Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre chlapca v modrej? Dnes, už nové trendy

Bohužiaľ ako všetci vieme, väčší výber je pre dievčatá, ako pre chlapcov a to neplatí len pre oblečenie, ale aj nábytok. Situácia sa ale pomaly zlepšuje a ponuka detského nábytku a detských izieb pre chlapca, je rok od roku väčšia a zaujímavejšia. Bývalo zvykom, že medzi top odtiene pri zariaďovaní interiéru chalana patrila modrá. Dnes je to inak, pre chlapcov je najčastejšie v ponuke nábytok v prírodnom odtieni, biele, alebo naopak šedej v kombinácii s čiernou, modré sú niekedy len doplnky, či výmaľba stien. Modrý nábytok ako taký sa dnes už takmer nevyrába. Čo dnešní výrobcovia nábytku teda pre vybavenie detskej izby chlapca, či dvoch chalanov ako súrodencov ponúkajú?

Detská izba pre jedného chlapca

Ak práve zvažujete, ako vybaviť detskú izbu pre chlapca, ktorý už je školou povinný, máme pre vás hneď niekoľko typov a rád. Ak váš chlapec už chodí do školy, rozhodne by nemal chýbať písací stôl. A ak chcete, aby mu detská izba nejakú tú dobu vydržala a vy ste nemuseli za čas nič meniť, rovno kúpte väčší posteľ, ktorá bude postačujúca aj v čase, keď už bude dospievať. Dnes máte na výber detskej postele v najrôznejších rozmeroch, nielen pre matrac o veľkosti 90x200 cm. Existujú aj väčšie varianty a to až do rozmeru miesta na spanie o veľkosti 140x200 cm. Ak máte len veľmi malý interiér pre vybavenie detskej izby, je tu veľmi široká ponuka detských multifunkčných postelí. Tie sa stávajú v posledných rokoch naozaj žiadané. Sú veľmi praktické, vďaka vyvýšenému lôžku ponúkajú v priestore pod ním rad úložného priestoru aj miesto na písací stôl, ktorý možno kedykoľvek zasunúť.

Na prvé fotografii príklad multifunkčné detské postele, ktorá má k dispozícii stôl na vysunutie, úložné a odkladacie priestory. Druhá fotografia je veľmi elegantná detská izba, vhodná aj pre dospievajúce dieťa. Tu je prepojená prírodná farba so svetlo modrou, ale nejedná sa už o sýto modrú, či pastelovú, na ktorú sme boli zvyknutí. Dizajn posledných rokov je viac decentný a stále menej sa objavujú kolekcie nábytku s detskými motívmi. Každú kolekciu určenú pre vybavenie detskej izby chlapca nájdete ako v ponuke samostatných dielov, tak v celej zostave. Veľmi zaujímavé sú aj písacie stoly s nadstavcom, ktoré sa čoraz častejšie objavujú v ponuke. Sú veľmi praktické a nádstavec je ideálny do malého interiéru, alebo aj do izby pre študenta, keď už potrebuje viac miesta na najrôznejšie potreby do školy.


Patrová postel Palatino, ideální do malého pokoje

Detská izba pre dvoch chlapcov

Hľadáte riešenie, ako vybaviť detskú izbu pre dvoch chlapcov? Nie je problém. Ak máte malý priestor a nemôžete si dovoliť umiestniť dve samostatné postele vedľa seba, najviac miesta ušetríte zaobstaraním poschodové postele, alebo detské postele s prístelkou. Aj medzi poschodovými posteľami nájdete také, ktoré sú dizajnom naozaj pre chlapcov. Poschodové postele sú veľmi úsporné k interiéru, ale keď vašu chlapci dospejú, tak už nebudú chcieť na poschodovej posteli spať. Takže ak sú vaše detí už väčšie, skôr zvažujete nejakú modernú posteľ s prístelkou. A dnes už existujú dokonca postele s rozmerom miesta na spanie 120x200 cm, ku ktorým prístelku zaobstaráte.Takže ako sami vidíte, dizajn nábytku pre vybavenie interiéru chlapca sa veľmi zmenil. A ponuka je navyše široká a tiež pestrá. Zariaďovať detskú izbu chalanovi dnes, to už je veľká radosť a s interiérom si môžete naozaj vyhrať. Ak nechcete detskú izbu meniť, ale dávate prednosť tomu, aby vydržala, až do takmer dospelosti, radšej obmieňajte dekorácie a doplnky adekvátne k veku. Príde to na menej peňazí, než meniť nábytok.