Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Drevo a jeho prirodzenosť

Drevo ako materiál na výrobu nábytku zďaleka neustupuje novodobým konkurentom, ako je kov, sklo či plast. Hrá dôležitú úlohu nielen pri výrobe štýlového bytového vybavenia, ale skvele sa uplatní aj na moderných kusoch.

 

Drevo je skrátka teple

Výhodou dreva, na ktorú poukazujú všetci odborníci, je v prvom rade jeho prirodzenosť na pohľad a pozitívny pocit, ktorý vyžaruje na dotyk. Drevo je skrátka teplé, príjemné a túto vlastnosť nemá žiadny zo spomínaných materiálov, ktorým je nahradené. Okrem toho má samozrejme ďalšiu výhodu, a to v podobe prírodného vzhľadu - kresba, či už čiastočne skrytá pod farebnými nátermi, je vždy originál prevzatý z prírody. Neopakovateľné hry rokov a sukov nedokážu napodobniť žiadne technológie, ktorými sa vyrábajú materiály s designom dreveného povrchu, či už ide o laminát, keramiku, papier apod. Drevený nábytok má niekoľko rôznych podôb. Môže byť celodrevený alebo sú jeho časti vyrobené z dyhy, nehovoriac o možných kombináciách s kovom a sklom. Tentoraz sme pre inšpiráciu na Aldu, vybrali nábytok vyrobený z masívu alebo prevažne z masívu a českých, resp. stredoeurópskych drevín. Tie totiž niekedy stojí neprávom v tieni tých exotických, hoci aj ony majú dobré vlastnosti, zaujímavú farebnosť i kresbu a predovšetkým sú zvyčajne lacnejšie. 


 

Záverom

Ako môžete vidieť na priložených fotografiách, nábytok z masívu, môže mať v dnešnej dobe mnoho podôb. Od klasického vzhľadu, až po transparentne biele spracovanie.