Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako vybrať správne posteľ? Výberom miesta na spanie

Ponuka manželských postelí je široká nielen možným výberom z ponuky designov a odtieňov, ale aj možným výberom veľkosti miesta na spanie. V podstate medzi klasické, najviac obstarávané manželské postele môžeme zaradiť s rozmerom miesta na spanie 160x200 cm. Ak však máte k dispozícii veľkú miestnosť pre zariadenie spálne, nič nebráni v obstaraniu postele aj v rozmere 180x200 cm. A je tu ešte ponuka posteľí pre jednu osobu s miestom na spanie 140x200 cm. Tieto postele sa stávajú čoraz obľúbenejšie predovšetkým s ohľadom na to, že vek kedy mladí ľudia zakladajú rodinu sa neustále zvyšuje. Stále viac mladých ľudí sa venuje kariére a zakladanie rodiny odkladajú na neskôr. A tento nový trend zaznamenali aj výrobcovia nábytku. Dnes tak nie je problém zaobstarať spálňu pre jednu osobu čo korešponduje aj so skutočnosťou, že mladí ľudia žijúci single najčastejšie býva v malých, prenajatých bytoch. V každom prípade ponuka spální ako kompletných zostáv, či samostatných postelí je naozaj veľká. Čo všetko je dnes možné kúpiť, sa dozviete v dnešnom článku.

 

 

Spálňa pre jednu osobu

Ponuka posteľí pre jednu osobu s miestom na spanie 140x200 cm, alebo sú aj kratšie verzie 140x190 cm ide najčastejšie ruku v ruke aj s veľkým úložným priestorom. Je to logický krok dizajnérov ktorí vedia, že mladí ľudia žijú skôr v malých garsónkach, bytoch. Nie je tu priestor na veľké lôžko a predovšetkým väčšina mladých sa v byte väčšinou naozaj len vyspí. Ponuka posteľí je tak vždy spojená s multifunkčným dizajnom, ktorý má za cieľ v mnohých prípadoch ušetriť maximálne miesto v danom interiéri.

 

 

Na ilustračných fotografiách je najlepšie vidieť maximálne využitie miesta v danom interiéri. Prvé fotografia ponúka multifunkčnú posteľ Space up. Vďaka vyvýšenému lôžku získate v jeho útrobách celú radu šuplíkov, odkladacích polic a to všetko s veľmi ľahkým prístupom. Stačí kovový rám i s matracom jednoducho nadvihnúť. U tejto postele dokonca výrobca dáva možnosť výberu vo veľkostí miesta na spanie. Buďto pre matrac 140x200 cm, alebo pre matrac 140x190 cm. vy sami sa môžete pri montáži postele rozhodnúť, ktorý rozmer zvolíte. Druhá fotografia to je návrh spálňa s posteľou Baggy, ktorá ponúka rozmer miesta na spanie 140x190 cm. Zo všetkých strán postele sú umiestnené praktické šuplíky a v záhlaví postele je nadstavec, ktorý je veľmi praktickým odkladacím priestorom. Biely odtieň je tiež veľmi vhodný pre zariadenie rozmerovo malé spálne, pretože opticky dokáže daný interiér zväčšiť. Rovnakú funkciu majú tiež zrkadla.

 

 

 

 

 

Klasická manželská posteľ

Ako sme už uviedli na začiatku, do spálne máte na výber z dvoch rozmerov miesta na spanie. Najčastejšie vydaným rozmerom je miesto na spanie 160x200 cm, pre majiteľov väčších interiérov, alebo pre veľké spáča potom postele s miestom na spanie 180x200 cm. Dvadsiatich centimetrový rozdiel v šírke postele sa zdá byť zanedbateľný, ale naozaj robí veľa. Ak už s niekým žijete v páre, alebo ste manželia, pri výbere nielen manželské postele, ale aj matrac by ste mali ísť cestou kompromisu. Zariadenie celej spálne musí vyhovovať vám obom. Taktiež je lepšie pre pár zaobstarať dve matrace samostatne, ako jednu veľkú matrac. Každý má tak svoj priestor a partnera v spánku budete menej rušiť. Nielen pre manželské postele, ale každú posteľ platí, že je tak kvalitná, ako kvalitnú zaobstaráte matrace, alebo jednu matrac. Nepodceňujte preto ich výber, kvalita spánku je veľmi dôležitá.

 

 

Vždy v rovnakom dizajne postele nájdete v ponuke celú radu ďalších dielov ako sú komody, nočné stolíky a samozrejme nesmie chýbať ani šatníkové skrine. Každý z menovaných segmentov si môžete zaobstarať samostatne, interiér spálne tak môžete zariaďovať aj postupne.Ponuka manželských postelí, postelí pre jednu osobu a samozrejme posteľou pre deti i študentov je veľmi široká. Všetky postele sú uvedené v cene s roštom, ale samozrejme bez matraca, ktorú si každý vyberá sám podľa vlastných potrieb. Široká je aj ponuka materiálov, nechýbajú ani postele z masívu, alebo rustikálne manželské postele. Pre moderné designy potom výrobcovia najčastejšie volia materiál laminátovej dosky, alebo mdf dosky.