Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zariadiť dočasné bývanie

Veľa z nás sa vo svojom živote rozhodne pre dočasné bývanie, napríklad v menšom prenajatom byte. Ako ale vybaviť príbytok, ktorý nám nehovorí pane, aby bolo nutné investovať do neho vysoké sumy? A ako zariadiť byt útulne a funkčne, ale zároveň tak, aby ostali peniaze aj na ten budúci? Žiadny strach - zútulniť nový domov môžete aj za pár korún. Stačí sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel a rád. Ktoré to sú?

1. Čo môžete a čo nie

Ak byt nie je váš, zistite od jeho majiteľa, ako výrazné úpravy v ňom môžete robiť. Nemáme na mysli búranie nosných múrov, mať možnosť vymaľovať nepekné steny sa ale rozhodne hodí. Nakúpte farby, pozvite priateľov a užite si zábavné maliarske popoludnie.2. Nábytok? Skromne, lacno, multifunkčne

Túžite po nesmrteľnom masívu a pri návštevách predajní s nábytkom by ste pokojne minuli všetky peniaze? Pri vybavovaní dočasného bývania sa skúste držať. Uvažujte realisticky: naozaj sa nezaobídete bez tej úžasné skrine na mieru s posuvnými dverami? Nestačil by vám miesto nej zatiaľ len stojan na kolieskach, alebo skladacia látková skriňa a k tomu pár priestranných krabíc?Veľmi praktické sú tiež jednoduché modulové systémy, ktoré môžete prípadne dokúpiť a nebudú vás stáť hromady peňazí. Policová stena, napríklad skvele rozdelí menší interiér. Postrážte si však, že sú vybrané kusy v ponuke daného obchodu dlhodobo, aby vás v budúcnosti neprekvapila zmena sortimentu.

Poobzerajte sa tiež po multifunkčných kúskoch. Skvelé využitie má napríklad box na kolieskach, ktorý sa dá použiť ako nočné, či servírovací stolík, alebo ako úložný priestor, s ktorým ľahko zájdete pod stôl.3. Aké si to urobíš ...

Nemusíte byť skalným fanúšikom Receptára prima nápadov, aby ste si sami dokázali vyrobiť pár jednoduchých kúskov do bytu. Skúste na sociálnej sieti Pinterest preskúmať nápady na vešiaky z obrúsených a nalakovaných konárov, alebo zo starých rúrok, na postele, či pohovky z paliet, alebo na nočné stolíky z vylepšených starých štokrlat. U dekorácií bude kreatívnych nápadov ešte viac.4. Investícia, ktorá sa vyplatí

Nešetrite na svojom chrbte. Ak existuje nejaká časť vybavenia, do ktorej sa oplatí investovať, je to práve posteľ, prípadne aspoň matraca. Udrieťe sa sa po vrecku a investujte do matraca, ktorý vám vyhovuje - odrazí sa to na kvalite spánku, na vašej nálade a zdravie. A matraca s vami môže konieckoncov putovať aj do nového domova. Pri výbere lôžka vám poradí článok Na čo by ste mali myslieť pri nákupe lacné postele. 5. K stolu!

Ďalším kúskom, do ktorého sa oplatí investovať, je kvalitný, dostatočne veľký (alebo rozkladací) stôl. Ocenia ho ako vaše návštevy, tak vy, a to nielen pri jedle, ale aj pri práci. Bojíte sa, že vás v budúcnosti bude obmedzovať špecifická farba dekoru, siahnite po neutrálnej farbe, pokojne aj biele. Inšpirovať sa môžete v našom článku Tipy na moderné jedálenské stoly. 6. Kúzlo drobností

Nie ste fanúšikmi zbytočností? Napriek tomu zbystrite. Sú to totiž práve maličkosti, ktoré dokážu z cudzo pôsobiaceho bytu vytvoriť naozajstný domov, v ktorom sa budete cítiť dobre ako vy, tak i prípadné návštevy.

Nechajte si vyvolať obľúbené fotky, na stenu zaveste jemné svetielka, do pekných kvetináčov nasázejte rastliny, ktoré byt oživia, a ak sa vám príliš nepozdáva podlaha, odveďte z nej pozornosť koberčeky so zaujímavými vzormi. Ak máte k dispozícii šijací stroj, môžete si skúsiť vyrobiť závesy z látky presne podľa vášho gusta. Možno budete prekvapení, aký rozdiel dokáže v interiéri urobiť kus látky.

7. Oči na stopkách!

Neprestávajte hľadať všade okolo seba. V niektorom z bazárov, okolo ktorých ste doteraz len prechádzali, možno objavíte skvelú rustikálnu komodu za pár korún, ktorá sa môže stať jedným z najzaujímavejších kusov vášho domova, v jednej z facebookových skupín (napríklad Darujem za odvoz - Brno) napríklad ulovíte stoličku za odvoz a čokoládu. Skvele funguje aj web Všezaodvoz.cz, alebo aplikácia letgo.Nevyberajte unáhlene, hľadajte kvalitné materiály a nadčasový dizajn a dodajte svojmu dočasnému (a potom trebárs aj trvalému) bývaniu vlastnú originálnu dušu.