Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Deti, ktoré sa hrajú nehnevajú

Ako bývajú deti v Belgicku? Určite majú rovnaké sny, rovnaké starosti, hrajú sa ako naše slovenské deti, len jeden rozdiel určite majú. Ich rodičia majú možnosť vyberať z oveľa väčšej ponuky detských designov, pre vybavenie detskej izby. A aby sme aj vám priblížili hravé, detské bývanie, predstavujeme vám niekoľko kolekcií nábytku, ktoré aj vy môžete vašim deťom, alebo jednému dieťaťu do izbičky zaobstarať. Veríme, že naše čítanie stojí za inšpiráciu. Doménou belgického dizajnéra, ktorého vám dnes predstavíme je drevo ako materiál, ktorý pre nábytok tak rád využíva, tak rád s drevom a prírodnými materiálmi pracuje. A ako možno najlepšie, najvýstižnejšie charakterizovať práve belgický dizajn? Je jedným slovom "hravý", teda naozaj detský a bližšie k deťom. Najobľúbenejšia hra detí? No predsa na schovávačku

Od malička sa každé dieťa rado schováva, nielen ostatným deťom, ale aj nám rodičom. Určite to poznáte aj vy. A tak ako túto obľúbenú detskú hru preniesť do detskej izby? Jednoducho, výberom detské postele, ktorá bude pre dieťa zázemím, útočiskom, ale aj úkrytom. A ak, ako i my na nábytku Aldo, máte psíka, potom pod posteľou v bezpečnom úkryte nájdete vždy obaja. Ono totiž nielen deti, ale aj naši miláčikovia milujú úkryty. Rovnako ako náš psík Aldík, ten keď môže a nemusí zrovna pracovať, tak sa jednoducho rád schová práve do takej postele, akú vám predstavujeme na prvej fotografii. A ak neviete kto je Aldík, tak určite ho nájdete na Instagramu i našom facebooku. Ale späť k posteliam belgického dizajnéra. Detská posteľ na fotografii, pod názvom Oliver je presne posteľ, ktorá nielen že dieťa osloví a nenásilnou formou vyzve k ďalším hrám, ale v detskej izbe jej to pristane. Dolný priestor, zase po vložení matrace môžete využiť pre prespanie kamaráta, alebo pre rýchle upratovanie izby na uloženie hračiek. Skrátka a dobre verte nám, že priestor pod posteľou, skrýša s okienkom, bude najobľúbenejším miestom nielen dieťaťa, ale aj vášho maznáčika.

Keď má detská posteľ, tvar dokonalého domčeka

Potom je predsa každé dieťa spokojné. A verte nám, že ponuka detských postelí v tvare domčeka je tá najkrajšia, čo sme kedy videli. Veríme, že aj vás a vaše deti osloví, pretože dizajn je naozaj skvostný a podoba domčeku veľmi vierohodná, prepracovaná do najmenšieho detailu. A opäť je v hlavnej úlohe drevo, ako materiál, niekedy v spojení s kvalitnou mdf doskou. Najviac v ponuke nájdete zastúpené domčeky v bielom prevedení, niekedy v kombinácii s prírodným odtieňom. Domčeky dokonca môžete zaobstarať aj s prístelkou a tak máte domček, spanie, pre dve deti, alebo možno druhé miesto na spanie v podobe šuplíku opäť využiť len pre prespanie návštevy.Určite nám dáte za pravdu, že domček vyzerá úchvatne. Páči sa nám aj kovový prvok, ktorý domčeku dodáva zasa niečo naviac. Okenice, ktorú práve vidíte na kovovej lište zavesenú, je tiež dizajnovým prvkom, ktorý dodá na vierohodnosti. Domček umiestnený v interiéri detskej izby skrátka nemá chybu. A takých domčekov, v najrozmanitejších podobách si môžete vybrať z niekoľkých desiatok typov. Aj u domčeku, ktorý vám ponúkame teraz, možno priestor pod posteľou využiť na uloženie hračiek, rozhodne nie je potrebné, tento priestor nechávať prázdny.

