcie a tak môžete ešte v identickom dizajne zaobstarať písací stôl, komodu, alebo šatníkovú skriňu. 


U poschodové posteľ s prístelkou v podobe šuplíku je výhoda aj v tom, že v priebehu dnes šuplík jednoducho pod posteľ zasuniete. A keď najstarší z detí rodinný krb už opustí, šuplík môžete ďalej využívať ako klasický úložný priestor. Možností je celý rad a nábytok Aldo sa ponukou detského dizajnu sústreďuje predovšetkým na úsporu miesta v interiéri, pretože bohužiaľ väčšina z nás tento problém má.