Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detské izby pre školákov

Detské izby sa mení podľa veku dieťaťa. Dieťa, ktoré nie je školou povinné, má celkom iste iné záujmy a povinnosti, ako dieťa, ktoré začne chodiť do školy. Začiatok povinnej školskej dochádzky je veľkou zmenou nielen pre dieťa, ale aj pre rodičov. Je všeobecne známe, že prvý rok školskej dochádzky je pre dieťa najnáročnejšie a samozrejme aj pre rodičov. Ako obdobie prvého roka najlepšie zvládnuť? Čo radia odborníci? Príprava a zase len príprava. A verte, že s tým úzko súvisí aj zariadenie interiéru detskej izby a predovšetkým detského písacieho stola, ktorý najlepšie na školu ako jeden z dielov detského nábytku môže pripraviť.

 

 

Kedy zaobstarať detskú izbu a detský písací stôl?

Vo väčšine prípadov rodičia chcú svojej ratolesti zaobstarať detskú izbu ešte pred jeho narodením a to kompletnú zostavu v rovnakom dizajne. A tu sa asi všetci rodičia rozchádzajú s radami odborníkov na bývanie, ktorí radia počkať, až do doby, keď dieťa vyrastie z detskej postieľky a dostane sa do obdobia, kedy potrebuje klasickú detskú posteľ. Odborníci na bývanie odporúčajú zariaďovať detskú izbu ako celok medzi druhým a tretím rokom veku dieťaťa z viacerých dôvodov, ktoré si teraz uvedieme. Nie je lego ako lego, z niektorých kociek zostavíte aj detskú izbu Brick! Konečne "legomanie" zasiahla aj do návrhov detských izieb a myslíme si, že nápad je to skvelý. Vlastne sa čudujeme, že s takým nápadom už neprišiel niekto skôr. Samozrejme, že autorom dizajnu nie je nikto iný, než toľko na Nábytok Aldo obľúbený francúzsky výrobca. Navyše detská izba je funkčná, ponúka rad samostatných, praktických dielov.

 

 

 

Spoločný výber izby

 

Keď sa narodí nový člen domácnosti, na ktorého sa všetci tešíme, snažíme sa ešte pred jeho narodením pripraviť všetko tak, aby bol spokojný. A samozrejme sa prípravy týkajú aj zariadenie interiéru detskej izby. Ale poznáme charakter a vlastnosti dieťaťa ešte pred jeho narodením? Vieme, čo sa mu bude páčiť? Ktorý detský motív bude jeho najobľúbenejši? A ktorá farba? Ak zariaďujeme detskú izbu pre dieťa ešte pred jeho narodením, povedzme si úprimne, zariaďujeme izbu podľa vlastného vkusu, nie vkusu dieťaťa. Detskú izbu zariaďujeme tak, aby sa páčil predovšetkým nám. Detskí psychológovia pritom zdôrazňujú, že dieťa do dvoch rokov potrebuje predovšetkým rodičia a blízkosť mamy a to aké má v detskej izbe farby, hračky a nábytok, je pre jeho vývoj zatiaľ nepodstatné. Nemá tiež ešte vyvinutú túžbu po súkromí, po svojej vlastnej skrinke. A čo z toho všetkého vyplýva a čo odporúčajú odborníci? Zariaďovať interiér detskej izby od druhého a tretieho roku dieťaťa. A tiež, nechajte dieťa ovplyvňovať zariadenia interiérov, nechajte dieťa, aby sa v jeho vlastnej detskej izbe prejavila už jeho duše. Zariaďujte detskú izbu spoločne a verte, bude to aj zábava.

 

 

Detský písací stôl ako príprava na školu

Detský písací stôl je dobré zaobstarať hneď s celým zariadením detskej izby. Zbytočná investícia, keď dieťa ešte nechodí do školy? Nie, práve naopak. Ak dieťa bude vnímať detský písací stôl už od dvoch, troch rokov, zvykne si na neho. A každé dieťa si maľuje, vystrihuje, lepí, alebo modeluje z plastelíny a všetky tieto činnosti vykonávané už u vlastného stola na písanie vedú neskôr, pri začatí školskej dochádzky, k jej lepšiemu zvládnutiu. Detský písací stôl dieťa vychováva a učí ho sedieť, alebo vydržať pri nejakej činnosti, ktorá je zatiaľ zábavou a neskôr bude povinností. Obstaranie detského písacieho stola pre malé dieťa vedie k lepšiemu zvládnutiu prechodu zo škôlky do školy, kedy nastanú pre dieťa predsa len nejaké prvé povinnosti. Detský písací stôl pre malé dieťa teda naozaj nie je zbytočnou investíciou. Ponuka nemeckého výrobcu, ktorý predstavuje detské písacie stoly s možnosťou nastavenia výšky pracovnej dosky, ale navyše aj jej sklonu. Tieto rastúce stoly pre deti sa veľmi skoro zaradili medzi najobľúbenejšie na našom e-shope. Dizajn týchto písacích stolov môžeme zaradiť medzi veľmi moderné, využívajúce pestré, pastelové aj prírodné odtiene. Písacie stoly pre dievčatá, písacie stoly pre chlapcov, jednoducho pre školákov to najlepšie riešenie zdravého sedenia.

 

 

 

Obstaranie detskej izby nie je tak zložité

Detská izba v dnešnej dobe zaobstarať je veľmi jednoduchou záležitosťou. Detské izby sú vo väčšine prípadov modulovými systémy, kedy si môžete vybrať samostatné diely detského nábytku tak, aby spĺňali vaše predstavy. Môžete si tiež vybrať z niekoľkých dezénu detskej izby. Modulové systémy detských izieb ponúka ďalšiu výhodu a tou je postupný nákup jednotlivých dielov nábytku, pretože detská izba v danom dizajne je na trhu vždy niekoľko rokov. A tak postupne môžete ďalšie a ďalšie diely prikupovať, uľahčí sa tak investície, ktorá nemusí byť jednorazová. Výber detských izieb a detského nábytku na Nábytku Aldo, je veľmi široký a flexibilný a radi vám pomôžeme ako s výberom, tak inými informáciami pre zariadenie detskej izby. Napríklad aj pri výbere správneho matraca, pre zdravý vývoj dieťaťa. Predsa sami máme deti.