Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Doprajte si naozaj kvalitný spánok

vZdravý spánok znamená kvalitný spánok, ktorý prispieva k pocitu sviežosti a pohody na druhý deň. V spánku prebieha niekoľko cyklov a fáz, ktoré sú veľmi dôležité pre fyzické a duševné zdravie každého z nás. Počas nočného odpočinku sa naše telo regeneruje a zároveň dochádza aj k duševnej obnove. Aj keď možno neovládate spánkovú teóriu, prax je vám určite blízka. Aby ste sa každé ráno zobudili doružova vyspinkaní, musíte si vytvoriť čo najlepšie podmienky. Existuje veľa príčin, ktoré ovplyvňujú náš spánok. Veľký vplyv na príjemný spánok prostredie, v ktorom spíme a v neposlednom rade aj naša posteľ.

 

Posteľ

Dnes si už nemusíme kupovať posteľ ako celok. Sami si môžeme zvoliť kombináciu konštrukcie, roštov a matraca. Najmä matrace a rošty ovplyvňujú kvalitu spánku. Výber konštrukcie je skôr záležitosťou vkusu a štýlu. Predstava spálne sa vždy spájala s posteľou. A práve tomuto kusu nábytku by sme mali venovať najväčšiu pozornosť. Nesprávny výber alebo nevhodné umiestnenie postele môže negatívne ovplyvniť kvalitu spánku. Posteľ nemá byť blízko radiátora ani v priestore medzi oknom a dverami, kde môžeme byť počas spánku vystavení prievanu. Výška postele nad podlahou by mala byť aspoň 30 cm, aby sme nevdychovali prach, ktorý sa víri tesne nad zemou. V prípade poschodových postelí treba dbať, aby vzdialenosť medzi stropom a posteľou bola aspoň pol metra. Odporúčaná šírka postele je asi meter a jej dĺžka má byť o 30 cm väčšia ako výška jej užívateľa.

Posteľ Life s nadstavcom a nočnými stolíkmi 1322-140

Nielen efektný, ale aj veľmi praktický je návrh dizajnu tejto manželskej postele. Miesto na spanie pre veľkosť matraca 140x200 cm osloví majitelia malých interiérov, alebo tých z vás, ktorí žijú single. Posteľ je vhodná pre jednu osobu. Samozrejme že kolekcia Life ponúka rovnaké prevedenie manželské postele s miestom na spanie 160x200 cm, ale aj väčšie 180x200 cm. Môže si tak vybrať naozaj každý z vás. V cene postele je nadstavec, 2 nočné stolíky, led osvetlenie a samozrejme ako u všetkých postelí na Aldo nábytku aj rošt.

 

Prikrývky

V krajinách, kde je teplo, sa ľudia na noc prikrývajú len plachtou. U nás je to trochu inak. Babičkine duchny vystriedajú v teplejších mesiacoch letné prikrývky, v chladnejšom období sa k perinám vraciame. Oba typy sa líšia množstvom náplne, čím viac, tým je prikrývka teplejšia. Kúpiť si však môžeme i prikrývku zloženú z dvoch kusov, ktoré sú k sebe pripevnené suchým zipsom. V lete sa používa jedna časť, tá tenšia a na zimu sa spoja. V súčasnosti sa používajú dva druhy výplní, prírodné alebo syntetické. Prvá skupina je zastúpená vlnou a perím. Oboje majú u nás dlhoročnú tradíciu a aj keď už dnes existujú materiály, ktoré ich plne nahradia, určitá skupina ľudí ich stále preferuje, hoci je ich údržba náročnejšia a nedoporučujú sa ani alergikom. Prírodne materiály majú však i svoje klady. Strihaná vlna prijíma vlhkosť smerom dovnútra a spätne ju odovzdáva do ovzdušia mimo tela. Doporučuje sa preto obzvlášť reumatikom. Perie sa predáva v rôznych kvalitách od lôžkového až po luxusné prachové. Syntetické materiály sú zastúpené polyestrom, viskózou a polyamidom. Najčastejšie sa stretávame s polyesterovými vláknami, dutými alebo plnými, ktoré sú ľahké, biologicky nestarnú a môžeme ich aj prať. Majú teda všetky výhody pre kúpu, vydržia dlhé roky a vhodné sú aj pre alergikov a astmatikov.

 

 

Trápi vás bolesť svalov, šliach a kĺbov?
Priaznivé pôsobenie našich výrobkov spočíva v tom, že svaly a kĺby sú v lůžkovinách z ovčieho rúna vystavené stálemu tzv suchému teplu, zlepšujúcemu krvný obeh a súčasne zmenšujúcemu napätie a bolesť. Preto sú výrobky z ovčieho rúna s takým úspechom používajú ako podporný prostriedok pri liečbe reumatizmu.

 


Máte problémy s hemoroidy?
Nie je nič lepšie na podporu liečby a udržania zdravia, než suché teplo vlnených lôžkoviny.


Rúno z čistej ovčej vlny zmierňuje migrénu.
Vďaka suchému teplu priaznivo pôsobí na obličky a močové cesty. Odporúča sa pri terapii nervových a gynekoligických ťažkostí.


Kto to neskúsil neuverí.
Kto to raz skúsil, už neuléhá do ničoho iného, než do lôžkovín z ovčej vlny.

Zdroj: Lepšie bývanie

Autor: Erika