Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detská postieľka od narodenia až do dospelosti?

Pred nedávnom sme vám predstavili detské izby pre bábätko novej generácie, ktoré rozhodne patria k dizajnovým špičkám. Autorom dômyselného dizajnu je francúzsky výrobca. Samozrejme, že dôležitým dielom nábytku v detskej izbe bábätka je postieľka. A detským postieľkam sa budeme dnes venovať trochu viac, keďže v minulom článku sme nemali dosť priestoru. To čo je na detských postieľkach predovšetkým unikátné je možnosť ich premeny, až bábätko jej rozmerom odrastie, na klasickú detskú posteľ. Táto možnosť transformácie má rad výhod. Ušetrí vám nemalú finančnú čiastku, pretože nebudete musieť kupovať ďalšiu detskú izbu pre školáka a navyše vám odpadnú starosti, kam s detskou postieľkou, až jej rozmerom vaše bábätko odrastie.

 

 

Detská postieľka od narodenia do predškolského veku

Prvým príkladom ako predĺžiť životnosť detskej postieľky, je možnosť jej premeny síce na klasickú posteľ, ale rovnakého rozmeru ako mala postieľka. Získate tak miesto na spanie od narodenia až do predškolského veku dieťaťa, teda na päť až šesť rokov. Veľkú výhodu vidíme hneď v niekoľkých krokoch. Predovšetkým bábätko si bude v menšom priestore postele lepšie zvykať na spanie bez bočníc, ktoré mu v postieľke boli oporou pred spadnutím. Ďalej nemusíte vlastne zhotovovať ani nový matrac. A v neposlednom rade, môžete o niekoľko rokov posunúť obstaranie detskej izby pre školáka a to až na dobu, keď už viete aké má dieťa záujmy, ktoré odtiene sa mi páči a podobne. Detská izba pre bábätko, ktorý vo väčšine prípadov môžete využívať maximálne dva až tri roky, taky využijete najmenej na šesť rokov. Na ilustračných fotografiách uvádzame príklad detskej izby pre bábätko, prvý krát s klasickou detskou postieľkou a potom po jej rozložení na malú posteľ.

 

   

 

Dokonca u postieľky a ani pri posteli nechýba praktický šuplík. Príjemné sú aj odtiene, ktoré sú neagresívnyé vhodné pre malé deti a predovšetkým bábätka. Tie po príchode na svet musí pomaly okolitému svetu privykať, preto je doporučované zaobstarať skôr jemnejšie, krémové odtiene nábytku. A samozrejme aj hračiek či dekorácií. Rozloženie detskej postieľky je veľmi jednoduché, zaberieme vám len niekoľko málo minút. Detské postieľky s možnosťou rozloženia ponúka francúzsky výrobca vždy rozmeru miesta na spanie o veľkosti 70x140 cm. Je to tiež rozmer matraca, ktorý do postieľky potrebujete umiestniť. Na oboch fotografiách je ešte jeden rozdiel, okrem premeny postieľky na posteľ. Z detskej komody bol takisto demontovaný prebaľovací pult, ktorý samozrejme v neskoršom veku dieťaťa už potrebovať nebudete.

 

 

Detská postieľka od narodenia až po dospelosť

Možno sa to mnohým z vás bude zdať neuveriteľné, ale naozaj také možnosti už dnes moderný dizajn ponúka. Sú aj detské postieľky, ktoré z rozmeru miesta na spanie 70x140 cm môžete premeniť na detskú posteľ s rozmerom miesta na spanie 90x200 cm. A tento rozmer je už v podstate postačujúcí aj pre dospelé dieťa, teda do osemnástich rokov. Dômyselný dizajn vám tak ponúka možnosť, ako zaobstarať detskú izbu v podstate len raz. Francúzsky výrobca ponúka značkový detský nábytok s certifikáciou a tak nemusíte mať strach, že vám nábytok tak dlho nevydrží bez väčšej ujmy. Áno vydrží, pretože je naozaj kvalitný.

 

  

 

Uvádzame jeden príklad za všetky. Veľmi praktický dizajn detskej postieľky, kde nechýba ani prebaľovací pult alebo úložné priestory, jednoduchou demontážou premeníte v klasickú detskú posteľ a samostatnú komodu. Stačí potom len do čiastočnú montáž detskej izby zaobstarať biely či šedý písací stôl a treba šatníková skriňa. Finančná úspora rozhodne veľká. Nadšenie rozhodne budete aj zo samotného dizajnu, ktorý môžeme zaradiť do kategórie moderného nábytku. A kvalitu už snáď ani u francúzskeho výrobcu nemusíme zdôrazňovať. Na nasledujúcej fotografii je návrh detskej izby pre bábätko, ale s klasickou detskou postieľkou, ktorú rozložiť nemožno. Je teda len do troch rokov veku dieťaťa. Každá z kolekcií tak ponúka všetky možnosti.

 

                                                                    

 

Detská postieľka určená do predškolského veku je vhodná napríklad aj v prípade, keď viete, že v budúcnosti sa budete sťahovať. V novom byte či dome, ktorý práve staviate, potom zaobstaráte svojmu dieťaťu už nový detskú izbu. Možností je vždy u novodobého dômyselného dizajnu celá rada. To je tiež výhoda značkového nábytku francúzskeho výrobcu, ktorý vám na našich stránkach predstavujeme.