A domček pre dve deti ako sme spomenuli? Samozrejme je a existuje, predsa rad domčekov je postavená na poschodie. Náš domček pre dve deti ponúka v prízemí šuplík ako prístelku a na hornom poschodí klasické lôžko. Jediný problém bude, že asi často počujete hádanie, kto kde bude spať. Ale domček s prístelkou využijete aj pre jedno dieťa, len do šuplíka nevložíte matrac, ale získate veľký úložný priestor. etské postele majú mnoho podôb, predstavili sme vám domčeky, ale sú aj iné, zábavné designy. Napríklad detské postele s látkou okolo lôžka, baldachýnom, vreckári, niekedy šmykľavkou, to je ďalšia, veľká skupina produktov, či dizajnov, ktoré ponúka vašim deťom "hravé" spanie.

Šmýkačka pre neposedné deti, látkové dekorácie pre krásne a sladké sny

Kolekcia detských postelí Pino sa nám páči nielen pre veľmi vysokú kvalitu dreva borovice, ale aj pre nekonečné množstvo možností, ako finálna podoba detské postele môže vyzerať. Jednou z desiatok variantov je detská posteľ s jarnými motívmi, látkou pod lôžkom, ktorú vaše dievčatko využije nielen na hranie, ale priestor pod lôžkom možno využiť aj ako klasický úložný priestor, kde v detskej izbe rýchlo schováte všetko, čo by nemalo byť na očiach. Ako sme spomenuli, možnosťou je nekonečné množstvo a to nielen pre dievčatá, ale aj pre chlapcov. Z praktického hľadiska, čo bude zaujímať predovšetkým vás rodičia, je možnosť umiestnenia schodíkov na ľavú i pravú stranu, jednoduchá a rýchla montáž, ktorá je daná predovšetkým kvalitným materiálom a logickým dizajnovým návrhom. Hranoly postele v rozmere až 7x7 cm, dosky v hrúbke až 3,5 cm, povrchová úprava ekologickým lakom, až v troch vrstvách. Predovšetkým pri nábytku z masívu na kvalite správnom vysušenie dreva záleží.

Dizajn z Belgicka pre väčšie deti?

Rozhodne z kovu a rozhodne v industriálnom móde. Belgický dizajnér ponúka i riešenie už menej "detská", riešenie viac pre "násťročných" deti. Krémové, veľmi trendy odtiene, industriálny dizajn, to je to pravé, čo dnes väčšie deti chcú. Ponuka kovových postelí v rozmanitých odtieňoch inšpiruje určite k premene celej izby. A to je predsa rovnako okolo štrnásteho, pätnásteho roku veku dieťaťa treba. V posteli s baldachýnom, alebo v posteli v tvare domčeka už rozhodne spať nebude chcieť. Rodičia, je teda čas na zmenu, je čas na viac elegantný dizajn, ktorý bude v danom veku dieťa lepšie vystihovať.Nádherný tón modrého odtieňa v matnom, až ľahko oceľovom podtónu. Odtieň nás naozaj oslovil. Je elegantný a pre chlapcov školákov je detská posteľ z kolekcie New York veľmi dobrá voľba. Detská posteľ môže dospievajúcich chlapcov osloviť tiež industriálnym dizajnom. Tiež zasadenie detské postele do interiéru predstavujeme na ilustračnej fotografii pre vašu inšpiráciu. Nádherne sa spája napríklad s dekoratívnym návrhom tehál, alebo ďalších doplnkov, ktoré vytvárajú rozhodne originálny dojem.

V ponuke kolekcie New York nájdete aj ďalšie, veľmi elegantné odtiene, všetky v úplne novom, ešte málo známom prevedení. Detská posteľ je vyrobená z kovu, odtieňa bolo docielené práškovaním a tak je posteľ nielen vďaka vlastnému materiálu, ale aj spôsobu povrchovej úpravy odolná voči mechanickému poškodeniu. A ďalšie dobrou správou je, že nevyžaduje žiadnu údržbu. Detská posteľ je takmer nezničiteľná. Belgický výrobca nás vždy osloví netradičnými odtieňmi. Ponuka belgického dizajnéra a my veríme, že nám dáte za pravdu, má niečo do seba. Inšpirácia, ktorá určite stojí za prehliadnutiu a treba nejaký nápad na zmenu tej vašej detskej izby, v našom rozprávanie nájdete aj vy.