Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Dekorácie do detskej izby, často podceňované

Zariadenie akéhokoľvek interiéru by sa malo riešiť v dvoch fázach. Výber nábytku a výber dekorácií. A práve bytové doplnky a dekorácie sú mnohokrát podceňované, alebo prehliada. Dnes sa budeme venovať detským dekoráciám, ktoré pri správnom výbere môžu úplne zmeniť interiér detskej izby. to detaily, ktoré tvoria celok a ak vyberiete dekorácie v rovnakom dizajne a v nadväznosti na daný odtieň, potom môžete vytvoriť úplne originálne prostredie vašim deťom.

 

 

Dekorácie do detskej izby pre dievča

Ak hovoríme o detských dekoráciách, tak najlepšie je uviesť príklady dánskeho výrobcu. Ten predstavuje detský nábytok z masívu a ku každému, hoci aj sebemenšiemu dielu nábytku potom môžete zaobstarať patričné dekorácie. Detská izba pre dievča z masívu bude mať vďaka dekoráciám určitý námet. Pre dievčatá, ktoré majú rady westerny je tu kolekcia nazvaná Indian Girl, pre dievčatá, ktoré sú naopak založením romantické, je možnosť zariadenie jej izbičke v podobe rozkvitnuté lúky. Každá dekorácie z určitej kolekcia je v rovnakom odtieni či odtieňoch a v rovnakom námetu, interiér detskej izby tak vytvorí harmonický celok. Miestnosť nie je roztrieštená rôznorodými predmety, ktoré spolu nijako nesúvisia. Uveďme si príklad, ako vyzerá treba detská posteľ bez dekorácií a detská posteľ s dekoráciami, kedy rozdiel je naozaj markantný.

 

    

 

Na prvej fotografii je detská posteľ so šmykľavkou, kde umiestnite len matrac a dieťa môže spať. Na druhej fotografii je identická posteľ, ktorú sme doplnili látkou okolo lôžka, dekoračnými vankúšmi a na matraci sme dali snímateľný poťah v odtieni, aby korešpondoval s ďalšími doplnkami. Sami určite zhodnotíte, že posteľ s detskými dekoráciami v rovnakom prevedení dokážeme vytvoriť úplne iný, originálny kus nábytku.

 

 

Ponuka dánskeho výrobcu, ktorý predstavuje stovky designov najrôznejších návrhov detských postelí sa nám však nepáči len možnosť obstarania dekoráciou, ale aj variabilita. Každú detskú posteľ, ktorá je vyvýšená, môžete v neskoršom veku vašej dievčatká jednoduchú demontážou premeniť na klasické lôžko pre študentku, dospievajúci slečnu. Stačí odstrániť látku okolo lôžka, šmýkačku a posteľ znížiť odobratím spodnej časti. Dekoračné vankúše nie sú nič proti ničomu ani u dospievajúce dievčatá. Rovnaký spôsob potom výrobca ponúka pre vybavenie detskej izby z masívu chlapca. Ale vás bude zaujímať, ako taký interiér vybavený rovnakými detskými dekoráciami môže vyzerať. Jeden z mnohých návrhov detských izieb vás určite presvedčí o tom, že nádherne.

Ilustračná fotografia predstavuje návrh detskej izby z kolekcie Butterfly. Dekorácie sú tu v podobe sedacieho vaku, dekoračných vankúšov na posteľ, látky okolo lôžka, látkových sedáka u detských stoličiek, alebo dokonca ako doplnenie šatníky, kedy namiesto klasických dvierok bola použitá takisto látka. Celok je originálny a naviac veľmi harmonický.

 

 

Dekorácie do detskej izby pre chlapca

Rovnaký systém zariaďovaní interiéru pomocou identických dekorácií s daným námetom, ponúka dánsky výrobca i pre chlapca. V jeho ponuke nájdete námety ako izba pre malého kovboja, kozmonauta, alebo letca. V danej kolekcii s určitým námetom sú všetky dekorácie opäť v identickom prevedení. Ponuka detských izieb z masívu pre chlapca stojí za inšpiráciu, je naozaj originálna. Aj tu je možnosť získania "len" postele, alebo postele s dekoráciami s danou témou. Detská izba potom doplníte ďalšími dekoráciami a interiér získa celkom určite na originalite.

 

 

Dnes sme vám chceli ukázať, aký význam môžu mať dekorácie v detskej izbe, ak je zjednotíte do harmonického celku. A ak ste už detskú izbu zaobstarali, nevadí. Všetky detské dekorácie nájdete v ponuke aj samostatne, stále tak môžete váš existujúci interiér premeniť v niečo úplne iné, originálneho, predovšetkým potom podľa záujmov vašich detí.