Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako vybrať písací stôl pre dvoch?

Neoddeliteľnou súčasťou vybavenia každej domácnosti je písací stôl, ktorý už nie je ničím neobvyklým. Písací stôl kupujeme deťom do detskej izby a sebe najčastejšie do obývacej izby, ak nemáme k dispozícii samostatnú miestnosť pre vybavenie pracovne. Je tak úplne bežné, že v jednej domácnosti sa nachádza viac písacích stolov. Ak máte k dispozícii veľký byt či ste majiteľovi domu, potom nie je problém, aby mal každý z členov domácnosti vlastný priestor na prácu, teda vlastný stôl. Ale čo keď miesta je málo a deti sa o písací stôl musí deliť a dospeláci sa musí deliť o písací stôl s partnerom? Viete písací stôl vybrať tak, aby každý mal svoj osobný priestor? A aká je ponuka písacích stolov dnes na trhu k dispozícii?

 

 

Písací stôl pre manželský pár, partnerov

Ak sa musíte s partnerom o písací stôl deliť, treba ísť cestou kompromisu. Písací stôl vybrať tak, aby bol každý z vás spokojný. Tiež je potrebné zvoliť či vybrať vhodné zákutí pre písací stôl, kedy najčastejšie víťazí práve interiér obývacej izby. Ak zvažujete umiestniť písací stôl do spálne, nie je to príliš šťastné riešenie. Niektorý z vás napríklad bude chcieť dlhšie pracovať a druhý z partnerov už chcieť spať a môžete sa tak vzájomne rušiť. A tak ako je odborníkmi na bývanie doporučované neumiestňovať televíziu v spálni, to isté platí pre počítač. preto sa práve obývacia izba stáva miestností, kde je naozaj najvhodnejší písací stôl umiestniť. A aký teda stôl pre prácu vybrať, aby ste vôbec mali možnosť sa o neho deliť?

 

Psací stůl Infine    Psací stůl Rox white

 

Na ilustračných fotografiách predstavujeme návrhy, kedy je veľmi harmonicky písací stôl zakomponovaný do existujúceho interiéru obývacej izby. Keďže sa písací stôl tak často stáva súčasťou práve obývacej izby, prichádzajú v poslednej dobe výrobcovia na trh s návrhmi kolekcií, kedy jedným z dielov nábytku do obývacej izby je aj písací stôl. Ten potom môže byť v rovnakom dizajne a odtieni ako ostatné vybavenie interiéru. Sami môžete na našich návrhoch posúdiť, že písací stôl nie je v interiéri vôbec rušivým prvkom.

 

Psací stůl Seven

 

Prvý návrh je určený pre partnerov, ktorí z domu naozaj často pracujú. Preto francúzsky výrobca zakomponoval do obývacej steny hneď vedľa písacieho stola rad úložných a odkladacích priestorov. Tie si môžete s partnerom rozdeliť a pracovná plocha stola zostane vždy prázdna k dispozícii práve tomu, kto potrebuje pracovať. Ak má písací stôl slúžiť dvom dospelým osobám, riešením sú úložné priestory. Druhý návrh je písací stôl v obývacej izbe pre tých z vás, ktorí potrebujú na počítači pobudnúť len občas, alebo pre tých z vás, ktorí svoju prácu po večeroch z domu nedohánějí. Písací stôl nie je príliš veľký, nie sú tu ani police či regály, je to veľmi nenáročné riešenie, ktoré nezaberie príliš miesta.

Psací stůl Shadow

 

Vhodným riešením môžu byť aj písacie stoly, pri ktorých je možné upraviť rozmery či tvar vôbec. Takým príkladom môže byť ďalšie ilustračné fotografie, ktorá predstavuje písací stôl Iron. Nielenže môžete zmeniť respektíve zväčšiť jeho šírke, ale môžete stôl premeniť na rohovú variantu. Možno tak písací stôl rôzne upravovať podľa aktuálnej potreby. Ponuka písacích stolov je veľmi široká a dnes už nie je problém do domácnosti vhodné riešenie, návrh nájsť. Či už hľadáte písací stôl len pre seba, alebo pre vás oboch.

 

 

Keď sa deti musia deliť o písací stôl

Ak nemôžete každému z detí zaobstarať písací stôl, ktorý by slúžil iba jednému z nich, ideálnym riešením sú rastúce písacie stoly. Môžete upravovať výšku pracovnej dosky, ale pozor aj jej sklon. A tak keď máte dve deti s vekovým rozdielom, možno pre každé z detí adekvátne pracovnú plochu upraviť, prispôsobiť jeho vzrastu.

 

dětský nábytek Smoozy pro holku    Dětský nábytek Smoozy pro kluky

 

V ponuke nájdete samozrejme aj klasické detské písacie stoly. Veľmi vhodné riešenie je tiež umiestnenie veľké pracovné dosky pod vyvýšeným lôžkom. Výrobcovia dnes pamätajú či kladú čoraz väčší dôraz na multifunkčné designy, ktoré riešia problém s nedostatkom miesta v interiéri. Môžete tak kúpiť napríklad poschodovú posteľ pre dve deti ktorej súčasťou je písací stôl po celej jej dĺžke. Získate tak dostatočne veľkú pracovnú plochu pre každé z detí.

 

Patrová postel Bonny grey

 

Veľmi dobrým príkladom môže byť poschodová posteľ Bonny, ktorú predstavujeme na našich posledných fotografiách. Belgický výrobca zvolil veľmi dômyselný dizajn, ktorý pamätá naozaj na všetko. Dĺžka písacieho stola je rovnaká ako dĺžka postele, získate tak stôl o veľkosti 195 cm. Dostatočný priestor naozaj aj pre dvoch stredoškolákov. Aj keď máte pre zariadenie detskej izby len veľmi málo miesta a písací stôl môžete zaobstarať len jeden, aj pre túto situáciu už možno nájsť riešenie a to veľmi pragmatické.