Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Biele spálne módnou záležitosťou aj v tomto roku

Ste milovníkmi bieleho odtieňa? Prajete si zariadiť spálňu v čisto snehovo bielom odtieni? Potom je dnešný článok určený práve vám. Predstavíme vám novinky pre tento rok, práve pre zariadenie vašej spálne. A tak nech už zvažujete spálňu novú, alebo chcete len treba vymeniť manželskú posteľ, inšpirácii je celý rad. Najväčšiu ponuku spální a to ako samostatných dielov, tak celých zostáv, predstavuje francúzsky výrobca. V bielom odtieni môžete zaobstarať ako veľmi nadčasový dizajn spálne, tak napríklad rustikálny. V posledných rokoch však výrobcovia nábytku kladú najväčší dôraz na maximálne možné využitie daného interiéru a tak je rok od roku dizajn nábytku viac funkčný, dômyselný. Nábytok možno rozkladať, u posteľou zase nájdete rafinovane skryté úložné priestory a veľkým trendom sú aj nadstavce v záhlaví postele s ľad osvetlením. Poďme si ale najlepšie prostredníctvom ilustračných fotografiách predstaviť, čo je v tomto roku nové.

Spálňa pre jednu osobu

Veľkým trendom nie je len biely odtieň, ale aj spálňa v zostave pre jednu osobu. Veková hranica pre zakladanie rodiny sa neustále posúva vyššie a vyššie a tak pribúda mladých ľudí, pre ktorých by manželská posteľ bola zbytočne veľká. Výrobcovia nábytku bežne už dnes ponúkajú postele s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm. Menší rozmer a dômyselný dizajn nahráva mladým ľuďom predovšetkým v tom, že väčšina z nich býva v podnájmoch, respektíve malých bytoch a potrebujú samozrejme šetriť každým centimetrom. Ak je tu ponuka posteľou s menším rozmerom miesta na spanie, s zásuvkami a nadstavcom, rozhodne stojí za to, si takú posteľ zaobstarať. Do malého interiéru ideálne.

Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, tak nadstavec v záhlaví postele ponúka naozaj veľký priestor navyše. Po bokoch postele môžete do nadstavca ukladať knižky, na nadstavci môžete umiestniť stolnú lampu, alebo obľúbené dekorácie, či iné potreby. Vďaka posteli s nadstavcom nemusíte kupovať nočné stolíky, čo je veľmi výhodné v prípade, kedy po stranách postele nie je miesto, pretože vaša spálňa je úzka. Do malých interiérov, naozaj veľmi malých, alebo v prípade, že nechcete míňať príliš veľké čiastky za nábytok, však existuje celý rad ďalších možností. Trebárs miesto skrine môžete zaobstarať vešiakovú stenu, ktorá vás stojí rozhodne ako o polovicu menej. 

Riešenie, ktoré vidíte na fotografii je naozaj veľmi lacné. Police, zásuvky a skrinky sú veľmi flexibilné, vy sami rozhodujete o celkovom, finálnom rozmeru vešiakové steny. Jedinou chybou na kráse je snáď len to, že v takomto regálovom systéme je potrebné udržiavať poriadok. Nemožno tu zavrieť dvere, ako u skrine. Ale s ohľadom na obstarávaciu cenu je to možno zanedbateľný problém.

Spálňa pre dvoch

Do spálne pre dvoch už musíme počítať samozrejme s väčším rozmerom postele, klasický je potom rozmer miesta na spanie 160x200 cm. Pre veľkých spáčov a pre majitelov veľkých bytov je ešte dostupná ponuka posteľou v rozmere 180x200 cm. Aj do spálne pre dvoch však ponúkajú výrobcovia nábytku celý rad najrôznejších multifunkčných riešení.


Rustikálny dizajn manželské postele na fotografii je okúzľujúci. Dánsky výrobca počítal s tým, že kolekciu nábytku z mahagónového dreva budú zhotovovať páry, ktoré majú viac miesta pre zariadenie spálne. Spojenie rustikálnych prvkov so snehovo bielym odtieňom je veľmi elegantné, rovnako ako u štýlových nočných stolíkov. Všeobecne je práve biely odtieň v spojení s rustikálnym dizajnom veľmi častý, tak ako je tomu aj u veľmi moderných kolekcií. Či aj vy budete patriť medzi milovníkov bielej najlepšie zistíte, keď si prejdete novú ponuku nábytku do spálne, kde môžete biely odtieň porovnať s ďalšími, ktoré sú k dispozícii.