Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Dievčenský raj

Zariadiť vhodne a zábavne izbu pre vašu malú slečnu a vyhnúť sa pritom gýči, nemusí byť vždy jednoduché. Trh je presýtený přeslazenými lákadlami a je ťažké odolať žádostivému pohľadu Vášho milé deti, ktoré nadchne všetko, čo sa blyští, aj keď to v prenesenom zmysle slova - nie vždy zlato. Detská izba a s tým súvisiaci všetok detský nábytok predstavujeme v decentnom a vysoko kvalitným severskom dizajnu holandskej spoločnosti.

 

Detská izba Biotiful

Hoci farby v detskej izbe by mali byť hlavne pestré a jasné, pretože deti najprv vnímajú práve je, v prípade farby ružovej, ktorú dievčatá milujú hocikedy celý život, by sme mali byť striedmejší. Ružová má totiž zo všetkých farieb ku gýčovitosti najbližšie a je teda dôležité ju správne skombinovať. Sýte odtiene ružovej zjemní svetlé farby, je to kombinácia s bielou a prírodné textilné materiály. Rovnako príjemne pôsobí aj použitie niekoľkých odtieňov ružovej, ktoré by mali ale vzájomne ladiť, čo detská izba Biotiful, tak isto dodržiava. 

Nekonečná pestrosť bytia

Niektorí interiéroví dizajnéri však tvrdia, že by v detskej izbe mala byť zastúpená každá farba bez ohľadu na to, či ide o dievčenské, alebo chlapčenské zázemie. Nebojte sa teda kupovať doplnky v iných farbách, než je tá, ktorá v izbe prevažuje. Tmavej farby, ktorým je lepšie sa vyhýbať sú tmavo modrá, čierna, šedá a môžu sa objaviť v nepatrnom množstve, napríklad na hračkách, hrnečcích, alebo lampičkách. Pretože farby pôsobí na deti veľmi intenzívne, ideálne je farebne rozdeliť jednotlivé sekcie v izbe podľa využitia. U miesta na spanie použite ukľudňujúci jemné pastelové farby, napríklad zelenú, u písacieho stola farby, ktoré podporujú sústredenie, napríklad žltú a kútik na hranie presvetlite pestrými farbami dodávajúcimi energiu, napr. červená. Nevhodné pre použitie v detskej izbe sú lesklé plochy, lebo ruší.

 

 

 


Do detskej izby nepatria:

- Závadné materiály, ktoré môžu obsahovať formaldehydy
- Veľa textílií a predmetov zachytávajúce prach
- Nábytok, ktorý sa nedá ľahko utierať
- Príliš nábytku na úkor voľného priestoru a miesta na hranie
- Televízia
- Výrazné farby, znepokojujúce farby

 

 

Radi vám poradíme pri výbere designu pre vaše deti.