Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre dve deti s veľkým vekovým rozdielom

Všeobecne platí, že každé z detí má iné záujmy a koníčky. Zariadiť detskú izbu tak, aby bolo každé z detí spokojné, nie je vôbec jednoduché. Ak máte deti, viac menej v rovnakom veku, alebo s minimálnímn odstupom dvoch, troch rokov aj v tomto prípade sa dá vymyslieť vybavenie interiéru veľmi jednoducho. Môžete kúpiť v prípade malého priestoru napríklad poschodovú posteľ, môžete zaobstarať obdobné dekorácie a doplnky pre obe deti. Problém nastáva, keď jedno z detí je dievča a druhé chlapec, potom je treba priestor pomyselne rozdeliť. Ale ešte väčší problém nastáva, keď jedno z detí je v predškolskom veku, druhé z detí študuje a vy naozaj nemáte k dispozícii dve izby. Riešiť vybavenie interiéru rozmerovo veľmi malého, pre deti s veľkým vekovým rozdielom, je trochu oriešok. Nanešťastie ponuka nábytku a veľmi dômyselných designov, je v dnešnej dobe už uspokojivá, je treba len trošku viac hľadať a pri zariaďovaní študentského priestoru v detskej izbe viac premýšľať.

Miesto na spanie? Poschodová posteľ, pre deti s veľkým vekovým rozdielom rozhodne nie!

Poschodová posteľ, je ideálnym riešením miesta na spanie dvoch aj troch detí v prípade, že máte pre zariadenie detskej izby, len veľmi malú izbu. Ovšem poschodovú posteľ, môžete kúpiť len v prípade, že deti sú malé, navyše maximálne do trinástich, štrnástich rokov. Dospievajúce dieťa, študent, už odmieta spať na poschodovej posteli, navyše rozmer miesta na spanie, ktorý poschodové postele majú, je nedostačujúci. Dospievajúce dieťa už potrebuje väčší rozmer miesta na spanie, než ponúka klasická detská posteľ a je to najčastejšie veľkosť 120x200 cm, alebo 140x200 cm. Takým posteliam potom hovoríme študentské postele. Ale čo keď máte pre zariadenie izby k dispozícii tak malú miestnosť, že dve samostatné postele jednoducho do izby neumiestnite a poschodová posteľ, je pre staršie z detí nevhodná? Len pred nedávnom prišli výrobcovia nábytku s ponukou veľmi dômyselného dizajnu, kedy študentská posteľ s rozmerom miesta na spanie 120x200 cm aj 140x200 cm je doplnená veľmi praktickou prístelkou pre matrac 90x200 cm. Staršie i mladšie dieťa bude spokojné a prístelku kedykoľvek v priebehu dňa jednoducho pod lôžko zasuniete, aby vaše deti mali dostatok priestoru.

Veľmi sa nám páči riešenia z kolekcie Trio. Posteľ ponúka rozmer pre matrac 120x200 cm a prístelka 90x200 cm. Ale prístelok v podobe zásuvky na vysunutie, to nie je len miesto na spanie, ale aj odkladací priestor napríklad na malé občerstvenie, dva sedáky, ktoré umožňujú pri čiastočnom vysunutí zásuvku využiť na sedenie a v neposlednom rade, je tu úložný priestor. Dizajn je veľmi nadčasový a predovšetkým praktický. Látkové čelo s komfortným vankúšom, je snímateľné a súčasťou postele, je tiež vreckár na najrôznejšie potreby. Na druhej fotografii, je potom posteľ, môžeme povedať s klasickou prístelkou, ktorá slúži naozaj len na prespanie a je to samozrejme lacnejší variant.Patrová postel Pino

Postelí s prístelkou existuje celý rad, ale nám sa páči ešte iný dizajn. Možnosť rozloženia postele a to, až na rozmer miesta na spanie 180x200 cm, čo je dostatočný priestor pre dve deti zároveň. A opäť cez deň posteľ zložíte na pohodlný, praktický otoman. Ak máte deti s veľkým vekovým rozdielom, voľte tiež iné odtiene, striedmejšie, aby si starší z detí nepripadalo, ako v rozprávkovom svete. Menšiemu z detí potom všetko môžete vynahradiť radšej doplnky a hračkami. Otázkou je tiež, ako vyriešiť pracovný priestor. Môžete, ak vám to priestor dovolí, zaobstarať dva samostatné písacie stoly, alebo môžete kúpiť jeden písací stôl, ale dostatočne široký na to, aby u neho mohli sedieť deti súčasne. Ponuka písacích stolov nie je nijako malá a aj toto sa dá vyriešiť.

 

 

Pracovný priestor pre dve deti, môže vyzerať aj ako na našom návrhu z kolekcie detského a študentského nábytku Dynamic. Obaja písacie stoly, možné rozložiť na väčšiu šírku a zase zložiť, s týmto nábytkom sa dá skvele kombinovať. Pre staršie z detí, je tu navyše k dispozícii ešte vysoký regál. Možností je celý rad a vy rozhodne pred zariaďovaním miestnosti pre dve deti s veľkým vekovým rozdielom nezabudnite, že každé z detí má iné potreby.