Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako vybrať písací stôl do bytu?

Dnes je už úplne bežné, že každá domácnosť má viac či aspoň jeden písací stôl. Ak máte deti, tak určite je súčasťou detskej izby jeden i dva stoly a ak deti ešte nemáte či už máťe, písací stôl potrebujete aj pre seba. S vývojom počítačov sa rozrastá aj ponuka písacích stolov a tak dnes to už nie sú len stoly určené na pracoviská, ale aj pre domácu potrebu. A tak môžeme nájsť naozaj veľmi malé písacie stoly pre tých z vás, ktorí potrebujú len tu a tam ísť na počítač vybaviť poštu, alebo sú stoly pre tých z vás, ktorí si bohužiaľ nosia prácu aj domov a potrebujete tak väčšiu pracovnú plochu aj úložný priestor . Poďme sa zaoberať výberom písacieho stola pre domáce využitie v prípade, keď nemáte k dispozícii samostatnú miestnosť pre zariadenie kancelárie.

 

 

Písací stôl pre občasné využitie

Ak patríte k tým, ktorí si nenosia prácu domov a to myslíme ako obaja partneri, situácia je jednoduchá. Stačí obstaranie rozmerovo malého písacieho stola napríklad do obývacej izby, ale sú aj možnosti mnohokrát v predsieni ak je dispozične vhodná. Nielen pre malý písací stôl, ale stoly všeobecne platí, že by rozhodne nemali byť súčasťou vybavenia spálne. V spálni by vôbec podľa odporúčania odborníkov nemala byť žiadna elektronika, teda ani televízia. Ak nevlastníte počítač, čo je málo pravdepodobné, tak samozrejme písací stôl v spálni ako diel nábytku mať môžete. Ale späť k nášmu výberu písacieho stola pre občasné využitie, iba pre prečítanie treba správ na internete či kontrolu pošty. V tomto prípade sa môžeme obzerať po rozmerovo malom stolíku, ktorý neuberie až tak veľa miesta z priestoru z daného interiéru.

 

Psací stůl Rox white      Psací stůl Seven

 

Na ilustračných fotografiách sú presne designy písacích stolov, o ktorých sme hovorili. Malé, ale šikovné riešenie. nechýba ani pri takých malých rozmeroch nejaký ten úložný priestor. Designy písacích stolov sú ideálne pre občasnú prácu či zábavu.

 

 

Písací stôl pre prácu, každodenné využitie

Ak pracujete z domu, alebo si nosíte prácu domov, potom určite hľadáte rozmerovo veľký písací stôl s dostatočne veľkými úložnými priestormi. A ako sme spomenuli hneď v úvode, riešenie hľadáme v situácii, keď bohužiaľ nie je k dispozícii samostatná miestnosť pre vybavenie kancelárie. Navyše sa veľmi často stáva, že sa musíte deliť o písací stôl s partnerom, teda že byt je tak malý, že si nemôžeme dovoliť nadobudnutie dvoch stolov. Ako všetko vyriešiť k spojenosti oboch a aký písací stôl vybrať, aby nezabral moc miesta v danom interiéri, kde bude mať stôl miesto? Využite priestor do výšky. Tým získate ďalšie úložné priestory navyše, ktoré nezaberú plochu na podlahe.

 

 

Opäť uvádzame príklady, ako také riešenie môže vyzerať. Police umiestnené nad písací stolom umožňujú, že plocha pracovnej dosky nemusí byť až tak veľká. Tento typ dizajnu písacieho stola je veľmi vhodným riešením pre tých z vás, ktorí pracujú pri stole častejšie, ale nemáte dostatok miesta pre umiestnenie veľkého stola. Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí žijú v dome, alebo majú veľký byt, o to ľahšie bude výber stola a môžete si dovoliť aj rozmerovo veľký písací stôl.

 

Herní počítačový stůl Game    Psací stůl Rox grafite

 

Samozrejme že stoly, ktoré sme vám dnes predstavili sú len zlomkom toho, čo v našej ponuke nájdete. Ale písacie stoly a to nezabúdajme môžu byť aj originálnym doplnením interiéru. Áno, máme na mysli štýlové písacie stoly z kategórie rustikálneho nábytku. Ich obstaranie si môžu dovoliť iba majitelia veľkých interiérov, len tak vynikne osobitá krása dreva borovice. Dizajn tiež vyžaduje priestor, keďže tieto stoly sú masívne, naozaj veľmi mohutné. A aj tieto stoly môžu byť riešením v prípade, keď potrebujete pracovať z domu, každý deň.

 

Psací stůl značky Nova Solo

 

Vyberajte písací stôl podľa požiadaviek na jeho využitie, stôl sa vám samozrejme musí páčiť, ale musia aj spĺňať účel, ktorý potrebujete. Ponuka je naozaj široká a každý si môže vybrať. Vrátane písacích stolov pre vaše deti.