Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre bábätko až do jeho pätnástich?

Pri zariaďovaní detskej izby pre bábätko, čo medzi nami nie je vôbec lacná záležitosť, asi rad z vás mrzí, že hoci aj drahý nábytok predsa len ho využijete maximálne do troch, štyroch rokov veku dieťaťa. Áno, postieľky s rozmerom miesta na spanie vo väčšine prípadov 60x120 cm, alebo 710x140 cm, bohužiaľ väčšiemu dieťaťu neposkytujú dostatok priestoru. A tak v predškolskom veku dieťaťa nás čaká ďalšia obnova detskej izby, často potom už s prípravou interiéru na školskú dochádzku. Nechýba teda písací stôl, nejaký ten regál a samozrejme väčšia detská posteľ. A pár rokov ubehne ako voda a je čas na ďalšiu zmenu, tentokrát zmenu detskej izby školáka na studentskú izbu. Klasická detská posteľ pre matrac 90x200 cm už je pre násťročných dieťa nedostatočná a tak ju meníme za posteľ väčšie, napospol s rozmerom miesta na spanie 120x200 cm pre dievčatá a 140x200 cm pre chlapcov. V priebehu detstva tak minimálne trikrát interiér musíme meniť, čo rozhodne niečo stojí. A to tu nehovoríme ani zďaleka o dvoch deťoch, kedy jedno je ešte bábätko a druhé začína treba chodiť do školy. Sústrediť sa dnes budeme na inú vec. Ako čo najviac prvú detskú izbu, teda izbu pre bábätko využiť a predĺžiť tak jej životnosť na dlhšie, ako do troch rokov veku dieťaťa. A sústrediť sa na to budeme predovšetkým preto, že chceme znížiť obstarávacie náklady. Dnes už našťastie tieto možnosti sú vďaka stále dômyselnejšiemu dizajnu výrobcov nábytku. A predovšetkým potom práve designu detského nábytku.

 

 

Dôležité je obstaranie postieľky s možnosťou rozloženia na posteľ

Ak nechcete v troch rokoch vášho dieťaťa celú izbu meniť, je potrebné zaobstarať rozkladaciu detskú postieľku. A vedzte, že v posledných rokoch ich je v ponuke celý rad, stávajú sa čoraz viac žiadanejšie. Postieľku treba s rozmerom 80x130 cm, alebo 70x140 cm môžete rozložiť na klasickú detskú posteľ napospol s rozmerom miesta na spanie 80x180 cm, alebo 90x190 cm. A to nie je všetko, rozložením postieľky vždy získate ešte nejaký ten diel navyše, často to potom býva samostatná komoda s šuplíky, ktorá vám ešte donedávna mohla slúžiť ako praktický prebaľovací pult. Teraz môže vaše väčšie dieťatko využiť naozaj ako klasickú komodu. U niektorých postieľok je možnosť rozloženia na viac segmentov nábytku, po rozložení tak získate celú izbu pre školáka. A to je naozaj až neuveriteľné a finančná úspora už nemalá.

 

     Dětský pokoj Celeste

 

Zaobstaraním postieľky tak máte postarané až do dospelosti, nemusíte postieľku ani likvidovať, alebo niekam ponúkať na bazáre, skrátka máte postarané na naozaj dlhú dobu. A keby vám predsa len do izby niečo chýbalo, v kolekcii Celeste zaobstaráte ďalší nábytok v identickom dizajne ako veľká šatníková skriňa, alebo komoda so šuplíkmi. Áno, obstarávacia cena je síce vysoká, ale s ubiehajúcimi rokmi sa vám vráti v podobe úspory za nábytok, ktorý nebudete musieť už kupovať.

 

 

Ale okrem postieľky s možnosťou rozloženia na posteľ samozrejme už pred narodením bábätka môžete zaobstarať aj ďalšie diely nábytku pre kompletné vybavenie interiéru. Je to potrebné šatníková skriňa a samostatná komoda s šuplíky. Aj tieto segmenty potom vlastne môžete využívať až do dospelosti dieťaťa. Pred začatím školskej dochádzky stačí do izby k rozloženej už postieľke iba zaobstarať písací stôl a keď dieťa odrastie aj posteli rozložené, je čas na zmenu miesta na spanie, ktoré je pohodlné alebo bude pohodlné aj pre študenta. V každom prípade, ako sme spomenuli už v úvode, minimálne ušetríte za jeden detská izba pre školáka ako taký. Je to len jeden z možných dizajnov, ktoré na našich stránkach nájdete.

 

 

Pokiaľ sa rozhodnete niektorý z dielov nábytku využívať až do dospelosti dieťaťa, odporúčame tradičná "detské" úchytky vymeniť za viac striedmejšie. Výmena je veľmi jednoduchá a úchytky dnes zaobstaráte v rade obchodov. Tým dáte nábytku nie detský, ale študentský charakter, pretože odtiene sú veľmi neutrálne. Možnosť takéhoto využívania nábytku však platí aj opačným smerom. Vaše dieťa už je takmer dospelé a vy očakávate nový prírastok do rodiny? Táto situácia nie je nijako netradičné a stáva sa, dokonca v posledných rokoch často. Stačí rozloženú posteľ zložiť naspäť na postieľku pre bábätko. Alebo vaša kamarátka, vaši známi očakávajú prírastok? Trebárs vašu postieľku využijú. Možností je celá rada, ak sa rozhodnete zainvestovať hneď na samotnom začiatku do multifunkčného, dômyselného dizajnu.