Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detský nábytok - písací stôl V

Detský písací stôl a stoličky do detskej izby je jednou z vecí detského nábytku, na ktorých sa rozhodne neoplatí šetriť. Nábytok Aldo, vám poradí, ako vybrať ten správny detský písací stôl pre vaše ratolesti, čo je dôležité a za čo je zbytočné míňať.

 

 

Kedy kúpiť písací stôl?

 

Kedy vlastne nastáva čas kúpiť dieťaťu vlastný písací stôl? Najneskôr v predškolskom veku, ale rozhodne ho využijú aj mladšie deti, ktoré si rady kreslia a u kvalitného detského písacieho stola a na správnej stoličke si nebudú ničiť chrbticu. Navyše sa naučí správnym návykom a písanie úloh potom pre ne bude jednoduchšie. Kúpa kvalitného písacieho stola sa určite oplatí. Ponuka nemeckého výrobcu, ktorý predstavuje detské písacie stoly s možnosťou nastavenia výšky pracovnej dosky, ale navyše aj jej sklonu. Tieto rastúce stoly pre deti sa veľmi skoro zaradili medzi najobľúbenejšie na našom e-shope. Dizajn týchto písacích stolov môžeme zaradiť medzi veľmi moderné, využívajúce pestré, pastelové aj prírodné odtiene. Písacie stoly pre dievčatá, písacie stoly pre chlapcov, jednoducho pre školákov to najlepšie riešenie zdravého sedenia.

 

 

 

 

Aký zvoliť materiál?

Materiál nie je u detského písacieho stola to najdôležitejšie. Avšak najkvalitnejšie, ale aj najdrahší, sú stoly z masívu. Najčastejšie sa používa drevo smrekové, bukové, dubové alebo brezové. Na trhu však môžeme vyberať i z iných materiálov, dyhy, plastu alebo kovu. Záleží na vkuse, ostatným detskom nábytku v izbe, ale tiež, koľko chceme investovať. Rovnaké je to aj u stoličiek. Aj tie sa dnes robia v nepreberné škále materiálov, farieb a tvarov. Detské písacie stoly na Aldu, dodržiavajú odporúčanú výšku stola pre zdravý vývoj dieťaťa. Štandardným vybavením stola je už pojazd na klávesnici. Materiál, z ktorého detské písacie stoly ponúkame, je buď laminátová doska, voština, alebo masív. Stačí teda vybrať farbu a rozhodnutie je za vami. Nielen pre malé, ale aj veľké slečny sme pripravili písací stôl, stoličku a kontajner so zásuvkami, ktoré spolu dokonale ladia. Všetko, je v ružovo bielom prevedení, z ktorého budú mať slečny určite radosť. Prekvapí vás tiež možnosti nábytku, predovšetkým potom funkcia písacieho stola, ktorý spolu s dieťaťom rastie, dá sa teda dvíhať a tiež naklápať podľa potrieb. Rovnako ako je nastaviteľná aj stolička. A kontajner zase ponúka možnosť premiestnenia tam, kam práve potrebujete.

 

 

 

 

Malý, veľký, vysoký alebo nízky?

 

Pri výbere detského písacieho stola dbáme na správnu výšku. Ak chcete, aby stôl vydržal niekoľko rokov, je dobré voliť písací stôl s nastaviteľnou výškou. Väčšinou sa dajú nastaviť od 50 do 75 cm. Sú síce finančne nákladnejšie, ale nebudete už musieť kupovať iný a dieťaťu vydrží od predškolského veku až do puberty. Nastaviteľná môže byť aj pracovná doska. Pri jeho výbere sa zamerajte na to, aby mala polohovacie doska dole zarážku, aby dieťaťu nepadali na zem zošity a perá. Nezabudnite na odkladacie priestory. Aby si malo dieťa kam ukladať školské pomôcky, je potrebné, aby mal stôl dostatok zásuviek či políc. Mnoho z detí, potrebuje na pracovnej doske písacieho stola dostatok voľného miesta, ale nemôžete si z dôvodu malého priestoru dovoliť zaobstarať rozmerovo veľký stôl, potom je výborným riešením nadstavec. Ten pracovnú plochu v podstate uvoľní. Vďaka "striedmemu" dizajnu môže písací stôl Kurt doplniť interiér detskej izby, alebo študentskej, ale aj kancelárie. Materiál lamina, ktoré bolo použité pri výrobe, potom prináša produkt za viac než príjemnú cenu.