Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Detský nábytok z masívu, inšpirácie z Belgicka

V posledných dňoch sa vám snažíme predstaviť detský nábytok podľa krajín, odkiaľ pochádza. V minulom článku sme sa venovali dizajnu z Francúzska a dnes sa pozrieme na to, čo ponúka belgický výrobca. Ponuka detského nábytku od belgického výrobcu je oproti francúzskemu výrobcovi rozhodne menej moderná, viac štýlová a je to tiež ovplyvnená tým, že belgický výrobca používa materiál dreva borovice. Detský nábytok z masívu či celé zostavy detských izieb z masívu sú veľmi originálne a rozhodne je sa čím nechať inšpirovať. Navyše belgický výrobca aj napriek tomu, že výrobným materiálom je drevo, dokáže ponúknuť veľmi dômyselný, v mnohých prípadoch multifunkčný dizajn. Dnes si prejdeme ponuku detského nábytku z masívu pre malé i väčšie deti od belgického výrobcu, ktorý predstavuje designy iba na Nábytku Aldo. Ponuka je veľmi unikátna.

 

 

Detské postele z masívu vás i vaše deti očarí

Kategóriu detských postelí z masívu sme pre širokú ponuku ešte ďalej rozdelili. V kategórii nájdete napríklad detské postele z masívu pre dievčatá, detské postele z masívu pre chlapcov, poschodové postele z masívu, ktoré sú tiež ďalej rozdelené na poschodové postele pre dievčatá a poschodové postele pre chlapcov. Orientácie a hľadania v tak neprebernom množstve designov predsa len bude prehľadnejšie a rýchlejšie. A prečo zaobstarať práve posteľ z masívu, konkrétne dreva borovica? Je to jeden z možných spôsobov, ako za dostupnú cenu vybaviť detskú izbu zdravotne nezávadným materiálom, vaše dieťa tak bude zdržiavať v zdravom prostredí. Ale masív ako materiál má samozrejme tiež svoje čaro, ktoré sa opäť pomaly vracia do našich domácností. Belgický výrobca pre výrobu detského nábytku z dreva borovice ponúka na výber tri základné odtiene. Vlastné prírodné odtieň borovice, ktoré je ošetrené vodouriediteľným, bezfarebným lakom samozrejme ekologickým, ďalej transparentná biela, ktorá zachováva viditeľnú štruktúru dreva nejedná sa teda o plne kryjúce snehovo biely náter a v neposlednom rade odtieň vhodný pre väčšie deti predovšetkým chlapcov tmavosivý.

 

Patrová postel z masivu Mezzanine    Patrová postel Pino grey

 

 

Poschodová posteľ z masívu ako príklad prírodného odtieňa a detská posteľ z masívu tematická ako príklad transparentného bieleho prevedenia. Sami môžete posúdiť, ktorý odtieň je vám bližší, ale do detskej izby pre dievčatá je biela veľmi častou voľbou predovšetkým potom v spojení s ružovými doplnkami. Či už sa jedná o ktorýkoľvek z uvedených odtieňov, detské postele sú veľmi kvalitné. Drevo borovice je riadne vysušené a bez kazov, nedochádza tak k deformácii nábytku vplyvom prostredia. Hranoly použité predovšetkým na výrobu hlavnej nosnej konštrukcie sú dostatočne silné na to, aby zaistili stabilitu postele a nosnosť až 100 kg počítané samozrejme pre jedno lôžko.

 

 

 

Príkladom tmavo šedého odtieňa je multifunkčná detská posteľ. A ako sme spomenuli už v úvode, belgický výrobca dokáže aj z dreva borovice vytvoriť veľmi dômyselný dizajn, ktorý v prípade multifunkčné postele na fotografiu môže vyriešiť nedostatok miesta v detskej izbe. Odtieň sa nám zdá byť vhodnejší skôr pre chlapcov. Ale samozrejme voľba je na vás, ak k tmavému odtieňu zvolíte napríklad ružové dekorácie, prečo nie. Ponuka najrôznejších dizajnov len pre detské postele je naozaj široká, je z čoho vyberať. A ak chcete detskú posteľ z masívu, ktorá by vám ušetrila veľa miesta v izbe, ani to nie je problém.

 

 

Detské postele z masívu, ktoré šetria miesto deťom na hranie

Aj z masívu možno vyrobiť funkčné detskú posteľ, ktorá má za cieľ predovšetkým ušetriť miesto v malom interiéri detskej izby. Uvedieme niekoľko príkladov, ktoré ponúka originálne riešenie miesta na spanie a nielen na spanie, v ponuke je potrebné poschodová posteľ s rozkladacím otomanom a písacím stolom, alebo najrôznejšie typy vyvýšených postelí, kedy pod lôžkom výrobca využíva priestor na umiestnenie ďalšieho nábytku. Tým všetkým potom uvoľníte v izbe deťom miesto na hranie.

 

      

 

Dizajn postele na fotografii je naozaj veľmi praktickým riešením vybavenia detskej izby. Cez deň dolné lôžko zložíte a máte pohodlné kreslo, cez noc kreslo rozložíte na lôžko. V priebehu dňa tak vaše deti majú viac miesta na hranie. Súčasťou postele je aj písací stôl a páči sa nám, že výrobca veľmi šikovne hneď vedľa písacieho stola umiestnil police na knihy, alebo učebnice. Okolo horného lôžka samozrejme nechýba bezpečnostná zábrana. Týmto návrhom poschodové postele, ktorá ponúka miesto na spanie pre dve deti ušetríte značnú časť priestoru v detskej izbe.

 

A ak chcete vybaviť celú detskú izbu nábytkom z masívu, potom je v ponuke tiež možný výber z šatníkových skríň, komôd, samostatných písacích stolov a iných bytových doplnkov. Pre najmenšie deti sa nám páči ponuka detských stolíkov a stoličiek z masívu v širokej palete odtieňov na výber. Detský nábytok z masívu dnes, to nie je len štýlový, nepraktický dizajn bez možnosti akéhokoľvek rozloženie, ale celá rada dômyselných dizajnov.