Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zariadiť malú miestnosť na detskú izbu?

Rad z vás sa určite stretáva s problémom nedostatku miesta v interiéri. Na túto tému veľmi často píšeme inšpirujúce články, v ktorých nájdete tipy, rady a nápady, ako tento problém vyriešiť. Každý mesiac je totiž v oblasti bytového dizajnu niečo nové. Aj dnes si predstavíme niekoľko noviniek, niekoľko návrhov, ako ušetriť miesto v interiéri, konkrétne detskej izbe. Či už máte jedno dieťa, čo je pri vybavovaní interiéru samozrejme jednoduchšie, alebo viac detí, úspora miesta je vždy vítaná pre všetkých rodičov. A samozrejme nielen v detskej izbe, ale doma všeobecne vo všetkých interiéroch. Nábytku, ktorý šetrí miesto vďaka dômyselnému dizajnu sa v posledných rokoch často tiež hovorí multifunkčný. Poďme si teraz prejsť najhorúcejšie novinky.

Nedostatok miesta v detskej izbe jedného dieťaťa

Ak máte jedno dieťa, samozrejme vám postačí len jedna posteľ. A predsa môžete byť v situácii, že pre vybavenie detskej izby máte k dispozícii naozaj len veľmi malý priestor. Ak teda ste v takejto situácii, veľmi dobrým riešením sú vyvýšené detské postele, kedy v priestore vzniknutom vyvýšením lôžka možno umiestniť ďalšie diely nábytku. Najčastejšie potom písací stôl, rad políc, niekedy dokonca aj šatníkovú skriňu. Obľúbené sú aj postele na zasunutie, ktoré sú súčasťou nejakej danej zostavy. Často sú návrhy detských izieb určených na vybavenie malých miestností riešené tak, že niektoré z dielov nábytku sú na zavesenie na stenu. Aj v tomto prípade samozrejme šetríte miesto na podlahe.Na prvej fotografii je úspora miesta jasná. Cez deň je detská posteľ zasunutá pod písací stôl, nezaberá tak žiadne miesto v detskej izbe. Navyše nad písacím stolom, či ak chcete nad posteľou, je umiestnený rad skriniek, rovnako tak je v jednej línii v danej zostave dvojdielna a jednodielna šatníková skriňa. Detská posteľ je navyše doplnená o zásuvku, ktorú rozhodne tiež v interiéri malých rozmerov využijete. Druhá fotografia predstavuje unikátny dizajn detské postele Denver, ktorá rotuje okolo svojej osi a smerom do miestnosti máte lôžko, alebo naopak písací stôl. Čo sa nám veľmi páči, či nás prekvapilo je to, že pri manipulácii nemusíte žiadne predmety z písacieho stola premiestňovať. Pohyb celej zostavy je zaistený tak, že všetko zostane na svojom mieste.

Ako sme spomenuli už v úvode, dnes sa budeme venovať nedostaku miesta v detskej izbe pre jedno dieťa. Druhým spôsobom je obstaranie vyvýšené detské postele, pod ktorou vzniknutý priestor možno využiť na rad ďalších vecí, respektíve nábytku. Najčastejšie je pod vyvýšeným lôžkom písací stôl s komodou, alebo šatníková skriňa.Na prvej fotografii predstavujeme poschodovú posteľ Mila, ktorá pod vyvýšeným lôžkom ponúka defacto celé vybavenie detskej izby. Je tam šatňa, police aj písací stôl. Dizajn, ktorý ušetrí v danej izbe naozaj veľa miesta. Na druhej fotografii už je úspora miesta menšia, ale pri tomto návrhu uprednostnil francúzsky výrobca veľký písací stôl. Poschodová posteľ Kurt je tak vhodná pre študujúcie deti. Ani tu však nechýba rad políc, ktoré sú ako odkladací priestor na knihy a učebnice ideálne. Sami vidíte, že dômyselný dizajn a správna voľba nábytku dokáže aj z malej detskej izby vytvoriť veľmi príjemný interiér.