Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Biely nábytok v modernom i rustikálnom dizajne

Obľuba bieleho nábytku je všeobecne známa. Výrobcovia predstavujú nábytok v bielom prevedení v najrôznejších dizajnoch a tak môžete biely odtieň nájsť u ponuky rustikálneho nábytku aj moderného nábytku. Biely odtieň vyniká veľmi príjemne a predovšetkým efektne s tmavou výmaľbou stien a kolekcie bieleho nábytku sú určené pre vybavenie jedálne, obývacej izby,spálne i detskej izby. Ako zariadiť interiér a na čo si dať pozor pri vybavovaní bielym nábytkom?

 

 

Moderný biely nábytok

Možno si ešte stále mnohí z vás myslia, že biely nábytok, poťažmo biele interiéry sú studené, neosobné. Opak je pravdou. Ak dodržíte niekoľko pravidiel pri zariaďovaní interiéru aj biely nábytok môže byť veľmi hrejivý a atmosféra v danom izbe príjemná. Všetko záleží na výbere dekorácií, odtieňa výmaľby stien a bytových doplnkoch, ktoré interiér doladia. Moderný biely nábytok je často v povrchovej úprave bieleho lesku, ktorý patrí k veľmi obľúbeným. Traduje sa, že biely lesk je veľmi náročný na úpravu, ale práve naopak. Stačí použiť mäkkú vlhkú handričku, nič viac v podstate pre údržbu materiálu nepotrebujete. Materiál. Pri moderných designov hovoríme predovšetkým o mdf doske, laminátu, u niektorých drahších, povedzme luxusných kolekciách je to potom určitý druh masívu s vysokým stupňom tvrdosti.

 

Ložnice Aalborg ve světlém provedení   

 

Na prvej ilustračnej fotografii predstavujeme návrh obývacej izby harmonicky naviazaný na jedáleň. Oba prepojené interiéry sú vybavené bielym nábytkom z kolekcie Ceram, ktorá symbolizuje moderný dizajn. Nábytok je v povrchovej úprave biely lesk v kombinácii s matom. Nechýbajú ani štýlové úchytky a dizajn je veľmi praktický. Samodovírací takzvaný soft systém šuplíkov je samozrejmosťou. A práve do jedálne a obývacej izby je biely nábytok najčastejšou voľbou. Druhá fotografia predstavuje návrh spálne vybavené bielym nábytkom. Aj tu je využité povrchové úpravy v lesku, ale opäť je na niektorých, prevažne čelných častiach nábytku. Efektu lesku je docielené a tým, že nie je na všetkých plochách nábytku, je cenovo dostupnejšie. Oba návrhy potom pochádzajú z ponuky francúzskeho výrobcu.

 

 

Biely rustikálny nábytok

Ak ste milovníkmi rustikálneho nábytku aj v bielom prevedení je z čoho vyberať. Biely rustikálny nábytok môžete zaobstarať takmer do všetkých interiérov, od predsiene, jedáleň až po detskú izbu. Ale najčastejšie opäť biely odtieň aj v rustikálnom prevedení víťazí v jedálni a obývacej izbe.

 

 

Prvá ilustračná fotografia predstavuje jedáleň v rustikálnom štýle opäť z ponuky francúzskeho výrobcu. Štýlové a cenovo dostupné riešenie interiéru v bielom prevedení, pretože výrobca použil ako materiál laminátovou dosku. Snehovo biely odtieň v kombinácii s tmavým pozadím a podlahou vytvára príjemný a pritom veľmi harmonický kontrast. Dizajnéri najčastejšie navrhujú interiéry vybavené bielym nábytkom s tmavo šedú, alebo s tmavo hnedú výmaľbou stien. A ako sme už spomenuli, prvý návrh jedálne je od francúzskych dizajnérov a druhý návrh v podobe štýlového a veľmi elegantného obývačky pochádza od dánskych dizajnérov. Je vidieť, že ako francúzski, tak dánski dizajnéri majú rovnaký vkus pre kombináciu odtieňov v interiérov. Návrh obývacej izby to sú samostatné diely nábytku vyrobené z mahagónového dreva, ktoré vďaka vysokej tvrdosti patrí k veľmi kvalitným materiálom. Bohužiaľ sú však kolekcie z mahagónového dreva finančne náročnejšie. Ale taký nábytok potom rozhodne máte naozaj na celý život.

 

 

Biely detský nábytok

Aj pre vybavenie detskej izby je biely odtieň veľmi obľúbený. A to dokonca aj pre vybavenie detskej izby bábätka. Potom pre školákov i študentov. Častejšie je vyhotovený biely nábytok pre vybavenie detskej izby slečny, pretože biely nábytok s ružovými doplnkami vytvára veľmi romantickú atmosféru, presne takú ako to majú malé aj väčšie slečny radi. Ale ak chcete biely nábytok zaobstarať chlapci aj tu je celý rad riešení. Stačí spojiť biely nábytok s modrým odtieňom, či iným chlapčenskom odtieňom a interiér môže vyzerať veľmi úchvatne. Na fotografiách vám predstavujeme biely nábytok z jednej kolekcie v izbe pre slečnu a v izbe pre chlapca. jedná sa pritom naozaj o ten istý nábytok.

 

Dětský pokoj Chic pro holku    Dětský pokoj Chic pro kluka

 

Posúďte sami, ako výmalba stien mení aj dizajn nábytku, poťažmo celého detskej izby. Odtiene sa neoplatí podceňovať ani ako výmaľbu stien, pretože môžu úplne zmeniť daný interiér. Často sa biely odtieň vyhotovuje pre vybavenie detskej izby bábätka, patrí k takzvane neutrálnym a je vhodný pre bábätká dievčatká i chlapčekov.Biely odtieň nie je vďaka novodobým materiálom a technológiám povrchových úprav vôbec náročný na údržbu. Bieleho odtieňa sa netreba báť. Biely odtieň je tiež vhodným riešením pre vybavenie malých interiérov, pretože ak nábytok správne rozmiestnite a treba pridáte do danej miestnosti aj nejaké to zrkadlo, opticky sa vám zväčší. Biely odtieň to sú vlastne isté pozitíva, ak bielu máte radi.