Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre bábätko musí byť bezpečná

Chcete svojmu bábätku zaobstarať do detskej izby to najlepšie? Chcete, aby bol nábytok bezpečný, kvalitný a zdravotne nezávadný? Ako vlastne taký nábytok nájdete, spoznáte v tak širokej ponuke na dnešnom trhu? Jednoducho. Stačí venovať pozornosť niekoľkým pravidlám, ktoré vám môžu zaručiť spokojný nákup a predovšetkým istotu, že vaše bábätko bude v bezpečí. Ak ste práve na našom portále, kvalitný, certifikovaný nábytok spoznáte podľa parametrov a značiek, ktoré vám v dnešnom článku postupne predstavíme a vysvetlíme k čomu sú a čo vlastne znamenajú.

 

Hľadajte detský nábytok s certifikátmi

Do našej ponuky sme zaradili nie síce lacné, ale veľmi kvalitné kolekcie francúzskeho výrobcu Gautier. Ten ponúka detské izby pre bábätká i pre školákov s certifikáciou a jeho nábytok tiež patrí pod známu akostnú značku Gami. To všetko napovedá dopredu o tom, že vaše bábätko bude v bezpeční, v zdravotne nezávadnej izbičke a vy budete s nákupom maximálne spokojní. Na našich stránkach spoznáte certifikovaný detský nábytok veľmi ľahko a to podľa daných, uvedených certifikátov.Certifikát ISO 9001 - kvalita
Certifikát ISO 14001 - záruka od 3 do 5 rokov na nábytok
Certifikát ISO 18001 - nábytok bezpečný pre užívanie, zdravotnú nezávadnosť

 

    

 

Zdravotná nezávadnosť nábytku pre bábätká ovplyvňuje voľba materiálu a spôsob povrchovej úpravy. Pre všetky detské izby zvolil výrobca materiál mdf dosky (vlastnosťami neporovnateľné s laminom) so zakončením hrán pomocou abs systému. To znamená, že hrany nábytku sú zaoblené, nie sú ostré. Dieťa sa tak nemôže zraniť. Povrchová úprava mdf dosky vždy ekologickými, vodou riediteľnými farbami podľa noriem Európskej únie. Samozrejme, že ak výrobca dodržiava všetko tak, aby mohol ponúknuť "naozaj" bezpečný a zdravotne nezávadný nábytok, cena je vyššia ako u detských izieb bez certifikácie. Ale to stále nie je všetko, čo vám od výrobcu môžeme ponúknuť. Tiež dizajn, samotný návrh kolekcií je ovplyvnený cieľom, dosiahnuť bezpečnosť bábätka.

 

Dizajn, ktorý myslí na všetko

Každá z navrhnutých zostáv detskej izby pre bábätko ponúka to najbezpečnejšie možné prebaľovanie bábätka. Súčasťou zostáv je vždy komoda, ktorá je takým centrom pre mamičky. Vďaka dizajnu komody majú mamičky všetko pri ruke a predovšetkým prebaľovanie bábätka je najviac bezpečným vďaka prebaľovacími pultu na pevno umiestneného na hornej doske komody. V neskoršom veku dieťaťa potom môžete prebaľovací pult demontovať a získate klasickú šuplíkovú, alebo policou komodu v detskej izbe školáka. Prebaľovací pult takisto z mdf dosky má tiež okolo celého obvodu bočnicu, aby nekĺzala podložka a samozrejme, aby sa bábätko nemohlo s pultu presunúť. Ale najlepšie napovie naše fotografia.

 

    

 

Ale umiestnenie prebaľovacieho pultu tiež napomáha k tomu, že bábätko nie je potrebné opušťať, aby sme si pre niečo odskočili. Napríklad pre plienku, alebo oblečenie. Vo vzniknutom priestore komody môžete umiestniť všetko, čo potrebujete, rovnako ako na ploche vedľa pultu. Praktické pre mamičky a menej namáhavé tiež z toho dôvodu, že komoda je vysoká. Lepšie sa vám mininko bude prebaľovať tiež preto, že sa nemusíte až tak skláňať. Určite vás bude menej boleť chrbát. A to samořejmě prispieva k väčšej pohode mamičiek, no, niekedy i oteckov, ak sú "prebaľovacie" typy.

 

Spokojné bábätko to sú tiež vhodné odtiene v izbe

Ak ste našimi pravidelnými zákazníkmi, iste ste si všimli, že ponuka detských izieb určená tým najmenším to sú v prevažnej väčšine odtiene bielej, krémovej, alebo prírodnéj. V interiéri malého bábätka by nemali byť žiadne agresívne farby. Pamätajte na to, koľko vnemov musí bábätko po narodení, kedy bolo len v tme po celých deväť mesiacov, vnímať. Príliš farieb, či ostrých odtieňov ako fialová, sýto zelená, oranžová, alebo červená, nie je príliš ukľudňujúci. Lepšie je voliť odtiene pokojné, nenáročné, smotanové, svetlé. A najobľúbenejší sa stali naozaj kombinácia bielej s prírodnými odtieňmi. Z našej ponuky si určite vyberiete a keď si vyberte dizajn, ktorý vás osloví, môžete mať dobrý pocit, že ste nasnímali zdravotne nezávadný, bezpečný a certifikovaný nábytok. A navyše, aj keď sa zdá byť nábytok pre bábätko cenovo náročný, pamätajte, že vďaka multifunkčnému dizajnu francúzskeho výrobcu, vlastne ušetríte. Postieľku nemusíte vyhadzovať, ďalej lacno predávať, ale stačí demontovať a premeniť na klasickú detskú posteľ pre školáka, napríklad až do 18 rokov. Jedinou investíciou pre vás tak bude zmena matraca. Takže certifikovaný detský nábytok sa zdá "drahý" iba na prvý pohľad. U nás stačí zaobstarať detskú izbu len raz.

 

Kvalitu spoznáte na našich stránkach podľa značky