Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ďalší z ponuky rustikálnych spální, dizajn, ktorý nestarne

Ak ste milovníkmi rustikálneho nábytku, dnešný článok pre vás bude veľkou inšpiráciou. Povieme si, či predstavíme, čo je naozaj rustikálny nábytok. Byť milovníkom rustikálneho nábytku nestačí, pre jeho obstaranie a to je tá tienistá stránka tohto dizajnu, je potrebné mať tiež veľký interiér. Krása a mohutnosť rustikálneho nábytku vynikne iba vo veľkom priestore. V malom byte, napríklad panelákového typu, je rustikálny nábytok stratený. A tak ak máte dostatok miesta pre obstaranie rustikálneho nábytku, čítajte ďalej, predstavíme vám kolekcie francúzskeho výrobcu, ktorý pri výrobe dodržiava všetky zásady a potrebné prvky, ktoré rustikálny dizajn charakterizujú.

Rustikálny nábytok pre vybavenie vašej spálne

Ponuka rustikálneho nábytku je určená k vybaveniu všetkých miestností, ale najobľúbenejší je pre vybavenie jedálne, kuchyne a spálne. Predstavíme vám niekoľko kolekcií, ktoré sú vhodné pre vybavenie do poslednej zo spomínaných miestností a to spálne. Vybrať si môžete rustikálny nábytok v niekoľkých odtieňoch, od veľmi tmavých variantov, až po tie svetlé. Aj tu platí zásada rovnaká pre všetky dizajny, že tmavý nábytok je vhodných do slnečných miestností a naopak. Rustikálny nábytok francúzskeho výrobcu je z materiálu mdf dosky v spojení z masívom, konkrétne dreva buk. Nábytok je kvalitný aj vďaka povrchovej úprave lakom. Mechanická odolnosť sa tak rozhodne navyšuje. Nábytok je vďaka použitiu dvoch materiálu pevný.

Na fotografiách predstavujeme rustikálny nábytok pre vybavenie spálne v dvoch, úplne rozdielnych prevedeniach. Obidva návrhy však reprezentujú rustikálny dizajn, aj keď majú úplne iné podoby. Prvý návrh spálne čerpá s nemeckých tradícií, kedy sa nábytok prevažne vyrábal v tmavom odtieni a tomto tradičnom dizajne. Nábytok je veľmi mohutný, typické sú zakončenia postele a podstavce nábytku. Tradičné sú tiež mosadzné úchytky, ktoré nesmú chýbať a po niekoľko desaťročí nezmenili svojou podobu. Druhý návrh rustikálne spálne čerpá z francúzskej kultúry. Zjednodušene povedané by sme mohli uviesť, že nábytok je viac decentný, nie je tak strohý. Francúzi rovnako veľmi radi používajú už niekoľko rokov svetlejšie odtiene a je tu silný vplyv tiež provensálskeho dizajnu. Druhá fotografia predstavuje typický francúzsky nábytok s provensálskymi prvkami. Je už na vás, ktorý z designov vás osloví viac, či strohosť nemeckej kultúry, alebo elegancia francúzskej kultúry.


Z ponuky rustikálneho nábytku si môžete vybrať tiež dánsky, alebo belgický rustikálny nábytok. Je zvláštne, ako kultúra daného národa ovplyvnila aj dizajn nábytku. Chudobnejšie krajiny majú rustikálny nábytok menej okázalý, než krajiny bohatší. Na ďalšej fotografii uvádzame návrh spálne ovplyvnený dánsku kultúrou. Jednoduchosť a strohosť, trochu s nádychom francúzskej elegancie, ale skromnejší. Rustikálny nábytok vo svetlom odtieni typickým pre severské krajiny. Ani tu nechýbajú tradičné prvky napríklad v podobe mosadzných úchytov.

Ponuka rustikálneho nábytku je veľmi široká a dnes si môžete vybrať aj tradičné designy prispôsobené dnešnej modernej domácnosti. Len ťažko by ste pred niekoľkými desiatkami rokov hľadali u stolára rustikálny televízny stolík, pretože jednoducho v tom čase ani nikto netušil, že nejaké televízia bude. Dnes úplne bežne tento diel nábytku v ponuke nájdete. A tak by sme mohli pokračovať aj čo sa vybavenia kuchyne týka. Aj keď zaobstaráte skriňu na chladničku, ktorá v dobách dávno minulých takisto ľuďom nebola k dispozícii, dnes v ponuke je, ale dodržiava všetky rustikálne prvky. Z ponuky môžete vyberať ako ucelené zostavy, tak samostatné diely tak, aby si každý do svojej domácnosti vydal len to, čo potrebuje.