Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detský nábytok a potreby pre vaše bábätko

Zariadiť detskú izbu pre bábätko nie je vôbec jednoduché predovšetkým pre prvorodičov. Všetko je spojené s veľkými emóciami, kedy je očakávané narodenie dieťaťa a tak vyberáme, preberáme, meníme a mnohokrát sa ťažko rozhodujeme, čo vlastne zaobstarať. Samozrejme každý rodič chce pre svoje bábätko to najlepšie. Čo je teda do detskej izby pre bábätko naozaj dôležité a čo už je skôr otázkou image? Naozaj potrebujete pre svoje bábätko všetko, čo tvrdia predajcovia a čo sa na vás valí vďaka reklame? Skúsme si povedať základné pravidlá pre zariadenie interiéru pre bábätko.

 

 

Ktorý detský nábytok pred narodením naozaj potrebujete?

Samozrejme, že tým najdôležitejším dielom nábytku pre bábätko je kvalitná a hlavne bezpečná detská postieľka. Na jej výbere si dajte naozaj záležať a predajca sa spýtajte na všetky potrebné informácie. Nepodceňuje ani výber kvalitné matrace, ktorá by mala byť prispôsobená tvrdosťou a ďalšími vlastnosťami práve bábätku. Veľmi vhodné je zaobstarať na matrac snímateľný poťah, aby bol matrac stále čistá.

 

 

To čo by každá kvalitná detská postieľka mala ponúkať je možnosť zmeny polohy roštu, ktorý sa prispôsobuje podľa veku dieťaťa. Čím je bábätko staršie, tým viac posúvame rošt dole. Posuvné bočnice by mali ponúkať aj možnosť vybratia dvoch, troch latiek. Je dobré, keď majú bočnice v hornej časti plastovej chrániče, bábätko si tak neporaní zúbky, keď sa snažia postieľku obhrýzať. Áno, bábätká toto robia.

Ak nechcete zariaďovať úplne detskú izbaupre vaše bábätko so všetkým a zvažujete iba umietniene detskej postieľky do vašej spálne, aj táto možnosť sa ponúka a nie je na tomto spôsobe nič zlé. V prvom roku života bábätko prevažne spí a naozaj detská izba nevyužije. Stačí zariadiť detskú izbu až v čase, keď už vaše dieťa má svoj vlastný vyhranený vkus v tom zmysle, že už poznáte jeho obľúbenú farbičku, alebo rozprávkovú postavičku. A detská izba potom môžete v tomto duchu pomaly začať zariaďovať. od druhého roku života dieťaťa by ale malo mať už svoj vlastný priestor a je na mieste detskú postieľku zo spálne odstrániť, premiestniť. Všetky diely nábytku môžete kúpiť samostatne a tak môžete pred narodením dieťaťa kúpiť iba postieľku a ďalšie diely neskôr.

Ak vám to priestor v spálni dovolí, ale aj keď zariaďujete detskú izbu pre bábätko ako celok, ďalším veľmi praktickým dielom nábytku je komoda s prebaľovacím pultom. Tu určite odporúčame predovšetkým potom mamičkám zaobstarať. Budete mať miesto pr prebaľovanie bábätka a tiež všetko pekne na jednom mieste. Plienky, uteráčiky, dojčenské oblečenie. V našej ponuke nájdete aj detské postieľky, ktorej súčasťou je plocha na prebaľovanie is zásuvkami. Je to veľmi praktické riešenie nielen pre umiestnenie takejto postieľky do spálne, ale dizajn ponúka možnosť rozloženia v neskoršom veku dieťaťa na klasickú detskú izbu s posteľou o veľkosti 90x200 cm. Odpadá vám jednak starosť kam s detskou postieľkou až jej rozmerom dieťa odrastie a navyše ušetríte nemalú sumu peňazí za obstaranie nového detskej izby.

 

 

Možností je celý rad a tak dôkladne zvážte, či pred narodením bábätka zariadiť detskú izbu ako takú, alebo zaobstarať len detskú postieľku. Pre a proti oboch spôsobov sme vám uviedli, voľba už je na vás. Dnešná ponuka designov detského nábytku je tak dômyselná, že kombináciou je naozaj bezpočet.