Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská izba pre školáka

Prvá trieda a začiatok školskej dochádzky je jedným z prvých dôležitých okamihov detí. Rodičia by mali dať tie najlepšie podmienky deťom pre učenie, aby sa mohli riadne a v súkromí, či prostredie, ktoré majú rady pripravovať a učiť do školy. Ak dieťa trávi čas v príjemnom prostredí svojej detskej izby, ktorý má rád a zariadený k jeho spokojnosti. Podľa štúdií detských psychológov má tento fakt vplyv aj na študijné výsledky. Poďme si spoločne povedať, čo je vlastne v detskej izbe najdôležitejšie.

 

Detský písací stôl

Detský písací stôl sa stáva dôležitým práve v okamihu, kedy sa dieťa stáva školou povinné. Písací stôl by mal mať odporúčanú výšku stola 75 cm, písací stôl by v dnešnej dobe mal určite mať pojazd na klávesnici pod doskou stola, stojan na monitor, alebo tak širokú dosku stola a dĺžku stola, aby monitor nebol cez väčšinu časť písacieho stola. Povrch detského písacieho stola by mal byť umývateľný. Dôležitou súčasťou sú tiež zásuvky. Dnešný moderný dizajn ponúka veľmi praktické riešenie v podobe nábytku na kolieskach. Predstavujeme písacie stoly s kontajnermi na kolieskach, ktoré sa môžu umiestniť pod písací stôl, alebo tam, kde dieťa práve potrebuje. Segmenty nábytku na kolieskach sú obľúbené práve v detských izbách, pretože manipulácia s nábytkom sa stáva pre deti veľmi jednoduchá a zároveň bezpečná.

 

  

 

Detská posteľ

Detská posteľ je nemenej dôležitou. Detská posteľ sa mení od narodenia dieťaťa. Začíname detskou postieľkou, ktorá je špecifická a viac bezpečná. V období, keď dieťa z detskej postieľky odrastie, začíname zhotovovať klasickú detskú posteľ. Nie je potrebné kupovať menšie postieľku, ale odporúčame už kúpiť klasickú detskú posteľ, ktorá môže byť súčasťou detskej izby až do študentských rokov dieťaťa. Detská posteľ by mala mať rozmery 90 x 200 cm, teda rozmer pre matrac. Jediná zmena, ktorá môže u detskej postele byť je výmena matrac po niekoľkých rokoch. Rast dieťaťa je veľmi dôležitý a správny výber matraca ho môže pozitívne ovplyvniť.

 

 


Detská šatňová skriňa, komoda

Súkromie dieťaťa patrí k zdravému, psychickému vývoju dieťaťa. Každé dieťa túži po svojom vlastnom priestore. Pocit, že je niečo naozaj len jeho zdravo ovplyvňuje sebavedomie dieťaťa. Odporúčania sú jednoznačné. Vlastné úložný priestor vedie dieťa k väčšej samostatnosti, dieťa si buduje zmysel pre poriadok. Ak šatníková skriňa dieťaťa je iba jeho priestorom, možno tak ukázať a prejaviť, aké dieťa je. Áno, vo vlastnom detskej izbe sa nám dieťa viac otvorí, lepšie spoznáme jeho vlastnú osobnosť. Detské skrine na Aldu, majú ako celý nábytok do detských izieb široké zastúpenie. Detský nábytok sa snažíme vyberať na základe skúseností s predajom nábytku a vedieme evidenciu, čo našim klientom chýba. Detský nábytok tiež predstavujeme v detských farbách. Detský nábytok s typicky detskými úchytkami je demontovateľný, s pribúdajúcim vekom dieťaťa a meniacim sa vkusom, môžeme detské úchytky nahradiť úchytkami pre študentov. Šatníková skriňa do detskej izby by mala mať šatňová tyč, police a zásuvky. Vhodné je kupovať detské zostavy, ktoré ponúka viac variantov.