Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre "násťročných"

Zariadiť priestor pre dospievajúce dieťa je úplne niečo iné, než vybaviť nábytkom a dekoráciami detskú izbu. Dospievajúci chlapec, alebo dievča už majú alebo začínajú mať svoj vlastný vycibrený vkus a je na nás rodičoch, aby sme ich v ich názoru podporovali. Tak je to správne, samozrejme všetko s mierou. Sme to ale my rodičia, kto nábytok v samotnom dôsledku kupuje. Neznamená to ale, aby sme zaobstarali nábytok, ktorý sa dospievajúcemu dieťaťu nebude páčiť. Veď z pohodlia domova na internete môžete vyberať spolu. Na rodičoch potom je, aby predstavy dieťaťa trochu usmerňovali a v študentskej izbe boli aj veci potrebné, ktoré tam majú mať svoje miesto. Ako treba dostatočne veľká, kvalitná posteľ a dostatočne veľký písací stôl. Čo by v študentskej izbe rozhodne nemalo chýbať a ako najlepšie ju zariadiť, o tom bude dnešný článok.

 

 

Je čas na väčšiu posteľ

Klasická detská posteľ ponúka rozmer miesta na spanie o rozmere 90x200 cm. Ak však vezieme do úvahy, že vo väčšine prípadov nás dieťa prerastie, potom posteľ o rozmere 90x200 cm už nie je v určitom období komfortné. Pre dospievajúce dieťa je lepšie zaobstarať minimálne posteľ s miestom na spanie 120x200 cm, ak vám to priestor dovolí potom je možné zaobstarať aj posteľ s miestom na spanie 140x200 cm. Dieťa, ktorého vzrast je 160 až 180 cm určite väčšiu posteľ ocenia. Ponuka posteľou týchto rozmerov, môžeme povedať aj študentských postelí je dosť široká, možno už naozaj vybrať. A menšie detskú posteľ môžete napríklad nechať pre mladšie z detí. V každom prípade nepodceňujte veľkosť postele, naozaj musí byť dostatočne veľká. A samozrejme nezabúdajte na kvalitný matrac.

 

Dětský pokoj Fabric    Studentská postel Travel

 

Aj pre dospievajúce deti je ponuka študentského nábytku rozdelená do dvoch skupín. V odtieňoch a dizajnu určenom chalanom a v odtieňoch a dizajnu určenom dievčatám. Pre chlapcov často volia výrobcovia kombináciu tmavších odtieňov, ako napríklad na ilustračnej fotografii je to prírodný odtieň imitácia dreva dub v spojení s tmavo hnedou. Pre študentský nábytok určený do interiéru babu to je potom často biely, tmavo ružový, alebo fialkový odtieň. Dizajn určený študentkám je tiež viac elegantné, decentné, než dizajn určený chlapcom. Najlepšie je rozdielnosť študentských izieb posúdiť na návrhoch samotných interiérov.

 

 Postel Most pro jednu osobu     Postel Aalborg pro jednu osobu

 

Elegancia versus strohosť. Aj tak by sa dal popísať rozdiel medzi návrhom študentskej izby pre slečnu a študentskej izby určeného pre chlapca. U návrhu študentskej izby dievčatá sa nám veľmi páči možnosť obstarania toaletky. V interiéri chalana zase medzi netradičné diel patrí praktický kontajner na pojazdoch. Obe postele potom ponúkajú rozmer miesta na spanie 120x200 cm. Ale čo ďalej? Ktorý z dielov nábytku môžeme ďalej označiť za nenahraditeľný v študentskej izbe?

 

 

Bez písacieho stola to nejde

Môžeme povedať, že študent predovšetkým potrebuje kvalitné miesto na spanie, ktoré vyriešime obstaraním väčšie postele a nemenej dôležité je kvalitné miesto pre učenie. A to vyriešime dostatočne veľkým písacím stolom, ku ktorému je dobré zaobstarať ešte regál. S pribúdajúcim vekom dieťaťa rastú aj jeho potreby na veľkosť úložných a odkladacích priestorov. Ako by teda malo vyzerať miesto, ktoré študentovi či študentke poskytne dostatočný priestor pre štúdium?

 

Psací stůl jako toaletní stolek Estelle     Psací stůl Rox white dívky milují

 

Predstavujeme opäť návrh pre študentku a študenta. Pracovná plocha písacieho stola je dostatočne veľká a ponúka sadu dvoch šuplíkov a odkladaciu policu. To všetko doplnené regálom, ktorý môžete dať na ktorúkoľvek stranu stola. U návrhu pre chlapca je písací stôl doplnený kontajnerom na pojazdoch, ktorý je možné umiestniť podľa potreby úplne inam. Aj tu je v návrhu nevyhnutný regál na učebnice a ďalšie potreby.

 

Ďalšími dielmi v študentskej izbe sú bežne šatníková skriňa, komoda, nočný stolík. Záleží len na vás, koľko miesta máte k dispozícii po nadobudnutí väčšieho stola a väčšie postele. Celkom určite je lepšie zaobstarať či uprednostniť šatníková skriňa treba pred komodou, alebo nočným stolíkom. V študentskej izbe vaše dospievajúce dieťa tiež ocení viac striedmejšie odtiene. V každom prípade, určite si možno vybrať zo širokej ponuky.