Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detský nábytok pre bábätká novej generácie

Minule sme sa venovali novým, ešte sofistikovanejším dizajnom detských poschodových postelí. A dnes si pod náš pomyselný drobnohľad dáme detské izby pre bábätká, poťažmo aj samostatné diely detského nábytku pre bábätká. Aj pre túto kategóriu nábytku výrobcovia ponúkajú stále praktickejší dizajn a tak dnes je úplne bežné obstaranie napríklad detské postieľky, ktorá bude riešiť miesto na spanie od narodenia až do predškolského veku. Je to veľmi prezieravé aj v tom ohľade, že keď sa bábätko narodí nemá svoj vlastný vycibrený vkus. To, ako mu zariadite detskú izbu je mu samozrejme jedno. Ale ak máte tú možnosť a to pomocou rozkladacie detské postieľky máte, odsunúť vybavenie detskej izby až na neskôr, môžete už nábytok vyberať na základe záujmov a vkusu dieťaťa. Rozkladacia detská postieľka totiž môže byť využívaná ako sme spomenuli až do predškolského veku, kedy sa dieťa už vyhraní a má svoju sformovanú osobnosť. Ale nové dizajny detského nábytku pre bábätko, to nie sú len unikátné designy detských postieľok. Celý koncept vybavenie detskej izby pre bábätko má za cieľ, aby bola daná miestnosť a daný nábytok maximálne praktický. Dnes niektoré z dômyselných designov predstavíme.

 

Vybavenie detskej izby pre bábätko  Vybavenie detskej izby pre bábätko

 

Na prvej ilustračnej fotografii je riešenie detskej izby pre bábätko, hneď keď sa narodí. Toto zostavenie, vrátane klasickej detskej postieľky, môžete využívať do troch rokov veku dieťaťa. nechýba ani veľmi praktický prebaľovací pult umiestnený na komode, jedno z najviac bezpečných riešení. Komoda s pultom je doplnená ešte veľmi praktickým malým regálom. Zámerom výrobcu bolo vytvoriť také centrum, kde budú mať rodičia všetko pekne pri ruke a potreby pre bábätko sú na jednom mieste prehľadne usporiadané. Posledným dielom v detskej izbe je šatníková skriňa, ktorú spoločne komodou ak demontujete prebaľovací pult, môžete využívať až do dospelosti vášho dieťaťa. Druhá fotografia je detská izba už v čase, keď vaše bábätko detskej postieľke odrastie. Tá je jednoduchou demontážou zmenená, alebo môžeme povedať premenená na klasickú detskú posteľ. Páči sa nám, že aj keď postieľku zmeníte na posteľ, je zachovaný rozmer miesta na spanie 70x140 cm. Dieťa sa tak môže pomaly a v menšom strese pripravovať na veľkú posteľ o rozmere miesta na spanie 90x200 cm. A tú môžete zaobstarať až v čase, keď budete vybavovať detskú izbú pre školáka.

 

 

Zaobstarať bábätku detskú izbau alebo len detskú postieľku?

Večné dilema a obe rozhodnutia sú správne. Ak chcete pred príchodom bábätka mať zariadenú detskú izbauso všetkým, samozrejme dnes to nie je žiadny problém. treba ale počítať s tým, že detská izba v čase, keď vaše bábätko vyrastie už do školáka, budete musieť všetko zariaďovať znovu. Je to samozrejme finančne náročné a preto práve výrobcovia prinášajú najrôznejšie nové dizajny, ktorý v podstate dokážu ponúknuť detskú postieľku is využitím až do osemnástich rokov veku dieťaťa. Alebo dnes sú v ponuke aj detské postieľky, ktoré možno v neskoršom veku dieťaťa rozložiť dokonca na celú detskú izbu. Či už tak alebo onak, je tu ešte možnosť obstarania klasické, jednoduché postieľky, ktorú si treba umiestnite do spálne a detská izba začnete zariaďovať až v momente, keď ho dieťa naozaj potrebuje. Osobne si myslím, že najdôležitejšie je to, aby postieľky a matrace pre bábätko boli predovšetkým kvalitné a to, či zaobstaráte len postieľku, alebo celú detskú izbu je vlastne bábätku naozaj jedno. Ešte to nevníma, v prvom roku života spinká a jej a najviac čo potrebuje sú jeho rodičia.

 

Detský nábytok pre bábätko  Detský nábytok pre bábätko

 

Ďalšie fotografie znázorňujú systém, ktorý sme spomenuli. Dnešný dômyselný dizajn dokáže ponúknuť aj detskú postieľku, ktorú možno v neskoršom veku dieťaťa rozložiť na klasickú detskú posteľ a to až s rozmerom miesta na spanie 90x200 cm. Detská postieľka tak môže slúžiť vášmu bábätku od narodenia až po dospelosť. Pritom postieľka v zloženom stave je veľmi praktická a to aj pre rodičov. Spája miesto na spanie s komodou, ktorá má prebaľovací pult a nechýba ani police a úložné priestory. Rodičia tak ani na sekundu nemusí nechať bábätko osamote, pretože si treba potrebujú odbehnúť pre plienku. Všetko môže byť súčasťou detskej postieľky. Toto riešenie v podobe detskej postieľky od narodenia až po dospelosť je samozrejme tiež finančne veľmi úsporné.

 

 

Nielen nové dizajny, ale pre bábätko i vyššiu bezpečnost

Detský nábytok pre bábätko novej generácie to nie sú len praktické nápady výrobcov, ako maximálne dané diely nábytku využiť. Sú to aj nové odtiene, jednoduchšia montáž, vyššia kvalita nábytku a predovšetkým tiež väčšiu bezpečnosť nábytku. Zmenilo sa za posledných dvadsať rokov naozaj veľa. Vaše bábätko má dnes možnosť byť naozaj ako v bavlnke. A ak sa práve chystáte na obstaranie detskej postieľky či celého izby, nezabudnite sa výrobca opýtať, či je nábytok atestovaný a či má certifikát zdravotnej nezávadnosti.

 

Doplnky v detskej izbe   Komoda s pultom

 

Zistite si tiež všetky možnosti samostatných dielov, ktoré k postieľke patrí. Dnešná ponuka je naozaj veľmi široká a k detskej postieľke môžete zaobstarať vždy rad veľmi praktických doplnkov. V každom prípade nezabúdajte, že dôležitejšie ako dekorácie a doplnky v detskej izbe je čo najväčšia kvalita spánku, ktorú ako rodičia musíte vášmu bábätku zabezpečiť vy. Dnes to už nie je našťastie žiadny problém.