Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako vytvoriť najkrajšiu izbu pre bábätko

Každá mamička, ktorá čaká na príchod bábätka si iste plánuje, akú vytvorí izbičku pre svoje dieťa. Izbička ale musí byť nielen krásna, ale predovšetkým prispôsobená bábätku a starostlivosti o neho. Máme pre vás inšpiráciu, ako vytvoriť krásnu izbu pre bábätko, ktorá bude zároveň aj bezpečná a praktická.

Farby stien pre lepšiu náladu i spánok

Farby majú vplyv na našu náladu a u detí, ktoré sú citlivejšie než dospelí, to platí dvojnásobne. Na bábätko budú najlepšie pôsobiť jemné farby. Na steny teda voľte pastelové tóny, nie krikľavé a výrazné farby.

Podľa skúseností mamičiek na ich deti dobre pôsobí izbu vymaľovanú na jemne žltú, tento odtieň vyvoláva lepšiu náladu. Príjemne tiež pôsobí svetlé odtiene zelenkavej, ktorá tiež navodzuje dobrú náladu, pôsobí priateľsky a pripomína prírodu.


                                                                                  Detská izba pre bábätko až do dospelosti Adele 

Modrá farba upokojuje a ak tmavší odtieň pri postieľke zaistí dobrý spánok pre bábätko, tak prečo nie. Ale voľte len v prípade, že má dieťa preslnenú izbičku, inak by pôsobila studeno.

Detská postieľka musí byť hlavne bezpečná

Výberu postieľky venujeme najväčšiu pozornosť, pretože tu bude bábätko tráviť najviac času v prvých mesiacoch svojho života. Postieľka by mala byť z kvalitného a pevného materiálu, dajte si aj pozor na to, čím je natretý povrch.

Postieľky, ktoré ponúkame, sú vyrobené podľa noriem, aby ste mali istotu, že sa vášmu bábätku nič nestane, ani keď ho na chvíľu necháte osamote.

Myslite dopredu, kúpte rastúcu postieľku

Deti rastú ako z vody. A najviac to spoznáte na detskej postieľke. Nákup postele nie je najlacnejšou záležitosťou, tak môžete myslieť dopredu a zaobstarať rastúcu postieľku, ktorá vydrží napríklad až do dospelosti.

Rastúce postieľky pre bábätko majú tú výhodu, že sú ľahko rozložiteľné. Keď príde čas, tak postieľku ľahko rozložíte na klasickú posteľ. Ušetrí vám to čas so zháňaním nového nábytku aj peniaze. Postieľky, ktoré ponúkame sú z kvalitných materiálov, takže máte istotu, že vydrží dlho.


                                                                                             Postieľka Joy pred rozložením 


                                                                                          Postieľka Joy po rozložení 

Praktický prebaľovací pult, ktorý neskôr poslúži ako komoda

Určite stojí za to popremýšľať aj o komode s prebaľovacím pultom. Verte, že jej praktické využitie oceníte od samotného počiatku, kedy sa vám bábätko narodí. Pri prebaľovaní bábätka máte všetko pekne po ruke, bábätko je v bezpečí, vy nikam nemusíte odbiehať a v neposlednom rade, nemusíte sa k bábätku ani príliš nakláňať. Prebaľovací pult potom môžete v neskoršom veku bábätka odstrániť a komodu využívať klasickým spôsobom, napríklad na hračky, či oblečenie.


                                                                                Kolekcia Lison s komodou s prebaľovacím pultom 

Nech vás dieťa ani izbička neomrzí

Pri vybavovaní detské izbičky myslite na to, aby sa dala ľahko upraviť. Či už kvôli veku dieťaťa, alebo kvôli súrodenci. Voľte jemné odtiene, ktoré vás, ani dieťa hneď neomrzí. Kúpte tiež dostatok úložných priestorov, nech môžete hračky v izbe ľahko upratať.

Originálne doplnky sú čerešničkou na torte

Batoľatá spoznávajú svet tým, že by všetko ochutnávala a pchali do pusy. Aj preto nemá zmysel do detskej izby zhotovovať viac doplnkov. Ale ak sa napriek tomu nechcete vzdať zaujímavého oživenia izbičky a klasické obrázky na stene vás nebaví, tak kúpte plyšovú ozdobu na stenu, rozhodne zaujme.


                                                             Plyšák na stenu jednorožec a Detská posteľ so šmýkačkou pre dievčatá Pino