Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako vybaviť izbu pre &quote;násťročné&quote; dieťa

Potreby detí sa samozrejme mení. A netýka sa to len oblečenie, dekorácií na stene a jeho záujmov. Nemenej dôležité je aj prostredie, v ktorom vyrastá. Kvalita spánku je pre zdravý vývoj dieťaťa, pre jeho správny rast veľmi dôležitá. S kvalitným spánkom samozrejme súvisí posteľ a matrac. Než sa bábätko narodí kupujeme detskú postieľku, tu okolo troch rokov meníme na detskú posteľ. Ale dieťa rastie a mnohokrát nás rodičia prerastie a detská posteľ z pravidla pre rozmer matraca nie väčší ako 90x200 cm je naozaj nedostatočné. Aké sú možnosti lôžok pre dospievajúce deti, ktoré dosahujú výšky 170 i 180 cm? Stačí stále miesto na spanie ponúkajúce klasické detské postele? Dnes vám chceme predstaviť na nábytok Aldo postele pre študentov a ich výber nie je vôbec zanedbateľný.

 

 

Aký rozmer postele zvoliť pre násťročné dieťa?

Na našom portáli máte možnosť výberu z dvoch rozmerov, samozrejme väčších než ponúka klasická detská posteľ. Postele pre študentov tiež vo striedmejším dizajne, neobsahujú už obrázky žiadnych detských postavičiek, mení sa tiež odtiene. V podstate môžeme študentskú posteľ prirovnať dizajnom na mnohé manželským posteliam s tým rozdielom, že nie sú pre dve, ale jednu osobu. Často sú potom postele pre násťročných doplnené úložným priestorom, či praktickým nadstavcom z záhlaví postele. Tým výrobcovia myslia na skutočnosť, že študentská izba býva rozmery menšie ako spálne a v mnohých prípadoch v jednej izbe bývajú dve deti. Ak vám teda priestor dovolí, určite odporúčame pre násťročných voliť postele s väčším miestom na spanie ako je pre matrac 90x200 cm. Ale uveďme si niekoľko príkladov treba francúzskeho a nemeckého výrobcu, ako otázku vybavenie študentskej izby vyriešil.

 

 

Prvým príkladom môžu byť postele, kde je veľká pozornosť venovaná úložným priestorom. Posteľ Satty a posteľ Space Up sú ukážkou dômyselného, prepracovaného dizajnu francúzskeho výrobcu. Postele ponúka rozmer miesta na spanie 140x190 cm u oboch postelí. Posteľ Space Up má v cene aj matrac a kovový, rámový rošt, ktorý sa veľmi jednoducho dvíha, aby umožnil jednoduchý prístup k úložným priestorom.

 

 

Myslíme si, že ukážka týchto dvoch postelí je presne to, čo študenti potrebujú. Veľmi príjemný, moderný dizajn pre nich, praktické využitie pre rodičov. Vďaka veľkým úložným priestorom sa v detskej izbe dvoch detí môže uvoľniť miesto na obstaranie väčšie postele. Posteľ Satte na našu prvú fotografiu zase ponúka osvetlenie rámu ľad systémom, ku ktorého obstaranie vás dospievajúce ratolesti určite budú prehovárať. Postele patrí k od samého začiatku uvedenia na trh k veľmi obľúbeným a často bývajú tiež voľbou pre osoby žijúce single, treba v malej garzónka, ktoré ešte nepomýšľajú na zakladanie rodiny.

 

 

Študentská izba a potreby násťročných

Čo vlastne v období dospievania dieťa najviac potrebuje. Súkromie. Hlavne byť v izbe sám za zatvorenými dverami. Ale také už obdobie násťročných je a prešli sme si tým všetci. Doprajte svojim násťročným deťom súkromie, v "problematickom veku dospievania" to potrebujú ako oni, taky vy. Čo by študentskú izbu, okrem už spomínanej väčšie postele, vlastne mal mať?

S ohľadom na typ školy zodpovedajúcý písací stôl. To je druhý prvok, ktorého veľkosť by sme mali z detskej, zväčšiť na klasickú. Nebojte sa do študentskej izby vyberať písacie stoly z kategórie kancelárií, ktorá ponúka rozmerovo väčší varianty ako detské písacie stoly. Môžete vybrať v identickom dizajne, ako sú naše uvedené postele, rad možností. Aj rohové písacie stoly, ktoré môžu ušetriť značne v priestore študentskej izby. Takisto dizajn je iný, čo je pre dospievajúce dieťa zasa prijateľnejšie, ako modrá, alebo sladko ružová varianta.

 

Psací stůl Game kluci i chlapi milují     Psací stůl Roxy white

 

Možnosti sú naozaj široké, nakoľko pri vybavovaní študentskej izby nie je nič proti ničomu vyberať nábytok z "dospelácke" kategórie. A nezabúdajte, že raz vaša ratolesť rodinné hniezdo predsa len opustí. Posteľ s miestom na spanie 140x190 cm, veľký písací stôl, či šatníková skriňa, môže byť z vašej strany veľkou pomocou do začiatku v novom byte dieťaťa, keď sa stavia na vlastné nohy. Začiatky sú ťažké a jeho nábytok zo študentskej izby v novom byte môže byť dobrým štartom.