Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Dětský písací stôl

Riadiť sa pravidlom, čím drahšie, tým lepšie, rozhodne nie je správna voľba. Neriešime z akého dreva je detský písací stôl, ale ako spĺňa nároky našich školákov. Nábytok Aldo, vám poradi, na čo sa pri výbere kvalitného detského písacieho stola zamerať a ako správne nastaviť výšku nábytku. Ak kupujete celú detskú izbu, obstarajte si, písací stôl už v zostave, hoci vaše deti pôjdu do školy treba až za tri roky.

 

Správne sedenie

Nič proti posteliam, podlahám a kuchynským stolom. Pri bifľovanie slovíčok, učenie básničky, alebo čítanie, si malí školáci radi urobia pohodlie. Na písanie, počítanie, alebo kreslenie je ale najlepším miestom detskej izby správny písací stôl. Hlavne kvôli rukopisu a chrbtu. Keď sa žiaci musia trápiť kvôli nepohodlnému školskému nábytku už počas vyučovania, mohli by aspoň pri písaní domácich úloh sedieť pohodlne vo svojom detskej izbe a so správnou polohou chrbta. K tomu mať poriadnu stoličku a detskej postave primeraný, nie príliš malý písací stôl.

Detský nábytok v zostave pre dievčatá Ibo

 

Ortopédi radia

Aby písací stôl spĺňal najdôležitejšie odporúčania ortopédov a ERGONOMY, musia takpovediac rast
s dieťaťom a byť schopný sa čiastočne prispôsobiť značným telesným zmenám postavy v priebehu školskej dochádzky. Požiadavka znie, aby sa dieťa nemuselo z donútenia prispôsobovať nábytku, skôr nábytok by sa mal prispôsobiť dieťaťu. Pre splnenie tejto požiadavky musia rodičia často siahnuť hlbšie do vrecka. Rovnica "drahši je dobrý" napriek tomu vždy neplatí. Ako draho vyjde domáce pracovné miesto pre deti, je aj otázka materiálu. Nehľadiac na ľahkú borovicu, alebo smrek sú celodrevené stolové dosky často nákladnejšie, než jednoduchá obalená drevotrieska. Masívne drevo vyzerá tiež ušlechtileji, prinajmenšom keď je nové. Práve stolové dosky sú po rokoch písania, kreslenia a hier veľa opotrebované a to by mali byť čo možno najsilnejší. Na nablýskaných a navoskovaných drevených plochách sa nevyhnutne objavia stopy po používaní. Stačí trocha vody, ktorá chvíľu pôsobí a vznikne škvrna. Takéto poničené miesto, alebo malý škrabanec sa dá odstrániť iba pomocou špeciálne čistiace súpravy, ktorá by mala byť súčasťou príslušenstva. Lakované drevené dyhy majú opticky niečo do seba. Ak je lak sýty a tvrdý ako u bukovej preglejky, zostane plocha dlho pekná. S lakovanou borovicovú doskou sa s tým už počítať nedá. Borovicové drevo je prirodzene slabšia a citlivejšia než bukové, preto je aj lacnejšia. Veľa vydrží doska s vrstvou umelej živice. Dajú sa z nej relatívne ľahko odstrániť rôzne škvrny, napríklad od pera, šťavy alebo horčice.

Detský písací stôl Giga 2301BURE

Na nábytku Aldo, sme tieto detské písacie stoly, zaradili do kategórie detského nábytku, pod názvom detské písacie stolíky.