Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detský nábytok pre dievčatá vo francúzskom štýle

Zariadiť detskú izbu pre malú či väčšiu slečnu nie je jednoduchá záležitosť. Dievčatá rozhodne vybavenie interiéru prežívajú viac ako chlapci, tiež majú viac dekorácií a najrôznejších predmetov. Chlapci až tak dekorácie nerieši, skôr je to na nás rodičoch vytvoriť chalanom príjemné prostredie. Ale ak máte doma malú princeznu, alebo dokonca dve slečny, potom rozhodne viete o čom hovoríme. Ako zariadiť detskú izbu malej slečne, ktorá miluje princezné a ako zariadiť detskú izbu väčšiej slečne, ktorá už je parádnica? Nechajme sa dnes inšpirovať designy francúzskych výrobcov. A inšpirácie z Francúzska nie je náhodná. Veď práve francúzsky v toľkých smeroch diktujú svetovú módu.

 

 

Detská izba pre menšiu slečnu 

Určite je rozdiel pri zariaďovaní interiéru detskej izby maléj či väčšiej slečny. Malé predškoláčky a školáčky ešte túžia byť princeznami a milujú vo väčšine prípadov ružovú farbu. A aj francúzski výrobcovia využili ružový odtieň pri návrhoch detských izieb. Dizajn nábytku je môžeme povedať tak trochu aj v rustikálnom štýle, čo má aj romantický pôvab. Veľmi obľúbené sú u malých slečien detské postele s nebesami. Tie samy o sebe už v danom interiéri navodzujú veľmi romantickú, môžeme povedať dievčenskú atmosféru. Ponuka detských postelí s nebesami je veľmi elegantná a trúfame si tvrdiť originálná. Ako sme už spomenuli, malé slečny sa najviac prikláňajú k ružovému odtieňu, ale pri zariaďovaní interiéru dajte pozor na to, aby vás vaša malá parádnica nepřesvědčovala o tom, že všetko má byť ružové. Takáto detská izba by nepůsobila príliš pekne. Je lepšie vždy ružový odtieň v malom meradle do interiéru zakomponovať a to najlepšie v spojení s bielou. Môžete použiť ružový nábytok s bielou výmaľbou stien a bielymi dekoráciami, alebo biely nábytok s ružovou výmaľbou stien a ružovým treba obliečkami na posteli. Ak však zaobstaráte ružový nábytok, potom ostatné vybavenie detskej izby by naozaj už malo byť v inom tóne.

 

Dětská postel Snoop    Dětská postel Reverse

 

Ideálnym príkladom spojenia bieleho nábytku s ružovou či ružovými dekoráciami sú ilustračné fotografie návrhov detských izieb. Prvá fotografia, ktorá predstavuje posteľ s nebesami je vhodná už pre školáčku, poťažmo aj študentku. Veľmi elegantné riešenie miesta na spanie a vaše dievčatko sa bude cítiť naozaj ako princezná. Druhá fotografia je ideálnym riešením detskej izby pre predškolákov. Detská posteľ na seba vzala podobu zámku, veľmi milé sú aj dekorácie a nechýba ani detský nábytok menších rozmerov, teda prispôsobený malému vzrastu dievčatká. Detský stolík so stoličkami. Výrobca myslí aj na pohodlie vašich detí a tak na stoličky umiestnil sedáky v ružovom odtieni. Všetko na seba veľmi príjemne a tiež logicky nadväzuje. A pre odpočinok môže vaša malá princezná využiť sedací vak v podobe srdca. Samozrejme v ružovom prevedení. Ale najrôznejších návrhov je celý rad. Ďalšie fotografie sú už viac zamerané na maximálne využitie priestoru a súčasťou vybavenia je aj písací stôl, teda izba je plne pripravená pre školáčku.

 

Dětský pokoj Biotiful

 

Elegancia versus rýdzo praktické využitie. Aj tak by sa dali popísať nasledujúce ilustračné fotografie. Na prvom návrhu detskej izby Elise zachoval výrobca ešte romantický charakter návrhu interiéru. Izbu je možné využiť až do dospelosti dievčatká, kedy už bude študentkou. Dokonca pre parádnice nechýba ani toaletka, ktorá je dômyselne zasadená do písacieho stola umiestnením zrkadla. Druhý návrh je ideálnym riešením pre prípad, že pre vybavenie detskej izby máte k dispozícii naozaj len veľmi málo miesta. Multifunkčná posteľ s písacím stolom na vysunutie a rad úložných priestorov v nej dokáže v danej miestnosti šetriť maximálne priestorom. Dominantou oboch návrhov je potom opäť ružový odtieň. A keďže ponuka detských izieb je naozaj veľmi široká, rozdelili sme ponuku ešte do dvoch kategórií podľa preferovaného odtieňa. Biele detské izby, ktorým samozrejme dominuje biely odtieň a ružové detské izby, kde naopak prevláda odtieň ružový. V ponuke detských izieb pre dievčatá nájdete aj iné odtiene, nechýbajú prírodné odtiene, oranžová, červená, alebo kombinácia viacerých farieb.

 

Detská izba pre väčšiu slečnu 

Mal by byť už naozaj iný. Väčšia slečna má rozhodne už aj viac oblečenia a tak je veľmi prezieravé zaobstarať aspoň trojdverovú šatníkovú skriňu, najlepšie potom so zrkadlom. Väčšie slečny tiež milujú biely odtieň, ale nábytok je už viac moderný, jednoduchší, nie tak romantický. Veľkú pozornosť, pokiaľ vaša slečna študuje, by ste mali venovať dostatočne veľkému písaciemu stolu a vhodné sú aj najrôznejšie regály na knihy a učebnice. Celkovo je charakter detskej izby, alebo môžeme povedať študentskej izby, viac praktický a výrobca kladie väčší dôraz na veľkosť úložných priestorov.

 

Dětský pokoj Finland pro holku

 

Príklady návrhov interiérov pre väčšiu slečnu. V prvom využité opäť bieleho odtieňa a môžeme povedať, že nábytok je veľmi moderný. V druhom návrhu sú viditeľné štýlové prvky, ktoré zo študentskej izby vytvárajú naozaj netradičný návrh. Na druhom návrhu nechýba ani toaletný stolík, ktorý je vytvorený z nočného stolíka, na ktorom je umiestnené zrkadlo. Väčšia slečne vôbec najväčšiu radosť urobíte obstaraním toaletného stolíka a tak francúzski výrobcovia prichádzajú s týmto typom nábytku nielen pre umiestnenie do spálne, ale aj študentskej izby.

Najrôznejších "vychytávok" pre vybavenie detskej izby malé princezné, alebo študentskej izby väčšie slečny je celý rad. A práve inšpirácie od francúzskych výrobcov je pre vybavenie interiéru sľečien veľmi dobrou voľbou. Veríme, že naše dnešné rozprávanie vás zase trochu viac poodkryl možnosti moderného bývania a zariaďovania interiérov.