Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Dáme si do bytu…stôl

Aby sme si nedeľný obed mohli poriadne vychutnať, je k tomu potrebný okrem výdatného pokrmu i stôl. Plní nie len funkciu stolovaciu, ale odnepamäti sa u neho schádza celá rodina, ktorá na jeho doske rieši svoje radosti i trápenia. S tradičným využitím štvornohej rodinnej opory kráčajú i nové dizajnové smery. Pri modernom stole sa totiž pohodlne naje šesť i osem ľudí a po rozložení desať a viacej. Ponuka- nábytok Aldo.

 

Najnovší trend

Najnovší trend teda velí: „Čím je väčší stôl, tým pohodlnejšie bude jeho využívanie“. Kvôli praktickosti zostal štvorcový alebo obdĺžnikový, ako materiál je veľmi obľúbené sklo v kombinácií s kovom, drevo so sklom a na výslnie sa dostáva nábytok z exotických drevín. Vedľa klasického tvaroslovia stolov sa v interiéroch uplatňujú stoly i v trochu netradičnej podobe, napríklad len ako pokračovanie kuchynskej pracovnej dosky či ostrovčekové kuchyne.

 

Jedálenský set Brigitte 50901200

 

Centrálný společenský priestor

Pokiaľ sú navyše kuchynské pracovné dosky s nadväzujúcim stolom materiálovo prepojené, prechádza kuchyňa voľne do centrálneho spoločenského priestoru a nepôsobí ako izolovaný ostrov na varenie. Navyše sú dosky z umelého kameňa či vysokotlakového laminátu veľmi odolné, takže je stôl prakticky nepoškoditeľný. Nevýhodou týchto stolov je ich imobilita. Zostane naveky, alebo aspoň do renovácie či výmeny kuchyne, na jednom mieste.

Jedáleň Nature

Pre pohodlné stolovanie je pri výbere stola bezpodmienečne nutné dodržať jeho štandardnú výšku, ktorá činí 76 centimetrov. I stolička by mala vyhovovať svojmu účelu. Preto v prípade jedálenských stoličiek volíme také, ktoré majú sedadlo mierne zaklonené dozadu, aby nebol stlačovaný naplnený žalúdok. Výšku stoličiek pre dospelých volíme tak, aby hrany sedadla netlačili do mäkkých tkanív podkolenia. Deti by potom mali sedieť na stoličkách, ktoré rastú s nimi, teda na takých, u ktorých je možné meniť polohu sediel, ale i podpery nôh.