Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zariadiť izbu pre deti s veľkým vekovým rozdielom

Ak ste v situácii, že máte dve deti a medzi nimi je veľký vekový rozdiel, ako vlastne zariadiť interiér? Navyše ak samozrejme nemáte k dispozícii pre každého samostatnú miestnosť, ale musíte im zariadiť spoločný interiér? Navyše je potrebné pre obe deti dodržať niekoľko zásad, aby bol v izbe pokoj a nie hádky. Každé z detí musia mať svoj priestor na spanie, svoj priestor na učenie a každé z detí by malo mať svoj všeobecne súkromný priestor. Design by tiež mal byť striedmy, nič príliš detského, ale ani nič príliš dospeláckeho. Čo vám môžeme ponúknuť teda pre vaše dve deti, medzi ktorými je veľký vekový rozdiel? Ako vybaviť v jednej miestnosti detskú izbu a zároveň študentskú izbu tak, aby účel bol bezo zvyšku splnený? Čo ponúka dnešná výrobcovia nábytku?

 

Interiér väčších rozmerov

Zariadiť väčší interiér dvom deťom nebude tak ťažké, ako malý. Síce finančne náročnejšie, ale pre obe deti si môžete dovoliť viac priestoru. Ak máte dve deti a jednu miestnosť k dispozícii pre zariadenia ich izby, je to vždy problém. A to treba aj u detí, ktoré sú vekovo rovnaké, nieto pre deti s veľkým vekovým rozdielom. Celkom nás oslovila a vás možno bude inšpirovať kolekcia nábytku francúzskeho výrobcu, ktorá v sebe spája striedmosť a veselosť zároveň, dizajn je veľmi účelový, teda vhodný aj do malých interiéru a navyše sú tu na výber dva rozmery postele, jedna pre menšie dieťa s miestom na spanie 90x200 cm a pre väčšie dieťa ak vám priestor dovolí, môžete zvoliť posteľ s miestom na spanie 140x200 cm.

 

     

 

Na ilustračných fotografiách môžete sami posúdiť, že dizajn osloví a je vhodný pre malé i veľké deti. Veľmi príjemné aj spojenie odtieňov, ktoré tiež bude vyhovovať menšiemu i väčšiemu dieťaťu. Veľmi praktický dizajn nábytku navyše využije každý centimeter v miestnosti, praktické sú aj nadstavca u oboch typov postelí. Tým doprajete tiež každému z detí spomínaný súkromný priestor. Posteľ v šedom odtieni ponúka menší rozmer, posteľ v bielom odtieni potom väčšie. Môžete tiež zaobstarať dva písacie stoly, dva regály, dve šatníkové skrine, všetko v závislosti na veľkosti izby. A celok ako taký bude harmonický a vhodný aj pre deti s veľkým vekovým rozdielom.

 

 

Interiér menších rozmerov, kedy riešením musí byť poschodová posteľ

Ak máte k dispozícii naozaj veľmi malý priestor pre vybavenie izby dvoch detí, potom nezostáva nič iné, než zaobstarať poschodovú posteľ. Nie je to síce ideálne riešenie predovšetkým pre dospievajúce dieťa, ale aj u poschodových postelí možno nájsť veľmi striedme, elegantné odtiene. Je tiež potrebné počítať s tým, že starší z detí celkom určite odmietne spať na hornom lôžku. Treba teda nájsť takú poschodovú posteľ, aby bola pre menšie z detí bezpečná a teda by nemala chýbať ani zábrana.

 

   

 

Ako môžete sami posúdiť na fotografiách, poschodové postele sú veľmi elegantné a môžu splniť aj daný účel, ktorý chceme. Miesto na spanie pre deti s veľkým vekovým rozdielom. Aj tu výrobca pamätá na toľko potrebný súkromný priestor. U prvého návrhu môže mať staršie z detí na polici umiestnený televízor, alebo z opačnej strany zase počítač, pretože police môže byť využitá aj ako písací stôl. Dôležité je však pre deti s veľkým vekovým rozdielom zachovaní striedmosti dizajnu a odtieni. Aj skoro dospelé dieťa sa musí v interiéri predsa len cítiť dobre.

 

V ponuke nájdete ďalšie možné riešenia v podobe detských postelí s prístelkou, ale to nám príde vhodnejšie skôr pre deti približne v rovnakom veku. U postelí s prístelkou, kedy miesta na spanie nie od seba príliš oddelená, sa stráca pocit súkromia viac, než je tomu u poschodových postelí. Samozrejme, že voľna dizajn a typ nábytku je len na vás, našťastie, dnes je naozaj z čoho vyberať.