Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Chcete byť vo vašej kuchyni spokojní?

Možno si mnohí z vás kladú otázku ako zostaviť kuchynskú linku a usporiadať ďalší nábytok v kuchyni, aby bol priestor predovšetkým praktický a pohodlný? Kam umiestniť rúru, kam chladničku, potrebujete tiež do kuchyne vtěstnat jedálenský stôl a stoličky? To všetko by malo byť navyše podriadené ešte tomu, aby sme mali všetko stále po ruke, aby sme mali dostatok miesta na pracovnej doske pri varení a aby sme sa v kuchyni tiež cítili pohodlne a príjemne. Áno, okrem praktickej stránky by sa nám kuchyňa samozrejme mala tiež páčiť. Ponuka designov je našťastie dnes tak široká a dômyselná, že zariadiť kuchyňu podľa zásad ergonómie bývania nie je vôbec ťažká úloha. A my si dnes možnosti designov predstavíme v krátkom článku, ktorý vám veríme bude k úžitku, ak sa práve chystáte zariaďovať vlastnú kuchyňu.

 

 

Začnime kuchynskou linkou

Samozrejmosťou pri výbere kuchynskej linky je, aby sa páčila. Teda asi najskôr každého ako prvé priláka jej dizajn a odtieň. V podstate sú dva základné typy designov kuchynských liniek. Moderné a štýlové, môžeme im tiež hovoriť rustikálny. Odtieňov je na výber veľké množstvo, od prírodných, až po pastelové či netradičné odtiene. Veľkú obľubu si získavajú tiež vysoké lesky a to aj napriek tomu, že ich údržba je práve v kuchyni veľmi náročná. Ak teda máte predstavu o dizajne a odtieni, je potrebné pristúpiť k bližšej špecifikácii, aká by kuchynská linka mala byť. A ako tak urobíte, zohľadnite vašu kuchyňu ako priestor celkový pri samotnom výbere. Ak vo vašej kuchyni bude mať miesto aj jedálenský stôl, nezabudnite pri výbere kuchynskej linky na túto skutočnosť pamätať. Aj okolo stola by malo byť dostatok miesta pre odsunutie jedálenské stoličky každého stravníka. Zohľadnite teda rozmery linky tak, aby na samotný stôl zostalo miesto. Alebo naopak, pred zaobstaraním kuchynskej linky by ste mali poznať aj rozmery jedálenského stola.

Tvar. Tu si určite nemôže rad z nás vyberať, ale volíme tvar, ktorý nám daný priestor umožňuje. Pre majiteľov malých bytov, či majiteľov bytov v panelákovom dome je tvar kuchynskej linky do jednej priamky žiaľ skutočnosťou, ktorú nemožno zmeniť. Ale dnešná ponuka designov je tak príjemná, flexibilná a dômyselná, že aj v panelákovom byte môže byť vaša kuchyňa praktická a krásna.

 

Nábytek do kuchyně Manchester     

 

Ak patríte ale medzi tých šťastlivcov, ktorí disponujú dostatočne veľkým priestorom pre zariadenie kuchyne, potom určite zvoľte kuchynskú linku v tvare písmena "L". Tento tvar totiž ponúka riešenie, ktoré je pre pohyb v kuchyni a predovšetkým potom prácu v nej najviac pohodlný, praktický. Majitelia väčších priestorov si môžu dovoliť takmer všetko, fantázii sa tu naozaj medze nekladú, ale vybavenie zase bude viac finančne náročnejšie. Zaplniť väčší priestor je mnohokrát problém. Všetko má svoje pre a proti.

 

Keď máme za sebou výber designu, odtieňa, tvaru a vieme rozmery pre kuchynskú linku, prichádza na rad samotný výber kuchynských skriniek. Tu si dajte na čas. Usporiadanie a typy skriniek sú naozaj vo veľkom výbere a záleží len na vás, ako si vlastne linku sami navrhnete. Ak máte malý priestor, zbytočne nekupujeme príliš presklených skriniek do ktorých môžete maximálne vystaviť krásny jedálenský servis. Radšej voľte zatvorené skrinky, aby ste mali dostatok úložných priestorov. Určite nezabudnite na skrinku s malými šuplíkmi, veľkými šuplíkmi, na skrinku pre umiestnenie riadu, nesmie chýbať skrinka na drez. Pokiaľ máte vstavanú rúru alebo umývačku riadu, aj tu sa dajú také skrinky na spotrebiče zaobstarať a vaša kuchynská linka navyše budete vyzerať lepšie. To všetko potom musíte spojiť do jedného celku kvalitnou pracovnou doskou, ktorá je už u mnohých predajcov v cene kuchynských skriniek.

 

 

     

 

 

Kuchynské skrinky trochu inak

V ponuke sú aj kuchynské skrinky z ktorých sa nezostavuje kuchynská linka, ale slúži pre doplnenie úložných priestorov, kedy u existujúce, už zariadené kuchyne zistíte, že predsa len máte málo miesta pre ukladanie najrôznejších predmetov. Sú to takí pomocníci a ich ponuka je taktiež veľmi široká. Vo väčšine prípadov sa tiež jedná o skrinky na pojazdoch pre rýchle a jednoduché premiestnenie tam, kam práve potrebujete. Ak ste s vašou existujúce linkou spokojní a nehľadáte novú, praktické skrinky pre doplnenie úložných priestorov vám možno prídu vhod.

 

 

Veríme, že naše dnešné rozprávanie pre vás bolo aspoň trochu inšpirujúce a urobili ste si prehľad aspoň v tom základnom do kuchyne, nábytku. Do kuchyne patrí samozrejme aj rad ďalších pomocníkov, od kuchynských robotov, cez kávovary, mixéry a podobne, ale cez tieto produkty už nábytok Aldo nie je odborníkom naslovovzatým. Naša ponuka to je široký výber nábytku pod jednou strechou z pohodlia domova, samozrejme s dopravou zdarma.