Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zariadiť spálňu v malom byte?

Ako zariadiť spálňu, keď miestnosť pre tento interiér je buď malá, alebo má netypický pôdorys? Navyše spálňa by mala byť miestnosť vzdušná, príjemná a nemala by byť preplnená, zahltená nábytkom. Ešte je potrebné dodržiavať niekoľko zásad pre umiestnenie postele, ktorá by nemala byť pri okne, ani pri zdroji tepla. A vybavenie spálne sa razom stane celkom zložitým problémom. Niekde teda musíme z vlastných požiadaviek ubrať, inde zase niečo obmeniť. Ako na vybavenie spálne, ktorá má byť umiestnená do problematické miestnosti, o tom bude dnešný článok.

 

 

Malá miestnosť pre vybavenie spálne, riešením je posteľ so zásuvkami

Najviac miesta v miestnosti určenej na zariadenie spálne ušetríte zaobstaraním či správnym výberom postele. Dnešná ponuka postelí je naozaj široká a vďaka dômyselnému dizajnu, ktorý sa sústreďuje predovšetkým na úložné priestory, môže obyčajná posteľ vyriešiť nejeden problém. A nie je to otázka len jedného šuplíka, ale hneď niekoľkých. Ďalším spôsobom ako ušetriť vďaka posteli miesto v spálni je nadstavec, ktorý je vždy v záhlaví postele, často s ľad osvetlením. Ak zaobstaráte posteľ aj s nadstavcom, nie je potrebné robiť nočné stolíky po stranách postele. A to sa hodí v prípade, že vaša spálňa je dlhá, úzka miestnosť. Niektoré nadstavca sú vysoké a tým využijete priestor nad sebou. Je tu tiež otázka veľkosti postele. Ak žijete sami a neplánujete rodinu, potom je zbytočné robiť veľké manželská posteľ. Postačí posteľ do spálne s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm a dnes je naozaj aj u týchto rozmerov z čoho vyberať. Ak ste dvaja, potom pri menšom interiéru zvoľte posteľ s rozmerom miesta na spanie 160x200 cm. Určite sa nenechajte zlákať ponukou posteľou o rozmere miesta na spanie 180x200 cm, ktoré sú naozaj vhodnejšie do veľkých spální. 
  

 

Príkladom úsporného designu postele vzhľadom k interiéru môže byť posteľ s šuplíky a nadstavcom z kolekcie Most od francúzskeho výrobcu. Posteľ je možné kúpiť v niekoľkých odtieňoch a v rozmere pre jednu osobu aj pre pár. Šuplíky sú umiestnené po celom obvode postele, každý tak má k dispozícii svoj osobný priestor. Nadstavec aj keď to tak nevyzerá, ponúka veľké odkladacie priestory nielen vďaka policiam po stranách, ale aj po celej jeho šírke nad posteľou. A práve u tohto dizajnu postele môžete vidieť, že nočné stolíky sú naozaj zbytočné a v malom priestore akurát zaberajú toľko potrebné miesto.

 

V dnešnej ponuke postelí sú aj také, ktoré viac využívajú priestor do stropu. Ako sme už spomenuli, sú aj nadstavca, ktoré majú výšku 180 cm a ponúka v podstate náhradu za šatníková skriňa a komodu. Posteľ s nadstavcom, alebo posteľ s šuplíky, alebo posteľ ako s šuplíky tak nadstavcami je asi tým najlepším riešením nedostatku miesta v spálni.

 

Manželská postel s nádstavcem Ely

 

A uvádzame ďalšie veľmi praktické designy pre vybavenie malých spální. Posteľ Alba s nadstavcom vo veľmi modernom dizajne pre stredne malé interiéry a posteľ Evo, ktorá už ponúka vďaka nadstavcami naozaj až prekvapivé množstvo úložného priestoru. V malej spálni len ťažko umiestnime monštruózne šatníková skriňa a aj keby sa vám do spálne vošla, miestnosť by bola príliš zaplnená nábytkom. Predovšetkým na druhej fotografiu pri posteli Evo s nadstavcom môžete sami vidieť, ako príjemne interiér, hoci aj malý vyzerá.

 

Manželská postel Lanka rozhodně do malé ložnice patří 


Vďaka dômyselnému dizajnu výrobcov nábytku je dnes možné aj malý interiér a nemusí to byť len spálňa, zariadiť útulne a príjemne. Nie je predsa nič krajšieho ako sa tešiť domov a doma sa cítiť príjemne.